R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Muzeum

Józef Piłsudski w świadomości mieszkańców Ziemi Kolskiej

28-12-2017 09:36 | Źródło: MTC Koło | Wyświetleń artykułu: 3,032 | Komentarzy: 6

Dostępna jest już najnowsza publikacja kolskiego muzeum wydana z okazji obchodzonego właśnie Roku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wydawnictwo „Józef Piłsudski w świadomości mieszkańców Ziemi Kolskiej” pod redakcją dyrektora Muzeum Technik Ceramicznych Tomasza Nuszkiewicza zawiera teksty ukazujące się w prasie kolskiej okresu dwudziestolecia po odzyskaniu niepodległości w 1918 r.
Foto:MTC Koło
R E K L A M A

Autorami tych utworów byli m. in. dyrektor kolskiego gimnazjum Stanisław Woyna – Gwiaździński, powiatowy instruktor straży pożarnych Lucjan Ogórek, Stanisława Krzycka – późniejsza pisarka Stanisława Fleszarowa-Muskat czy kierownik szkoły powszechnej w Ruszkowie Władysław Janiak. Towarzyszy im bogata dokumentacja fotograficzna. Z publikacji można się także dowiedzieć, gdzie w Kole znajdowały się tablice upamiętniające Marszałka Piłsudskiego, który z kolskich placów nosił jego imię oraz jak obchodzono przed wojną w mieście i okolicy imieniny Marszałka. Wydawnictwo ukazało się dzięki wsparciu Powiatu Kolskiego i Przedsiębiorstwa Robót Drogowo - Mostowych S. A. w Kole.                  

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (6) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę