Słonecznie 4.3
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Wpadli na sprzedaży małoletnim narkotyków

Wpadli na sprzedaży małoletnim narkotyków

Autor: KPP Koło 27 Styczeń 2018
Wpadli na sprzedaży małoletnim narkotyków
© Archiwum e-kolo.pl
Komentarzy: 0 Czytano:
7,520 razy |

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole zatrzymali czterech nastolatków podejrzanych o rozprowadzanie substancji odurzających wśród małoletnich. Wszyscy są bardzo młodzi, mają ukończony 17-sty rok życia, co w świetle przepisów prawa powoduje, że będą odpowiadać przed sądem jako dorośli. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny.

R E K L A M A
0
Czytano:
7,520 razy
Udostępnij

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kole realizując czynności operacyjne, uzyskali informację z której wynikało, że na terenie Pływalni Miejskiej w Kole, młody mężczyzna może posiadać narkotyki. Przypuszczenia okazały się słuszne. We wskazanym miejscu zatrzymano mieszkańca Kłodawy, który miał przy sobie papierowy zwitek, a w nim ponad 1,5 grama narkotyku w postaci marihuany. W związku z ujawnieniem środków odurzających, funkcjonariusze podjęli dalsze działania w efekcie których ustalili, że 17-latek oprócz tego, że posiadał przy sobie środki odurzające, to także w celach „zarobkowych” udzielał ich osobom małoletnim. Ponadto pracujący nad tą sprawą śledczy ustalili, że młody Kłodawianin tym procederem nie zajmował się sam. Dzień później w związku z tą sprawą, policjanci zatrzymali kolejną trójkę dealerów narkotykowych. Jak się okazało środki odurzające w postaci marihuany sprzedawali od trzech miesięcy. Czynili to najczęściej na terenie miasta Koła, zwykle w rejonie Basenu Miejskiego oraz pobliskiej szkoły. Dealerzy zostali osadzeniu w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, a po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych zostali doprowadzeni do Prokuratury, gdzie trójka z nich usłyszała zarzuty handlu środkami odurzającymi, natomiast czwarty dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków.

Udzielanie środków odurzających osobom małoletnim w celu osiągania korzyści majątkowej, jest czynem szczególnie bulwersującym i grozi za to wysoki wymiar kary. Zgodnie z Ustawą  o Przeciwdziałaniu Narkomanii czyn taki jest kwalifikowany jako zbrodnia, za który przewidziana jest kara minimum trzech lat pozbawienia wolności. Samo natomiast posiadanie narkotyków jest zagrożone karą do 3 lat więzienia. Kolscy stróże prawa zapewniają, iż nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla sprawców tego typu czynów, a każda osoba trudniąca się takim procederem, będzie podlegała przewidzianym przez prawo represjom.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
R E K L A M A