R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Polityka

Wiceburmistrz tłumaczy swoją nieobecność na sesji

29-12-2017 13:23 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 11,842 | Komentarzy: 17

Dlaczego podczas tak ważnej sesji budżetowej Wiceburmistrz Elżbieta Modrzejewska była nieobecna? Na to pytanie odpowiada w przesłanym na nasz adres redakcyjny oświadczeniu.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Oświadczenie Wiceburmistrz:

W dniu 28 grudnia o godz. 10 reprezentowałam miasto na posiedzeniu kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu, na którym była rozpatrywana uchwała Rady Miejskiej w Kole w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Koła na lata 2017 - 2025. Sprawa została załatwiona pozytywnie dla miasta. O terminie tego posiedzenia był powiadomiony przewodniczący Rady Miejskiej - zarówno przez Regionalną Izbę Obrachunkową jak i przez Urząd Miejski w Kole, o czym świadczy załączony skan zawiadomienia. W związku z tym zarzuty stawiane przez Państwa Radnych dotyczące mojej nieobecności na wczorajszej sesji Rady Miejskiej są  nieuzasadnione. 

Oświadczenie Przewodniczącego Rady Miasta Koła Artura Szafrańskiego:

W kwestii wyjaśnienia powyższej sytuacji. Zawiadomienie RIO w Poznaniu zaprezentowane przez Urząd Miejski w Kole wpłynęło do Biura Rady w dniu 27 grudnia br. ZGADZA SIĘ, również w tym dniu zapoznałem się z nim.

Po pierwsze pragnę jednak zauważyć, że ze strony RIO w Poznaniu takich zawiadomień w sprawie wszczęcia postępowania z powodu naruszenia przepisów prawa oraz terminu posiedzenia kolegium izby w temacie uchwał w sprawie zmian budżetowych, czy też zmian WPF Miasta Koła w obecnej kadencji było ok. 10. Nie przypominam sobie, żeby za każdym razem miasto Koło było reprezentowane.

I po drugie nikt nie poinformował mnie oficjalnie przed sesją, czy też w trakcje jej trwania jaki jest powód nieobecności Pani Wiceburmistrz na 50. sesji Rady Miejskiej w Kole. Na pytanie jakie zadałem na początku sesji, Czy czekamy na Pani Wiceburmistrz? usłyszałem tylko odpowiedź, że Pani Wiceburmistrz nie będzie.

Mimo wszystko szanuję decyzje Pani Wiceburmistrz o jej nieobecności na wczorajszej sesji.

Z wyrazami szacunku
Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole
Artur Szafrański

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (17) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA