R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Zawalona stodoła. W przeszukaniach pomagali strażacy z Poznania

06-04-2018 09:15 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 14,306 | Komentarzy: 0

Wczorajszy wieczór pracowity był dla kolskich strażaków w miejscowości Borecznia Wielka (gm. Osiek Mały), gdzie zawaliła się stodoła. W akcji pomagali strażacy z Poznania oraz psy poszukiwawcze.

Foto:KP PSP Koło
R E K L A M A

Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że część dachu stodoły uległa zawaleniu oraz runęła część tylniej ściany. Z rozmowy przeprowadzonej z właścicielami ustalono, że nikt z mieszkańców w czasie zawalenia się budynku w nim nie przebywał. Ratownicy zabezpieczyli teren prowadzonych działań, odłączono zasilanie energii elektrycznej do zawalonego budynku.

Ratownicy odgruzowali zawalony fragment ściany celem sprawdzenia obecności ewentualnych osób poszkodowanych, przeszukali przy użyciu latarek i kamery termowizyjnej gruzowisko. Do działań zadysponowano poszukiwawczo-ratowniczą z Poznania.

W trakcie prowadzonych działań zawaleniu uległa dalsza część dachu. Dowódca akcji podzielił teren działań na dwa odcinki bojowe. Pierwszy odcinek bojowy stanowiła grupa poszukiwawczo-ratownicza, która miała za zadanie przeszukanie gruzowiska. Drugi odcinek bojowy miał za zadanie zabezpieczenie miejsca prowadzonych działań oraz wsparcie działań grupy poszukiwawczo-ratowniczej.

Po przeszukaniu gruzowiska przez psy ratownicze i po dokonaniu częściowej rozbiórki budynku ustalono, że brak jest osób poszkodowanych. Podjęto decyzję o zakończeniu działań ratowniczych. 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze