R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

6 maja Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

10-04-2018 12:42 | Źródło: kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 4,495 | Komentarzy: 0

Wyjątkowo uroczystą oprawę będą mieć tegoroczne, planowane na 6 maja br., Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Miejscem wydarzenia będzie nasze miasto, bowiem taki przywilej przysługuje jednostce, która w danym roku została włączona do struktur krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. W 2018 w systemie pojawiła się OSP Koło nad Wartą, dlatego uroczystość odbędzie się w Kole.
Foto:
R E K L A M A

Organizatorzy, a są nimi: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kole, Burmistrz Miasta Koła, Starosta Powiatu Kolskiego, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kole oraz Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej Koło nad Wartą, przygotowują uroczysty apel. Program Dnia Strażaka znajdziemy na plakatach, jakie niebawem pojawią się na mieście. Jako przedsmak wydarzenia możemy zdradzić, że uroczyste obchody rozpocznie zbiórka pododdziałów i pocztów sztandarowych na placu przed ratuszem, złożenie kwiatów przed pamiątkową tablicą i wymarsz do kościoła farnego na Mszę św. w intencji strażaków. Po nabożeństwie obecni przemaszerują przed budynek starostwa powiatowego, gdzie odbędą się centralne uroczystości. Podczas okolicznościowego apelu, poza elementami patriotycznymi i przemówieniami gości, nastąpi wręczenie medali i odznaczeń oraz nadanie wyższych stopni służbowych, a także przekazanie decyzji w sprawie włączenia jednostki OSP Koło nad Wartą do struktur KSR-G. Świętującym strażakom asystować będzie Orkiestra Dęta OSP Koło. Na uczestników czekać będzie strażacka grochówka i inne plenerowe specjały. Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu, warto towarzyszyć naszym druhom w dniu ich święta, w ten sposób wyrazić nasz szacunek dla ich pełnej poświęcenia profesji. Wydarzenie, jak wiele organizowanych w tym roku, wpisuje się w oficjalne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA