sim
kdf
Wiadomości Biblioteka Finał ogólnopolskiego konkursu literackiego o św. Mikołaju

Finał ogólnopolskiego konkursu literackiego o św. Mikołaju

11 dni temu | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 807 | Komentarzy: 1
Finał ogólnopolskiego konkursu literackiego o św. Mikołaju
zacisze
W siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole - 8 lutego br. - odbyło się uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu literackiego „Moja opowieść o świętym Mikołaju”. Organizatorami konkursu byli: z ramienia Specjalnego Ośrodka Szklono Wychowawczego w Kole - Krystyna Wasilewska i Anna Jachnik, z ramienia PiMBP w Kole - Aleksandra Kowalska i Anna Pietruszka. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Starosta Kolski - Wieńczysław Oblizajek, patronat medialny objęła Telewizja Kablowa SM oraz portale: e-kolo.pl i okraglemiasto.pl

Na konkurs adresowany do dzieci i młodzieży szkolnej oraz osób dorosłych, nadesłano 38 prac literackich z całej Polski (7 województw, 21 miejscowości).

Jury uhonorowało 13 osób, w kategoriach:

klasy 1-3 szkół podstawowych:

1. Julię Kujawę

2. Natalię Rosiak

3. Weronikę Kucharską

klasy 4-6 szkół podstawowych:

1. Aleksandrę Koniarczyk

2. Marię Jaskólską

3. Jana Dalentkę

klasy 7 szkół podstawowych i gimnazjów:

1. Magdalenę Jabłońską, Bartosza Mikołajczewskiego

2. Maję Polaszek

3. Aleksandrę Żądło

dorośli:

1. Grażynę Gołdych, Izabelę Michtę

2. Joannę Kwiatkowską

Nagrody przyznali również: Starosta Kolski - kolance Grażynie Gołdych; Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przyjaciele Świętego Mikołaja” - Bartoszowi Mikołajczewskiemu z Chocenia; wychowankowie SOSW w Kole - Izabeli Michcie z Sosnowca.

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Starostwo Kolskie, SOSW w Kole, PiMBP w Kole oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przyjaciele Świętego Mikołaja”.

Laureaci konkursu odbierali nagrody z rąk: Zenona Wasiaka, Naczelnika Wydziału Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kole, Aleksandry Kowalskiej, dyrektora PiMBP w Kole, Anety Brdyś, prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przyjaciele Świętego Mikołaja”, Anny Pietruszki z PiMBP w Kole i Anny Jachnik z SOSW w Kole.

Krystyna Wasilewska, podsumowując konkurs, podziękowała Twórcom za to, że dzięki ich utworom wychowankowie SOSW w Kole mieli możliwość poszerzenia wiedzy o swoim wyjątkowym Patronie - Świętym Mikołaju. Organizatorzy konkursu zapewnili, że wszystkie nagrodzone prace znajdą swoje godne miejsce w Izbie Patrona w SOSW w Kole i na pewno będą często czytane, i to nie tylko w okresie przedświątecznym. Prace nagrodzone w konkursie zostaną opublikowane na stronach internetowych organizatorów konkursu: soswkolo.szkolnastrona.pl, www.biblioteka-kolo.pl.

Zapraszamy do ich przeczytania - naprawdę warto!

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: a.pietruszka@biblioteka-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
klaus 8 dni temu
a św. Mikołaj w ogóle istnieje?
| Zgłoś do usunięcia