Zamglenie -2
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Pijany uderzył w zaparkowany pojazd i uciekł

Autor: KPP Koło 15 Marzec 2018 przeczytasz w ok. 2 min.
Pijany uderzył w zaparkowany pojazd i uciekł
© e-kolo.pl
(0) | Czytano:
10,377 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Uderzeniem w inny zaparkowany samochód skończył się manewr cofania, który wykonywał samochodem marki VW Golf 32-letni mieszkaniec gminy Kłodawa na jednym z parkingów. Sprawa skończyłaby się mandatem karnym, gdyby nie fakt, że kierujący Volkswagenem nie był trzeźwy.

R E K L A M A
0
Czytano:
10,377 razy
Udostępnij
Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła

Do zdarzenia z udziałem dwóch pojazdów doszło wczoraj po godzinie 20.00. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że mężczyzna podczas manewru cofania uderzył w zaparkowane auto, a następnie odjechał. Świadkowie tego zdarzenia przekazali informację odnośnie numerów rejestracyjnych pojazdu, który uszkodził zaparkowanego Peugeota. To pozwoliło mundurowym na szybkie dotarcie do sprawcy, którym okazał się 32-letni mieszkaniec gminy Kłodawa. Potwierdził on, że przez nieostrożność mógł uderzyć w zaparkowane auto. Jak się szybko okazało, sprawca zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu jego trzeźwości wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie.

Policjanci zatrzymali 32-latkowi prawo jazdy. Jeśli przeprowadzone badanie przez biegłych potwierdzi, że mężczyzna był nietrzeźwy w chwili kierowania pojazdem, grozi mu utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka kara pieniężna, a nawet pozbawienie wolności do 2 lat. Jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających jest jednym z najpowszechniejszych przestępstw w ruchu drogowym. Mimo grożących za to konsekwencji, w postaci grzywny, kary ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, a także wysokich świadczeń pieniężnych i czasowego zakazu prowadzenia pojazdów, niektórzy kierujący nadal wsiadają za „kółko” po alkoholu, nie bacząc na zagrożenia jakie stwarzają dla innych uczestników ruchu drogowego. Należy pamiętać, że w następstwie ponownego popełnienia takiego przestępstwa, sankcje karne są znacznie surowsze. Kierujący autem może na zawsze pożegnać się z uprawnieniami do kierowania pojazdami, utracić wolność na kilka lat, a jego majątek może się pomniejszyć nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policja apeluje o rozwagę i odpowiedzialne zachowanie na drodze.

Jeśli piłeś alkohol, nie wsiadaj za kierownicę! Odłóż kluczyki lub oddaj komuś innemu na przechowanie. Jeżeli musisz pilnie gdzieś jechać, poproś kogoś, by cię tam zawiózł. Pamiętaj, że jako uczestnik ruchu drogowego nie jesteś sam, a od twojej odpowiedzialności może zależeć czyjeś życie.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Inne
Policjanci odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole
14 godziny temu 1,012

Policjanci odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole

Inne
Zapobieganie oszustwom: Policja spotyka się z seniorami w Osieku Małym
14 godziny temu 1,207

Zapobieganie oszustwom: Policja spotyka się z seniorami w Osieku Małym

Powiat Kolski
Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim
16 godziny temu 9,188

Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim

Miasto Koło
Odszedł od nas wieloletni Radny Rady Miejskiej - Andrzej Cesarz
17 godziny temu 7,386 8

Odszedł od nas wieloletni Radny Rady Miejskiej - Andrzej Cesarz

Gmina Kościelec
Zebranie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kościelcu
18 godziny temu 752

Zebranie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kościelcu

Gmina Babiak
Podcast: Podsumowanie kadencji Wójta Wojciecha Chojnowskiego
18 godziny temu 1,153 2

Podcast: Podsumowanie kadencji Wójta Wojciecha Chojnowskiego

R E K L A M A