R E K L A M A
sim
R E K L A M A
geberit dzial piecownia
Wiadomości Miasto Koło Ulica Cegielniana z szansą na dofinansowanie

Ulica Cegielniana z szansą na dofinansowanie

14-04-2018 07:27 | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 6,997 | Komentarzy: 2
Przebudowa ulicy Cegielnianej wraz z budową kanalizacji deszczowej to zadanie, na które w czwartek (12.04.2018) Gmina Miejska Koło złożyła wniosek o dofinansowanie do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.
Ulica Cegielniana z szansą na dofinansowanie
Foto:Mapy Google

W ostatnich dnia marca ogłoszony został Rządowy Program na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej na 2018 r. Miasta i gminy miały niewiele czasu, by przygotować wnioski, a zwłaszcza, aby zabezpieczyć wkład własny stosowną uchwałą rady. Nasze województwo otrzyma na ten cel z budżetu państwa przeszło 40 mln zł.

Nasza gmina zgłosiła do programu zadanie, jakim jest przebudowa ulicy Cegielnianej na niemal 400-metrowym odcinku wraz z budową kanalizacji deszczowej. Koszty robót budowlanych szacowane są na 2 145 877,80 zł, z czego 858 351,12 wyniósłby wkład własny naszego miasta, a spodziewana dotacja zamknęłaby się kwotą 1 287 526,68 zł, stanowiącą 60% kosztów zadania. W ramach inwestycji zaplanowano budowę nowej konstrukcji jezdni o nawierzchni z kostki betonowej, zatok postojowych, chodnika oraz jednostronnej ścieżki rowerowej dwukierunkowej, budowę zjazdów indywidualnych na posesję oraz sieci uzbrojenia terenu. 

Przy tej ulicy w przyszłości planowane jest osiedle mieszkaniowe w ramach programu „Mieszkanie Plus”, dlatego przebudowana ul. Cegielniana w kolejnych latach służyć będzie jeszcze większej liczbie mieszkańców. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
marek podnewsem
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2)
Heheszek 14-04-2018 20:31
Nie ma to jak mieszkanie plus na samym końcu miasta przy obwodnicy
| Zgłoś do usunięcia
kis 14-04-2018 12:50
Najpierw pobudujcie to planowane osiedle ,bo zniszczą kostkę betonową i piękne zatoki...
| Zgłoś do usunięcia
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
28 Gru.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu