R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej w Grzegorzewie

03-03-2018 08:49 | Źródło: UG Grzegorzew | Wyświetleń artykułu: 3,770 | Komentarzy: 0

Po raz XIV w Szkole Podstawowej w Barłogach odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Do turnieju przystąpili uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Zgodnie z regulaminem uczestnicy startowali w II grupach: I grupa to uczniowie klas I-VI ze szkół podstawowych z terenu Gminy Grzegorzew – uczestniczyło 10 uczniów, II grupa-uczniowie szkół podstawowych klasy VII oraz gimnazjum klasy II i III, którą reprezentowało 6 uczniów.

Foto:UG Grzegorzew
R E K L A M A

Łącznie w turnieju wzięło udział 16 uczniów. Uczniowie odpowiadali na pytania testowe z zakresu ochrony przeciwpożarowej i historii Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Test zawierał 30 pytań.

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat przepisów i wyposażenia technicznego straży pożarnej.  Poziom wiedzy był tak wysoki, że musiała zostać przeprowadzona dogrywka - w grupie I  o drugie miejsce oraz w grupie II wiekowej o trzecie miejsce.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

W kategorii klas I – VI szkół podstawowych:

I miejsce Bartosz Czupryński - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” w Grzegorzewie 
II miejsce  Wiktoria Ziółkowska - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bylicach - Kolonii
III miejsce Zuzanna Zgoda - Szkoła Podstawowa w Barłogach 


W kategorii klas VII oraz klas II i III gimnazjum:

I miejsce Patrycja Szurgot – klasa II Gimnazjum
II miejsce Wiktoria Szypulska – klasa VII Szkoła Podstawowa w Barłogach
III miejsce Emil Banasiak – klasa III Gimnazjum


Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy a zwycięzcom swoich kategorii, tj. Bartoszowi Czupryńskiemu  i  Patrycji Szurgot życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych turnieju.

Druhowie z Jednostki OSP w  Barłogach posiadający uprawnienia ratowników w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, pod dowództwem Naczelnika Jednostki druha Kamila Misiaka, zaprezentowali profesjonalny pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem obserwowali pokaz w wykonaniu strażaków ochotników. Tegoroczny turniej przypadł w szczególnym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na pamiątkę udziału wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od Wójta egzemplarz Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Samorząd Gminy Grzegorzew w nagrodę, zaprosił wszystkich uczestników turnieju, nauczycieli i opiekunów  na wycieczkę do Muzeum Sztuki we Wrocławiu. Tam będą mogli obejrzeć obraz artystyczny „Panoramę Racławicką” - wizję przebiegu bitwy pod Racławicami, zwycięstwo wojsk polskich pod dowództwem gen. Tadeusza Kościuszki nad wojskami  rosyjskimi.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze