R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Spotkanie z myśliwym w Szkole Podstawowej nr 1 w Kole

09-02-2018 09:21 | Źródło: Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole | Wyświetleń artykułu: 4,956 | Komentarzy: 5

Dnia 5 grudnia br. do klasy I c i I d w Szkole Podstawowej nr 1 w Kole przybył Pan Wiktor Sołtysiak z "OTWOCKIEGO KÓŁKA MYŚLIWSKIEGO", który w niezwykle interesujący sposób opowiedział o historii łowiectwa w Polsce oraz jego patronie – świętym Hubercie.

Foto:
R E K L A M A

Pan myśliwy wygłosił prelekcję, z której uczniowie dowiedzieli się o rodzimych gatunkach ssaków i ptaków występujących w naszych lasach. Przy okazji dzielenia się swoją wiedzą z uczniami, prezentował ilustracje wilka, kuny, lisa, dzika, jelenia, wydry, lisa, borsuka i ptaków, z którymi spotykamy się w naszych lasach. Dzieci miały także okazję poznać wybrane rasy psów myśliwskich. Niektóre z nich okazały się wielkim zaskoczeniem. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali poroża jelenia. Mogli przyjrzeć się im z bliska, dotknąć. Wszyscy uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną i z wielką uwagą słuchali informacji o tym, czym zajmują się myśliwi. Podczas spotkania dzieci wykazały się dużą wiedzą i chętnie podejmowały dyskusję z gościem. Pojawiło się wiele pytań, na które pan myśliwy cierpliwie i szczegółowo odpowiadał. Pan Wiktor przygotował dla dzieci kilka zagadek związanych z rozpoznawaniem śladów i odgłosów leśnej zwierzyny. Niektóre dzieci miały jeszcze małe problemy z poprawnym rozpoznawaniem tropów zwierząt. Nie taką łatwą sprawą okazało się również rozpoznawanie odgłosów mieszkańców lasu. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał od Pana myśliwego upominek w postaci widokówki i zakładki do książek z wizerunkami mieszkańców lasu.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (5) Pokaż komentarze