R E K L A M A
sim
R E K L A M A

Wiadomości Powiat Kolski Sukces Komórkomanii w ZST

Sukces Komórkomanii w ZST

15-12-2017 10:53 | Źródło: ZST Koło | Wyświetleń artykułu: 1,707 | Komentarzy: 0
Sukces Komórkomanii w ZST
Foto:ZST Koło
R E K L A M A
carnis
Podczas finału akcji WIELKOPOLSKA#KOMÓRKOMANIA, 13 grudnia br., Zespół Szkół Technicznych w Kole pozyskał potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Społeczność szkolna wraz z fundacją DKMS wsparła misję walki z nowotworami krwi. Zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli, uczniów i pozostałych pracowników szkoły w pozyskiwanie potencjalnych dawców pomoże pacjentom zmagającym się z nowotworami krwi na całym świecie.

Poprzez wolontariat akcja buduje właściwe postawy społeczne i uwrażliwia młodzież na problemy drugiego człowieka. Realizacja działań w ramach akcji #KOMÓRKOMANIA wpisuje się w  założenia podstawy programowej  III i IV etapu edukacyjnego. Rozwija u uczniów postawy dbałości o zdrowie własne i innych ludzi oraz umiejętności tworzenia środowiska sprzyjającego zdrowiu.

Koordynatorem szkolnej akcji była Dorota Kołodziejska , a nauczycielki Małgorzata Gralak i Emilia Lewicka  wspomagały organizację przedsięwzięcia. Uczennice: Weronika Czupryńska, Klaudia Jankowska, Karolina Olczak, Paulina Rogacka, Monika Nadolska oraz Wiktoria Tęgos pełniły rolę wolontariuszek.

„Ty też uratuj komuś życie” to hasło, na które odpowiedziała cała społeczność  Zespołu Szkół Technicznych w Kole. Wszystkim należą się podziękowania, ale szczególne wyrazy wdzięczności należy skierować do uczniów, którzy stali się potencjalnymi dawcami.

Dorota Kołodziejska

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!