sim
bricomarche
Wiadomości Powiat Kolski Rocznica Wybuchu Powstania Styczniowego w Grzegorzewie

Rocznica Wybuchu Powstania Styczniowego w Grzegorzewie

31-01-2018 09:08 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 2,445 | Komentarzy: 0
Rocznica Wybuchu Powstania Styczniowego w Grzegorzewie
Foto:UG Grzegorzew
zacisze
Również w gminie Grzegorzew uroczyście uczczono 155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Przedstawiciele władz gminy z Panią Wójt Bożeną Dominiak oraz młodzież i mieszkańcy, wśród których byli także Maria i Tadeusz Waberscy, potomkowie Wawrzyńca Sękowskiego - Powstańca Styczniowego, który brał udział w boju z Moskalami pod Ignacewem 8 maja 1863 r. złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze przed tablicą w Barłogach upamiętniającą potyczkę oddziału Calliera z kozakami oraz na grobie Wawrzyńca Sękowskiego na cmentarzu w Borysławicach Kościelnych.

Dyrektor muzeum w Kole Tomasz Nuszkiewicz zapoznał uczestników uroczystości z przebiegiem walk podczas Powstania Styczniowego na terenie naszej gminy oraz postaciami uczestników powstania z nią związanych.

Gmina Grzegorzew dziękuje Wszystkim za udział w uroczystości, godną naśladowania postawę  i za pamięć, która jest naszym zadaniem.
 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Słowa kluczowe:
Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!