R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

"Miś Uszatek i Wiosna" – spotkanie czytelnicze z uczniami LO

18-04-2018 10:36 | Źródło: Przedszkole Miejskie nr 5 w Kole | Wyświetleń artykułu: 3,051 | Komentarzy: 0

12 kwietnia grupę IV 5 i 6 latków odwiedziła pani mgr Bożena Zduńczyk wraz ze swoją uczennicą Emilką, którą dobrze znali i polubili przedszkolacy z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole. Było to kolejne spotkanie, którego celem jest głośne czytanie bajek. Przedszkolacy bardzo chętnie uczestniczą w działaniach, które rozbudzają zainteresowania czytelnicze i zbliżają przygody bohaterów książek dla dzieci.

Foto:
R E K L A M A

Tym razem uczennica kl. III G Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole Emilia Olszewska przybliżyła dzieciom wiosenne przygody patrona przedszkola Misia Uszatka. Starszacy kolejny raz przypomnieli sobie dobre zwyczaje wszystkim znanego misia z oklapniętym uszkiem. Z uwagą wysłuchali nowych opowiadań z książki Czesława Janczarskiego "Miś Uszatek". Wiosenne przygody misia wyjaśniły małym słuchaczom: dlaczego kukułka nie ma gniazda, dlaczego bocian ma długie nogi, co robił Biały Koziołek, z czego można zrobić pierniki dla Misia. Dzieci nazywały ptaki, które powracają wiosną z ciepłych krajów, odpowiadały na zadawane pytania dotyczące treści, opisywały wygląd i cechy bohaterów, odtwarzały ruchem scenki wczuwając się w określoną postać. Pięcio i sześciolatki z grupy IV wraz z nauczycielką p. E. Szacowną i p. Sylwią Kaźmierczak z uwagą wysłuchały kolejnych przygód Misia Uszatka i jego przyjaciół. To spotkanie przypomniało także dzieciom szczytne wartości patrona przedszkola Misia Uszatka, realizowane w ramach programu "Miś Uszatek Patron Naszego Przedszkola – program edukacji społeczno moralnej dla dzieci przedszkolnych". Wiosenne przygody Misia zachęciły słuchaczy do wnikliwej obserwacji budzącej się do życia przyrody i nowych zabaw z ciekawą książką. Na koniec dzieci podziękowały pani mgr Bożenie Zduńczyk za współpracę i przygotowanie kolejnej ciekawej książki do czytania. Emilce zaś życzyły sukcesów podczas zdawania egzaminów maturalnych i realizacji swoich dalszych planów edukacyjnych. Podziękowały także za wspólne głośne czytanie i tyle pozytywnych emocji, które im sprawiła.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze