sim
mkfoam
Wiadomości Szkoły i Przedszkola Warsztaty z języka migowego w SP1

Warsztaty z języka migowego w SP1

18-04-2018 11:03 | Źródło: Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole | Wyświetleń artykułu: 1,930 | Komentarzy: 0
Warsztaty z języka migowego w SP1
Foto:
zacisze
Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą p. Mariolą Krygier ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole uczestniczyli w warsztatach z języka migowego. Zajęcia prowadziła pani Adrianna Brzoska tłumacz i wykładowca języka migowego.

Ideą zajęć było przede wszystkim zaszczepienie u dzieci świadomości istnienia języka migowego i jego odmiennego kanału komunikacyjnego. Język ten rozwija pamięć i spostrzegawczość. Uczenie języka migowego dzieci w wieku wczesnoszkolnym poza wskazaniem na potrzebę integracji, doskonale wpływa na rozwój dziecka. W sposób szczególny pobudza myślenie i wyobraźnię.

Pani Adrianna zapoznała dzieci ze sposobem porozumiewania się ludzi głuchych i niedosłyszących. Mówiła o funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych w społeczeństwie i historii języka migowego. Przedstawiła dzieciom alfabet migowy, nauczyła pokazywania zwrotów grzecznościowych, kolorów oraz podstawowych wyrazów związanych z rodziną. Uczniowie byli bardzo zainteresowani zajęciami i chętnie brali w nich udział.

Gościem była przewodnicząca Rady Rodziców kl. 2b pani Katarzyna Brzoska, która służyła pomocą przy organizacji warsztatów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!