sim
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
kdf
Wiadomości Miasto Koło Wykład w Klubie Seniora o zwolnieniach dyscyplinarnych

Wykład w Klubie Seniora o zwolnieniach dyscyplinarnych

12 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 2,973 | Komentarzy: 1
Wykład w Klubie Seniora o zwolnieniach dyscyplinarnych
Foto:e-kolo.pl
zacisze
W dniu wczorajszym z prelekcją w kolskim Klubie Seniora "Trzecia Zmiana" wystąpił Krzysztof Witkowski, znany regionalista i historyk, lecz również aplikant radcowski.

Na wcześniejszą prośbę, prelegent przygotował temat dotyczący rozwiązania stosunku pracy bez wypowiedzenia z winy pracownika, czyli mówił o artykule 52 Kodeksu pracy, który często w ostatnich latach stosowany był w naszym mieście.

Prowadzący przedstawił jakie przesłanki musza nastąpić, aby można było zastosować artykuł 52. Generalnie stosowanie tego artykułu powinno być wyjątkowe, a nie regularne, gdyż orzecznictwo sądowe postawiło wysokie wymogi, aby takie zwolnienie było uznane za zgodne z prawem.

Należy pamiętać, że w przypadku takiego zwolnienia pracownikowi przysługuje roszczenie o odszkodowanie albo o przywrócenie do pracy. 

Bardzo cieszę się z kolejnej wizyty w Klubie Seniora. Tematem był artykuł 52 Kodeksu pracy. Chciałem słuchaczom ukazać jak wyjątkowe powinno być jego stosowanie, gdyż w przeciwnym razie grozić to może między innymi wypłatą wysokich odszkodowań – powiedział Krzysztof Witkowski.

Biały Fortepian news

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
kolanin 10 dni temu
A któż to z tych starszych osób miałby być zwolniony z art 52, chyba temat nietrafiony. w czwartek dwóch rzekomo kandytatów na burmistrza odwiedziło Klub Trzecia Zmiana.Każdy głos na wagę złota!
| Zgłoś do usunięcia