R E K L A M A
sim
R E K L A M A
geberit
Wiadomości Szkoły i Przedszkola Spotkanie z myśliwym w Szkole Podstawowej nr 1 w Kole

Spotkanie z myśliwym w Szkole Podstawowej nr 1 w Kole

09-02-2018 09:21 | Źródło: Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole | Wyświetleń artykułu: 2,966 | Komentarzy: 5
Dnia 5 grudnia br. do klasy I c i I d w Szkole Podstawowej nr 1 w Kole przybył Pan Wiktor Sołtysiak z "OTWOCKIEGO KÓŁKA MYŚLIWSKIEGO", który w niezwykle interesujący sposób opowiedział o historii łowiectwa w Polsce oraz jego patronie – świętym Hubercie.
Spotkanie z myśliwym w Szkole Podstawowej nr 1 w Kole
Foto:
R E K L A M A
robert kropidlowski

Pan myśliwy wygłosił prelekcję, z której uczniowie dowiedzieli się o rodzimych gatunkach ssaków i ptaków występujących w naszych lasach. Przy okazji dzielenia się swoją wiedzą z uczniami, prezentował ilustracje wilka, kuny, lisa, dzika, jelenia, wydry, lisa, borsuka i ptaków, z którymi spotykamy się w naszych lasach. Dzieci miały także okazję poznać wybrane rasy psów myśliwskich. Niektóre z nich okazały się wielkim zaskoczeniem. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali poroża jelenia. Mogli przyjrzeć się im z bliska, dotknąć. Wszyscy uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną i z wielką uwagą słuchali informacji o tym, czym zajmują się myśliwi. Podczas spotkania dzieci wykazały się dużą wiedzą i chętnie podejmowały dyskusję z gościem. Pojawiło się wiele pytań, na które pan myśliwy cierpliwie i szczegółowo odpowiadał. Pan Wiktor przygotował dla dzieci kilka zagadek związanych z rozpoznawaniem śladów i odgłosów leśnej zwierzyny. Niektóre dzieci miały jeszcze małe problemy z poprawnym rozpoznawaniem tropów zwierząt. Nie taką łatwą sprawą okazało się również rozpoznawanie odgłosów mieszkańców lasu. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał od Pana myśliwego upominek w postaci widokówki i zakładki do książek z wizerunkami mieszkańców lasu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
Biały
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (5)
marty 10-02-2018 10:55
Czytam ze zrozumieniem, i mnie się to nie podoba ( miłośnikom myśliwych polecam "Pokot" A. Holland). Może przejaskrawiam, ale dla mnie myśliwy mówiący o ochronie przyrody brzmi fałszywie. Lepiej wziąć te dzieciaki na wiosnę do lasu.
| Zgłoś do usunięcia
marty 09-02-2018 16:55
Propagowanie wśród dzieci łowiectwa???Prezentacja multimedialna z tego czym się zajmują myśliwi??!!!! (zakładam, ze pokazał jak dokarmiają zwierzęta, a nie jak polują co jest głównym celem i istotą.). Jako następnego gościa dyrekcji szkoły polecam zaproszenie drwala - pokaże dzieciom szyszki, liście, korniki, ale o rąbaniu drzew i wycince np. puszczy nie wspomni. "Dobra zmiana" w szkolnictwie..........
| Zgłoś do usunięcia
filo 12-02-2018 16:08
rzeczywiście "Pokot" ... Czy nie lepsze byłoby spotkanie z leśniczym czy miłośnikiem przyrody?
Gość 10-02-2018 08:38
Brawo Szkoła Podstawowa nr1! Cieszę się że moje dziecko chodzi do szkoły gdzie nauczyciele wprowadzają atrakcyjne formy lekcji. Mam tylko nadzieję że powyższe komentarze nie zniechęcą ich do aktywności.
Gość 09-02-2018 17:20
Do marty!! Proszę czytać ze zrozumieniem. Prezentacja była o ochronie zwierząt, dokarmianiu, rozpoznawaniu zwierząt, tropów, odgłosów ani słowem o "łowiectwie". Jeśli to się nie podoba to proszę zmienić program nauczania.
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
k2
R E K L A M A
grezegorz
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
19 Paź.
17:00

MDK w Kole
MUZYCZNA STOŁÓWKA
23 Paź.
16:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Romowie znani i nieznani...
24 Paź.
15:00

Filia dla Dzieci PiMBP, Kolejowa 19, Koło
Spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki