sim
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
kdf
Wiadomości Inne Zawalona stodoła. W przeszukaniach pomagali strażacy z Poznania

Zawalona stodoła. W przeszukaniach pomagali strażacy z Poznania

19 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 11,947 | Komentarzy: 0
Zawalona stodoła. W przeszukaniach pomagali strażacy z Poznania
Foto:KP PSP Koło
zacisze
Wczorajszy wieczór pracowity był dla kolskich strażaków w miejscowości Borecznia Wielka (gm. Osiek Mały), gdzie zawaliła się stodoła. W akcji pomagali strażacy z Poznania oraz psy poszukiwawcze.

Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że część dachu stodoły uległa zawaleniu oraz runęła część tylniej ściany. Z rozmowy przeprowadzonej z właścicielami ustalono, że nikt z mieszkańców w czasie zawalenia się budynku w nim nie przebywał. Ratownicy zabezpieczyli teren prowadzonych działań, odłączono zasilanie energii elektrycznej do zawalonego budynku.

Ratownicy odgruzowali zawalony fragment ściany celem sprawdzenia obecności ewentualnych osób poszkodowanych, przeszukali przy użyciu latarek i kamery termowizyjnej gruzowisko. Do działań zadysponowano poszukiwawczo-ratowniczą z Poznania.

W trakcie prowadzonych działań zawaleniu uległa dalsza część dachu. Dowódca akcji podzielił teren działań na dwa odcinki bojowe. Pierwszy odcinek bojowy stanowiła grupa poszukiwawczo-ratownicza, która miała za zadanie przeszukanie gruzowiska. Drugi odcinek bojowy miał za zadanie zabezpieczenie miejsca prowadzonych działań oraz wsparcie działań grupy poszukiwawczo-ratowniczej.

Po przeszukaniu gruzowiska przez psy ratownicze i po dokonaniu częściowej rozbiórki budynku ustalono, że brak jest osób poszkodowanych. Podjęto decyzję o zakończeniu działań ratowniczych. 

Biały Fortepian news

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!