R E K L A M A
ren
R E K L A M A
skorpion
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

"Miś Uszatek i Wiosna" – spotkanie czytelnicze z uczniami LO

18-04-2018 10:36 | Źródło: Przedszkole Miejskie nr 5 w Kole | Wyświetleń artykułu: 1,840 | Komentarzy: 0
12 kwietnia grupę IV 5 i 6 latków odwiedziła pani mgr Bożena Zduńczyk wraz ze swoją uczennicą Emilką, którą dobrze znali i polubili przedszkolacy z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole. Było to kolejne spotkanie, którego celem jest głośne czytanie bajek. Przedszkolacy bardzo chętnie uczestniczą w działaniach, które rozbudzają zainteresowania czytelnicze i zbliżają przygody bohaterów książek dla dzieci.
Foto:

Tym razem uczennica kl. III G Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole Emilia Olszewska przybliżyła dzieciom wiosenne przygody patrona przedszkola Misia Uszatka. Starszacy kolejny raz przypomnieli sobie dobre zwyczaje wszystkim znanego misia z oklapniętym uszkiem. Z uwagą wysłuchali nowych opowiadań z książki Czesława Janczarskiego "Miś Uszatek". Wiosenne przygody misia wyjaśniły małym słuchaczom: dlaczego kukułka nie ma gniazda, dlaczego bocian ma długie nogi, co robił Biały Koziołek, z czego można zrobić pierniki dla Misia. Dzieci nazywały ptaki, które powracają wiosną z ciepłych krajów, odpowiadały na zadawane pytania dotyczące treści, opisywały wygląd i cechy bohaterów, odtwarzały ruchem scenki wczuwając się w określoną postać. Pięcio i sześciolatki z grupy IV wraz z nauczycielką p. E. Szacowną i p. Sylwią Kaźmierczak z uwagą wysłuchały kolejnych przygód Misia Uszatka i jego przyjaciół. To spotkanie przypomniało także dzieciom szczytne wartości patrona przedszkola Misia Uszatka, realizowane w ramach programu "Miś Uszatek Patron Naszego Przedszkola – program edukacji społeczno moralnej dla dzieci przedszkolnych". Wiosenne przygody Misia zachęciły słuchaczy do wnikliwej obserwacji budzącej się do życia przyrody i nowych zabaw z ciekawą książką. Na koniec dzieci podziękowały pani mgr Bożenie Zduńczyk za współpracę i przygotowanie kolejnej ciekawej książki do czytania. Emilce zaś życzyły sukcesów podczas zdawania egzaminów maturalnych i realizacji swoich dalszych planów edukacyjnych. Podziękowały także za wspólne głośne czytanie i tyle pozytywnych emocji, które im sprawiła.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
 1. Plan kolędy duszpasterskiej na kolejne dni [A...

  35,395   2   Miasto Koło
 2. Mieszkanka Koła zginęła na pasach w Koninie

  17,584   2   Wypadki
 3. 27 Finał WOŚP w Kole - pełny program

  13,178   3   Miasto Koło
 4. Uczniowie otrzymali odpowiedź listowną od Kró...

  12,804   0   Szkoły i Przedszkola
 5. Znamy ostateczny wynik zbiórki WOŚP w Kole! P...

  9,391   0   Miasto Koło
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
20 Sty.
17:00

MDK w Kole
Komedia Teatralna ŻONA DO ADOPCJI
24 Sty.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu