R E K L A M A
sim
R E K L A M A
geberit
Wiadomości Miasto Koło Wykład w Klubie Seniora o zwolnieniach dyscyplinarnych

Wykład w Klubie Seniora o zwolnieniach dyscyplinarnych

13-04-2018 08:44 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 3,397 | Komentarzy: 1
Wykład w Klubie Seniora o zwolnieniach dyscyplinarnych
Foto:e-kolo.pl
W dniu wczorajszym z prelekcją w kolskim Klubie Seniora "Trzecia Zmiana" wystąpił Krzysztof Witkowski, znany regionalista i historyk, lecz również aplikant radcowski.

Na wcześniejszą prośbę, prelegent przygotował temat dotyczący rozwiązania stosunku pracy bez wypowiedzenia z winy pracownika, czyli mówił o artykule 52 Kodeksu pracy, który często w ostatnich latach stosowany był w naszym mieście.

Prowadzący przedstawił jakie przesłanki musza nastąpić, aby można było zastosować artykuł 52. Generalnie stosowanie tego artykułu powinno być wyjątkowe, a nie regularne, gdyż orzecznictwo sądowe postawiło wysokie wymogi, aby takie zwolnienie było uznane za zgodne z prawem.

Należy pamiętać, że w przypadku takiego zwolnienia pracownikowi przysługuje roszczenie o odszkodowanie albo o przywrócenie do pracy. 

Bardzo cieszę się z kolejnej wizyty w Klubie Seniora. Tematem był artykuł 52 Kodeksu pracy. Chciałem słuchaczom ukazać jak wyjątkowe powinno być jego stosowanie, gdyż w przeciwnym razie grozić to może między innymi wypłatą wysokich odszkodowań – powiedział Krzysztof Witkowski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1)
kolanin 15-04-2018 21:25
A któż to z tych starszych osób miałby być zwolniony z art 52, chyba temat nietrafiony. w czwartek dwóch rzekomo kandytatów na burmistrza odwiedziło Klub Trzecia Zmiana.Każdy głos na wagę złota!
| Zgłoś do usunięcia
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
k2
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
04 Paź.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu  : Kino dla Kobiet -
07 Paź.
16:00

KOŁO
ANDRE RIEU