sim
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Wiadomości Miasto Koło Ulica Cegielniana z szansą na dofinansowanie

Ulica Cegielniana z szansą na dofinansowanie

11 dni temu | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 6,191 | Komentarzy: 2
Ulica Cegielniana z szansą na dofinansowanie
Foto:Mapy Google
zacisze
Przebudowa ulicy Cegielnianej wraz z budową kanalizacji deszczowej to zadanie, na które w czwartek (12.04.2018) Gmina Miejska Koło złożyła wniosek o dofinansowanie do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

W ostatnich dnia marca ogłoszony został Rządowy Program na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej na 2018 r. Miasta i gminy miały niewiele czasu, by przygotować wnioski, a zwłaszcza, aby zabezpieczyć wkład własny stosowną uchwałą rady. Nasze województwo otrzyma na ten cel z budżetu państwa przeszło 40 mln zł.

Nasza gmina zgłosiła do programu zadanie, jakim jest przebudowa ulicy Cegielnianej na niemal 400-metrowym odcinku wraz z budową kanalizacji deszczowej. Koszty robót budowlanych szacowane są na 2 145 877,80 zł, z czego 858 351,12 wyniósłby wkład własny naszego miasta, a spodziewana dotacja zamknęłaby się kwotą 1 287 526,68 zł, stanowiącą 60% kosztów zadania. W ramach inwestycji zaplanowano budowę nowej konstrukcji jezdni o nawierzchni z kostki betonowej, zatok postojowych, chodnika oraz jednostronnej ścieżki rowerowej dwukierunkowej, budowę zjazdów indywidualnych na posesję oraz sieci uzbrojenia terenu. 

Przy tej ulicy w przyszłości planowane jest osiedle mieszkaniowe w ramach programu „Mieszkanie Plus”, dlatego przebudowana ul. Cegielniana w kolejnych latach służyć będzie jeszcze większej liczbie mieszkańców. 

Biały Fortepian news

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
Heheszek 11 dni temu
Nie ma to jak mieszkanie plus na samym końcu miasta przy obwodnicy
| Zgłoś do usunięcia
kis 11 dni temu
Najpierw pobudujcie to planowane osiedle ,bo zniszczą kostkę betonową i piękne zatoki...
| Zgłoś do usunięcia