sim
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Koflexwerk
Wiadomości Wydarzenia Rodzinne Kolędowanie z zespołem Szczecinianie

Rodzinne Kolędowanie z zespołem Szczecinianie

19-12-2017 08:09 | Źródło: Kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 2,430 | Komentarzy: 1
Rodzinne Kolędowanie z zespołem Szczecinianie
Foto:kolo.pl
zacisze
W niedzielę 17 grudnia w kościele Matki Bożej Częstochowskiej przy ulicy Blizna mieszkańcy miasta Koła uczestniczyli w Rodzinnym Kolędowaniu.

Przybyłych mieszkańców oraz zaproszonych gości przywitali oraz złożyli życzenia świąteczne: Pani Elżbieta Modrzejewska Zastępca Burmistrza Miasta Koła oraz proboszcz parafii ksiądz kanonik Władysław Waszak. Prowadząca Pani Monika Andrzejczak przedstawiła program oraz wykonawców.

W tym roku mogliśmy wysłuchać i obejrzeć występy uczniów kolskich szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Stanisława Konarskiego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Adama Mickiewicza Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Arkadego Fiedlera.

Uczestników Rodzinnego Kolędowania zachęcili do wspólnego śpiewu wykonawcy Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie”, który dostarczył wile radości i miłych wspomnień muzycznych. Zespół z fascynacji folklorem, łączący to co stare – bogactwo polskiej tradycji – i młode – ludzi pełnych pasji i niespotykanej energii. Swym repertuarem urzekł całą publiczność, a kolorowe stroje pochodzące z różnych rejonów Polski, przykuwały wzrok nawet najmłodszych widzów. Koncerty w wykonaniu zespołu "Szczecinianie" spotkał się z niezwykle gorącym przyjęciem i wielkim zainteresowaniem naszej kolskiej publiczności. Jednym ze współorganizatorów Rodzinnego Kolędowania był Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie, który zadbał o potrawy wigilijne oraz Mikołaja, który obdarowywał milusińskich słodyczami.

Rodzinne Kolędowanie zorganizowali: Urząd Miejski w Kole, Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole, Miejski Dom Kultury w Kole, ZHP Koło oraz Parafia p. w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kole.

Chyba nigdy jeszcze nie bisowaliśmy tak wiele razy! „Sezon kolędowy" rozpoczęliśmy koncertem, w którym wielokrotnie bisowaliśmy, otrzymaliśmy owacje na stojąco i już wiemy, że na pewno tam wrócimy. Koło - piękne miasto nad Wartą w samym centrum Polski i jego wspaniali mieszkańcy pozostaną bliscy naszemu sercu. Pozdrawiamy i jeszcze raz dziękujemy!

-tak opisali członkowie zespołu występ w Kole na swoim facebooku

Biały Fortepian news

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
śnieżynka 19-12-2017 14:27
Dziękujemy organizatorom za piękne przeżycia artystyczne.Brawo Urząd Miasta i parafia z Bliznej.
| Zgłoś do usunięcia