sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Zwolennicy darmowej pizzy zatrzymani!

Zwolennicy darmowej pizzy zatrzymani!

24-09-2010 11:53 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,086 | Komentarzy: 4
Zwolennicy darmowej pizzy zatrzymani!
Foto:
zacisze
Wczoraj do policyjnego aresztu trafił jeden ze sprawców napadu na dostawcę pizzy. Jego kompana kryminalni z Koła zatrzymali dziś rano. Młodzi mężczyźni 13 września w nocy nie dość, że chcieli bez płacenia i siłą odebrać zamówiony towar to jeszcze uszkodzili samochód dostawcy.
13 września przed północą dyżurny komendy powiatowej przyjął informację, że w miejscowości Podlesie w gm. Koło dwóch mężczyzn napadło na dostawcę pizzy. Zamówienie zostało złożone telefoniczne. Kiedy osoba rozwożąca dotarła we wskazane miejsce z pobliskich krzaków wyskoczyło dwóch zamaskowanych mężczyzn i chcieli bez płacenia siłą zabrać towar. Przy okazji napastnicy deskami wybili w samochodzie boczną szybę i powgniatali karoserię.

Kryminalni z Koła przez 10 dni namierzali opryszków. Pierwszego z nich zatrzymali wczoraj. Do domu drugiego policjanci zapukali dzisiaj rano.

W trakcie przesłuchań obaj szczegółowo opisali swój występek. W poniedziałkowy wieczór 13 września, we dwójkę świętowali urodziny jednego z nich, impreza była oczywiście zakrapiana alkoholem. Ponieważ nie mieli pieniędzy wymyślili sobie jak zjeść darmowy posiłek. Telefonicznie zamówili pizze pod fikcyjny adres, następnie w maskach na głowach zaczaili się w krzakach, kiedy zauważyli auto dostawcy wykonali telefon, samochód się zatrzymał, a zamaskowani napastnicy z drewnianymi sztachetami w dłoniach wybiegli z kryjówki. Kierowca na szczęście zdążył schować się w samochodzie.

Grożąc pobiciem mężczyźni żądali wydania pizzy, ich desperacja była tak duża, że w chwili kiedy dostawca uruchomił zapłon i odjeżdżał, seicento otrzymało kilka uderzeń sztachetami. W fiacie wybita została boczna szyba i powgniatana karoseria. Rozzłoszczeni napastnicy wrócili więc do domu, aby zatrzeć wszelkie ślad, maski spalili w piecu. Zatrzymani zwolennicy darmowej pizzy mają 19 i 20 lat, są mieszkańcami gm. Koło i Osiek Mały.

Teraz ich sprawą zajmie się prokuratura i sąd, odpowiedzą za usiłowanie rozboju i uszkodzenie mienia. Za tego rodzaju przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
~kolo 02-10-2010 11:47
pokazac mordy !!!!! jakas kara musi byc
| Zgłoś do usunięcia
~Dżozeff 25-09-2010 01:52
Wieśniaki z jakiegoś k** wa Podlesia... Nie mieli siana to trzeba było w polu zap*3rdalać przy ziemniakach! Tak to jest jak jeden z drugim pójdą do sklepu po jabola... alkohol miesza sie ze smrodem z obór i palma odbija!
| Zgłoś do usunięcia
~brawo dla policji 24-09-2010 13:44
Prawidłowo, przydałbym im się odpoczynek. To może ich czegoś naycztć i będzie przestrogą dla innych.
| Zgłoś do usunięcia
~X.Y.Z 24-09-2010 12:28
Dlaczego jest tyłem !! Pokazać ich ryje !!
| Zgłoś do usunięcia