R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

"Wielkie małe kobiety" w PiMBP w Kole

27-03-2018 13:39 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 4,326 | Komentarzy: 0

Wręczono nagrody w konkursie plastycznym "Wielkie małe kobiety" zorganizowanym przez Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole.

R E K L A M A

Celem konkursu było: przywracanie pamięci o ważnych kobiecych postaciach - współczesnych i historycznych; rozbudzanie ciekawość; motywowanie do zdobywania wiedzy.

Zadaniem wykonanie portretu indywidualnego, przedstawiającego zarówno te sławne jak i te mniej znane postaci - silnych odważnych i bezkompromisowych kobiet, które nie bały się płynąć pod prąd. Uczestnicy konkursu mogli: przedstawić kobiety, które dokonały ważnych, naukowych odkryć, artystki, pionierki, feministki, … które pomimo przeciwności losu walczyły o swoje marzenia i wspięły się na sam szczyt; inspiracji szukać w publikacjach: „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” Eleny Favilli, Francesci Cavallo, „Damy, dziewuchy, dziewczyny” Anny Dziewit-Meller, „Wielki małe kobietki” Aleksandry Polewskiej, ale nie tylko.

Na adres organizatora wpłynęło 107 prac ze Szkół Podstawowych w: Bierzwiennej Długiej (opiekun: Anna Andrzejczak), Głębokiem (o: Marzena Bartłomiejczak), nr 1 w Kole (o: J. Kruszyna, Elżbieta Olejniczak, Marta Trząsowska), nr 2 w Kole, nr 3 w Kole (o: Renata Wabnic-Osowska), nr 5 (o: Marzena Maciejewska, Andżelika Olszewska), Łuczywnie (o: Małgorzata Cugier), Powierciu (o: Bernadeta Książkiewicz), Zaryniu (o: Marek Korytkowski).

Na portretach zanalazły się: Coco Chanel, Anna Dymna, Elżbieta II, Kleopatra VII, Edith Piaf,  J. K. Rowling, Irena Sendlerowa, Krystyna Skarbek, Maria Skłodowska-Curie, Walentina Tierieszkowa. 

Jury powołane przez organizatora konkursu (przewodnicząca - Ewelina Jasińska, historyk sztuki; członek - Anna Pietruszka, bibliotekarz) przyznało nagrody w kategoriach:

kl. 1-3 szkół podstawowych:

I miejsce: Szymon Kupczyk, kl. 3 a, Szkoła Podstawowa w Powierciu

II miejsce: Kinga Wolska, kl. 2 a, Szkoła Podstawowa w Powierciu

III miejsce: Mateusz Kapturski, kl. 1 a, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kole

wyróżnienie: Łucja Mierzejewska, kl. 3, Szkoła Podstawowa w Bierzwiennej Długiej

kl. 4-7 szkół podstawowych:

I miejsce: Anna Skoczylas, kl. 4 a, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kole

II miejsce: Katarzyna Sosnowska, kl. 6, Szkoła Podstawowa w Zaryniu

III miejsce: Martyna Musiał, kl. 7 a, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

wyróżnienie: Anna Wozińska, kl. 7 a, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

kl. gimnazjalne:

I miejsce: Maria Grabowska, kl. 2 a, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kole

II miejsce: Kamila Ignaczak, kl. 2 b, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kole

III miejsce: Oliwia Łukanowska, kl. 3 c, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kole

Organizator dziękuje dzieciom i młodzieży za udział w konkursie, nauczycielom za ukierunkowanie i pomoc młodym artystom.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się 26 marca br. o g. 9:00 w Czytelni PiMBP.

R E K L A M A

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze