sim
bricomarche
Wiadomości Powiat Kolski Przekazanie elementów odblaskowych

Przekazanie elementów odblaskowych

13 dni temu | Źródło: Starostwo Powiatowe w Kole | Wyświetleń artykułu: 1,286 | Komentarzy: 1
Przekazanie elementów odblaskowych
Foto:
zacisze
W dniu 08 lutego 2018 roku w sali 101 Starostwa Powiatowego w Kole odbyło się spotkanie Starosty Kolskiego Wieńczysława Oblizajka z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych Powiatu Kolskiego. W spotkaniu uczestniczyli również Sekretarz Powiatu Andrzej Tomczyk oraz Naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Zenon Wasiak.

Wszystkie szkoły otrzymały zestaw elementów odblaskowych składający się z kamizelek ostrzegawczych oraz opasek odblaskowych (razem 750 sztuk), w które zostaną wyposażeni uczniowie, głównie klas pierwszych. Podstawowym założeniem jest poprawa bezpieczeństwa młodzieży w ruchu drogowym na terenie powiatu kolskiego. W myśl Ustawy - Prawo o ruchu drogowym "pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu". Dyrektorom przekazane zostały także materiały promocyjne Powiatu Kolskiego w postaci "Albumów Zdjęciowych Powiatu Kolskieg", "Lustracji Starostwa Kolskiego z 1765 r." oraz płyt z filmem promocyjnym Powiatu Kolskiego, które wzbogacą zasoby szkolnych bibliotek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Anna Witaszek
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
prawo 11 dni temu
Panie Starosto!!!!!Daj odblaski skorumpowanym policjantom z Kola. Mieszkańcy powinni wiedzieć i widzieć zdaleka te mundurowe śmieci!!!!!
| Zgłoś do usunięcia