(5)
Zamglenie 0
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Spotkanie z myśliwym w Szkole Podstawowej nr 1 w Kole

Spotkanie z myśliwym w Szkole Podstawowej nr 1 w Kole

Autor: Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole 09 Luty 2018
Spotkanie z myśliwym w Szkole Podstawowej nr 1 w Kole
©
Komentarzy: 5 Czytano:
5,016 razy |

Dnia 5 grudnia br. do klasy I c i I d w Szkole Podstawowej nr 1 w Kole przybył Pan Wiktor Sołtysiak z "OTWOCKIEGO KÓŁKA MYŚLIWSKIEGO", który w niezwykle interesujący sposób opowiedział o historii łowiectwa w Polsce oraz jego patronie – świętym Hubercie.

R E K L A M A
5
Czytano:
5,016 razy
Udostępnij

Pan myśliwy wygłosił prelekcję, z której uczniowie dowiedzieli się o rodzimych gatunkach ssaków i ptaków występujących w naszych lasach. Przy okazji dzielenia się swoją wiedzą z uczniami, prezentował ilustracje wilka, kuny, lisa, dzika, jelenia, wydry, lisa, borsuka i ptaków, z którymi spotykamy się w naszych lasach. Dzieci miały także okazję poznać wybrane rasy psów myśliwskich. Niektóre z nich okazały się wielkim zaskoczeniem. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali poroża jelenia. Mogli przyjrzeć się im z bliska, dotknąć. Wszyscy uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną i z wielką uwagą słuchali informacji o tym, czym zajmują się myśliwi. Podczas spotkania dzieci wykazały się dużą wiedzą i chętnie podejmowały dyskusję z gościem. Pojawiło się wiele pytań, na które pan myśliwy cierpliwie i szczegółowo odpowiadał. Pan Wiktor przygotował dla dzieci kilka zagadek związanych z rozpoznawaniem śladów i odgłosów leśnej zwierzyny. Niektóre dzieci miały jeszcze małe problemy z poprawnym rozpoznawaniem tropów zwierząt. Nie taką łatwą sprawą okazało się również rozpoznawanie odgłosów mieszkańców lasu. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał od Pana myśliwego upominek w postaci widokówki i zakładki do książek z wizerunkami mieszkańców lasu.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (5)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Wyróżniony komentarz
Gość · 09 Luty 2018
Do marty!! Proszę czytać ze zrozumieniem. Prezentacja była o ochronie zwierząt, dokarmianiu, rozpoznawaniu zwierząt, tropów, odgłosów ani słowem o "łowiectwie". Jeśli to się nie podoba to proszę zmienić program nauczania.
marty · 10 Luty 2018
Czytam ze zrozumieniem, i mnie się to nie podoba ( miłośnikom myśliwych polecam "Pokot" A. Holland). Może przejaskrawiam, ale dla mnie myśliwy mówiący o ochronie przyrody brzmi fałszywie. Lepiej wziąć te dzieciaki na wiosnę do lasu.
marty · 09 Luty 2018
Propagowanie wśród dzieci łowiectwa???Prezentacja multimedialna z tego czym się zajmują myśliwi??!!!! (zakładam, ze pokazał jak dokarmiają zwierzęta, a nie jak polują co jest głównym celem i istotą.). Jako następnego gościa dyrekcji szkoły polecam zaproszenie drwala - pokaże dzieciom szyszki, liście, korniki, ale o rąbaniu drzew i wycince np. puszczy nie wspomni. "Dobra zmiana" w szkolnictwie..........
filo · 12 Luty 2018
rzeczywiście "Pokot" ... Czy nie lepsze byłoby spotkanie z leśniczym czy miłośnikiem przyrody?
Gość · 10 Luty 2018
Brawo Szkoła Podstawowa nr1! Cieszę się że moje dziecko chodzi do szkoły gdzie nauczyciele wprowadzają atrakcyjne formy lekcji. Mam tylko nadzieję że powyższe komentarze nie zniechęcą ich do aktywności.
Gość · 09 Luty 2018
Do marty!! Proszę czytać ze zrozumieniem. Prezentacja była o ochronie zwierząt, dokarmianiu, rozpoznawaniu zwierząt, tropów, odgłosów ani słowem o "łowiectwie". Jeśli to się nie podoba to proszę zmienić program nauczania.
R E K L A M A