R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Na co dzień ratują innych - dziś obchodzą swoje święto

06-05-2018 16:56 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 10,688 | Komentarzy: 2

Strażacy - bo o nich mowa obchodzili dziś Powiatowe Święto Strażaka w Kole. To doskonała okazja do odznaczenia i uhonorowania tych najaktywniejszych wśród społeczności strażaków.

R E K L A M A

Świętowanie rozpoczęło się zbiórką pocztów sztandarowych, gości i wozów strażackich pod Ratuszem Miejskim, skąd przeszli do kolskiej fary, gdzie odprawiono mszę św. w innych intencji. Po nabożeństwie strażacy prowadzeni przez Orkiestrę Dętą OSP w Kole przeszli w pochodzie pod budynek Starostwa Powiatowego w Kole.

To tutaj przywitano gości i mieszkańców. Pierwszym punktem uroczystości było złożenie melndunku przez dowódcę oraz wciągnięcie flagi narodowej na masz przy dźwiękach "Mazurka Dąbrowskiego".

Po przemówieniach Starosty Kolskiego Wieńczysława Oblizajka oraz Komendanta Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Roberta Kropidłowskiego - wręczono odznaczenia i awanse na wyższe stopnie strażakom oraz osobom szczególnie zaangażowanym w pomoc na rzecz straży.

Niezwykle ważnym punktem wydarzenia było uroczyste włączenie jednostki OSP Koło "Nad Wartą" do systemu krajowego ratownictwa.R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze