R E K L A M A
sim
R E K L A M A
Artbud
Wiadomości Miasto Koło 99. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Kole

99. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Kole

28-12-2017 17:14 | Źródło: Marcin Nowacki | Wyświetleń artykułu: 3,966 | Komentarzy: 2
99. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Kole
Foto:Marcin Nowacki
R E K L A M A
carnis
W środę (27 grudnia) Mszą św. sprawowaną w kościele klasztornym Nawiedzenia NMP rozpoczęły się kolskie uroczystości upamiętniające 99. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Po Eucharystii przemaszerowano przed pomnik „Bojownikom o wolność” położony nad zalewem rzeki Warty. Tam zapalono znicze i złożono wiązanki kwiatów, a gwardian klasztoru bernardynów o. Henryk Hajzler poprowadził modlitwę za poległych powstańców walczących w latach 1918-1919 o przyłączenie zachodniej Wielkopolski do odradzającej się Rzeczypospolitej. 

W wydarzeniu udział wzięło jednak niewielu mieszkańców miasta, wśród których był także poseł na Sejm Leszek Galemba. Organizatorem obchodów było Stowarzyszenie Kolscy Patrioci, przy współudziale druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Koło nad Wartą.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2)
Kolanka 28-12-2017 20:28
To przykre, że był tylko Poseł, a nie było nikogo z Urzędu Miasta i żadnego z radnych.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka 29-12-2017 15:56
Przepraszam, z tego co się dowiedziałam to była Pani Radna Teresa Brzoska i Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Artur Szafrański.