R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Kino

Cudowny chłopak w Kinie nad Wartą

08-06-2018 13:17 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 6,558 | Komentarzy: 0

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z filmem Cudowny chłopak w Kinie na Wartą. Gramy 13 czerwca o godzinie 10.30. Po filmie razem z kolskimi podmiotami ekonomii społecznej będziemy rozmawiać o tolerancji, akceptacji i szacunku dla godności innych osób.
Foto:Monolith
R E K L A M A

O czym jest film?

„Cudowny chłopak” to amerykańska produkcja z 2017 roku. Film to familijna opowieść o drodze do akceptacji i walce z przeciwnościami losu. 10 letni August (Auggie) z powodu zaburzeń genetycznych od urodzenia ma zdeformowaną twarz. Po latach edukacji domowej, rodzice decydują się na zapisanie Auggiego do szkoły. Rozpoczęcie nauki w szkole nie jest proste. Rówieśnikom trudno jest zaakceptować Auggiego, zmiana jest też trudna dla samego chłopca i jego rodziców. W swojej klasie Auggie spotka jednak również sprzymierzeńców, którzy pomogą mu zmierzyć się z nową rzeczywistością. Czy przyjaźń odmieni życie bohatera? 

Film powstał na podstawie książki wydanej w 2012 roku. Autorka książki „Cud chłopak” R.J. Palacio inspirowała się historią prawdziwej rodziny. „Nie jestem zwykłym dzieckiem tylko dlatego, że nikt nie patrzy na mnie jak na zwykłe dziecko”– mówi o sobie August. (cytat z książki R.J. Palacio). Jak my będziemy patrzeć na Auggiego po seansie?

W roli chłopca wystąpił Jacob Tremblay znany z filmu „Pokój”. Rodziców chłopca zagrali Julia Roberts i Owen Wilson.

O czym będziemy dyskutować?

Po pokazie zapraszamy na dyskusję. Będziemy rozmawiać o tolerancji, akceptacji i dobrej komunikacji. To właśnie ta ostatnia jest warunkiem zrozumienia innego człowieka. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych z Koła: Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) organizacji prowadzącej Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy oraz Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Stowarzyszenia Kolan działającego na rzecz mieszkańców Koła i okolic. Do dzielenia się swoimi doświadczeniami zapraszamy również widzów. Do zobaczenia!

Organizatorami wydarzenia są:  Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej prowadzony przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych oraz wielkopolski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA