Zwycięstwo kłodawskich piłkarzy

Autor: 20 Wrzesień 2010 przeczytasz w minutę
©
5,615 razy | przeczytasz w minutę

W miniony weekend rozegrano mecze 6. kolejki konińskiej klasy okręgowej. Górnik Kłodawa wygrał 3-1 z Orlikiem Miłosław. Gole dla kłodawian zdobyli Krystian Kubiak (dwie) oraz Sebastian Mila.

0
5,615 razy
Od pierwszych minut inicjatywę na boisku utrzymywali piłkarze Górnika. Niespodziewanie jednak, to goście wyszli na prowadzenie. Gola samobójczego strzelił kłodawski obrońca – Jakub Nolbert. Tuż przed przerwą rezultat wyrównał Krystian Kubiak, który dostał podanie od doświadczonego Romana Olczyka.

W drugiej połowie meczu przewaga gospodarzy jeszcze bardziej się uwidoczniła. Po samotnym rajdzie lewym skrzydłem, Górnika na prowadzenie, wyniósł Sebastian Mila. Ostatnie 20 minut zespół gości musiał grać w dziesiątkę, bowiem jeden z zawodników został ukarany drugą żółtą kartką i opuścił plac gry. Wynik spotkania ustalił Krystian Kubiak – strzałem z rzutu wolnego.

Górnik Kłodawa - Orlik Miłosław 3-1 (1-1)

Bramki: Krystian Kubiak (dwie), Sebastian Mila

Górnik: Zbigniew Zwoliński - Jakub Nolbert, Zbigniew Łukaszewski, Jarosław Florjańczyk (80.Konrad Machas), Robert Mroczek - Sebastian Mila, Krystian Kubiak, Roman Olczyk, Adrian Wilk - Patrick Brzeski, Marcin Wawrzyniak.

Drugi z zespołów z naszego powiatu, występujący w klasie okręgowej – Warta Eremita Dobrów, wygrał 1-0 z GKS Sompolno. Jedynego gola dla dobrowian zdobył Kamil Ziętek.

W tabeli „okręgówki”, po rozegranych sześciu meczach, prowadzi Fanclub Dąbroszyn (16 pkt.). Warta Eremita Dobrów (14 pkt.) jest trzecia, a Górnik Kłodawa (9 pkt.) plasuje się na ósmej pozycji.