R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

W Kole powstanie Miejska Rada Seniorów?

21-02-2018 08:58 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 6,569 | Komentarzy: 11

Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole Artur Szafrański przedłożył pod obrady najbliższej sesji Rady Miejskiej w Kole projekt uchwały w sprawie powołania Miejskiej Rady Seniorów oraz nadanie jej Statutu.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Projekt uchwały jest wynikiem wniosku jaki do Przewodniczącego Rady Miejskiej w zeszłym roku złożyli członkowie Stowarzyszenia Klubu Seniora „Trzecia Zmiana”. Członkowie Stowarzyszenia w czerwcu 2017 roku zwrócili się do Przewodniczącego z prośbą o powołanie w mieście Kole takiej rady. Jej celem, jak uzasadniali w swoim piśmie ma być zapewnienie seniorom w mieście Kole wpływu na sprawy dotyczące społeczności a przede wszystkim najstarszego pokolenia.

Już wkrótce w naszym mieście ruszy Dom Seniora. Wychodząc zatem naprzeciw licznym wnioskom oraz po kilku spotkaniach jakie odbyły się m.in. na posiedzeniu Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej oraz po moich spotkaniach z przedstawicielami Stowarzyszenia postanowiłem przedłożyć projekt uchwały w sprawie powołania takiej rady w mieście Kole. Niniejsza uchwała ma na celu zapewnienie osobom starszym zamieszkałym na terenie miasta Koła realnego wpływu na tematy dotyczące ich żywotnych spraw oraz utrzymanie ich w życiu społecznym, a przede wszystkim sprzyjają solidarności międzypokoleniowej
powiedział Przewodniczący Rady.

Miejska Rada Seniorów w Kole będzie organem o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym dla Rady Miejskiej w sprawach ważnych dla osób starszych. Głównym jej celem będą:

  • Służenie środowiskom senioralnym, wykorzystanie ich potencjału.

  • Reprezentowanie interesów osób starszych wobec władz samorządowych.

  • Włączenie osób starszych w życie publiczno-społeczne Gminy Miejskiej Koło i wspieranie ich aktywności.

  • Działania na rzecz profilaktyki, promocji zdrowia seniorów, a także wspieranie wszelkiej aktywności rekreacyjnej, edukacyjnej , kulturalnej i wypoczynkowej.

  • Współpraca z różnymi instytucjami i organizacjami społecznymi.

 

W skład Miejskiej Rady Seniorów wejdzie 9 osób, a ich kadencja będzie trwać 4 lata. W skład Rady Seniorów wchodzić mogą te osoby, które ukończyły 60. lat życia i otrzymały poparcie na listach minimum 20 osób. Do składu Rady będą mogły zgłaszać swoich przedstawicieli również podmioty działające w mieście Kole na rzecz osób starszych.

Nabór na członka Rady Seniorów odbywać się będzie w drodze ogłoszenia informacji podanej do publicznej wiadomości przez Burmistrza Miasta Koła na stronie internetowej Urzędu Miasta, Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicach i miejskich słupach ogłoszeniowych. 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (11) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę