R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Wykład w Klubie Seniora o zwolnieniach dyscyplinarnych

13-04-2018 08:44 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 5,250 | Komentarzy: 1

W dniu wczorajszym z prelekcją w kolskim Klubie Seniora "Trzecia Zmiana" wystąpił Krzysztof Witkowski, znany regionalista i historyk, lecz również aplikant radcowski.

Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Na wcześniejszą prośbę, prelegent przygotował temat dotyczący rozwiązania stosunku pracy bez wypowiedzenia z winy pracownika, czyli mówił o artykule 52 Kodeksu pracy, który często w ostatnich latach stosowany był w naszym mieście.

Prowadzący przedstawił jakie przesłanki musza nastąpić, aby można było zastosować artykuł 52. Generalnie stosowanie tego artykułu powinno być wyjątkowe, a nie regularne, gdyż orzecznictwo sądowe postawiło wysokie wymogi, aby takie zwolnienie było uznane za zgodne z prawem.

Należy pamiętać, że w przypadku takiego zwolnienia pracownikowi przysługuje roszczenie o odszkodowanie albo o przywrócenie do pracy. 

Bardzo cieszę się z kolejnej wizyty w Klubie Seniora. Tematem był artykuł 52 Kodeksu pracy. Chciałem słuchaczom ukazać jak wyjątkowe powinno być jego stosowanie, gdyż w przeciwnym razie grozić to może między innymi wypłatą wysokich odszkodowań – powiedział Krzysztof Witkowski.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze