R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

Cztery zwykłe miski - konkurs w PiMBP w Kole

06-04-2018 12:13 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 2,950 | Komentarzy: 0

Filia dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole ogłasza konkurs plastyczny „Cztery zwykłe miski”.

Foto:px | Miska
R E K L A M A

CELE KONKURSU: kształtowanie postaw twórczych i kreatywności; prezentacja własnych dokonań twórczych; poszukiwanie nowych środków wyrazu.

ADRESACI KONKURSU: I grupa - dzieci w wieku przedszkolnym; II grupa - klasy I - III szkół podstawowych; III grupa - klasy IV - VII szkół podstawowych; IV grupa - gimnazjaliści.

ZADANIE: Konkurs zainspirowany został książką Iwony Chmielewskiej, znanej i nagradzanej na świecie, m.in. w Korei Pd., Japonii, Chinach, Portugalii, Polsce i Niemczech, autorki książek obrazowych. Pretekstem do powstania książki o której mowa, były najzwyklejsze przedmioty codziennego użytku - cztery małe miski. „Cztery zwykłe miski” w całości powstały w duchu recyclingu z używanych, nikomu już niepotrzebnych materiałów. Waszym zadaniem będzie znalezienie zastosowań dla czterech półkoli wyciętych z szarego, przetworzonego ze starych książek lub bloków technicznych, papieru. Możecie z nich uczynić: księżyc, parasol... Zapraszamy do stwarzania własnych kompozycji, interpretowania prostych geometrycznych figur na różne sposoby. Stwórzcie swoją pracę z materiałów, które zdają się być już nikomu niepotrzebne - z pożółkłych papierów, książek, które ktoś wrzucił na strych i materiałów wiszących w kącie sklepików z używaną odzieżą, użyjcie sepii i zblakłych fotografii, ale nie tylko… Dajcie im drugie życie.

TECHNIKA I WYMIAR PRAC: Przedmiotem konkursu jest wykonanie płaskiej pracy plastycznej, dowolną techniką, na bloku technicznym w formacie A-3, A 4 (z wyłączeniem plasteliny oraz materiałów sypkich). Nie dopuszcza się prac zbiorowych. Prace wykonane przez uczniów mają być samodzielne.

TERMIN oddania prac upływa 22.05.2018 r. (prace prosimy przesyłać lub dostarczać do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Kolejowa 19, 62-600 Koło).

OCENA PRAC: Oceny prac konkursowych dokona jury powołane przez organizatora.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW: Informacja o wynikach konkursu, miejsce i termin wręczenia nagród zostaną przesłane na adresy placówek edukacyjnych zgłaszających prace oraz opublikowane na stronie internetowej organizatora - www.biblioteka-kolo.pl

OPIS PRAC: Nauczyciel / opiekun wypełnia metryczkę i przykleja ją na odwrocie pracy. Każda praca powinna być opisana czytelnie wg wzoru pismem drukowanym: imię i nazwisko autora..., kl. ..., adres placówki..., imię i nazwisko opiekuna ... Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe wpisanie danych przez uczestników konkursu.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE :

• Prace niezgodne z regulaminem, zniszczone - nie będą brane pod uwagę.

• Regulamin wchodzi w życie z dniem rozpoczęcia konkursu i obowiązuje do dnia zakończenia konkursu.

• Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 2007 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.) uczestnicy konkursu lub ich przedstawiciele ustawowi wyrażają zgodę na gromadzenie i przetwarzanie przez organizatora konkursu danych osobowych na potrzeby przeprowadzenia konkursu. Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z zaakceptowaniem przez jej autora regulaminu konkursu, którego ostateczna interpretacja należy do komisji konkursowej, oraz w przypadku prac wyróżnionych i nagrodzonych, oznacza zgodę na jej publikację w drukach i na stronach internetowych organizatora bez dodatkowego wynagrodzenia. Przysyłając pracę, uczestniczka/uczestnik oświadcza, że jest jej/jego autorstwa i nie zawiera wad prawnych oraz, że autor odpowiada finansowo za wszelkie potencjalne roszczenia z tytułu naruszenia praw osób trzecich.

• Nadesłane prace pozostają do dyspozycji organizatora. Organizator prosi o pomoc nauczycieli i bibliotekarzy.

R E K L A M A

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze