Mgła 11
Popularne tagi:

Od 100 lat OSP Dobrów tworzy swoją historię

Autor: Redakcja e-kolo.pl 02 Lipiec 2018 przeczytasz w ok. 2 min.
Od 100 lat OSP Dobrów tworzy swoją historię
© e-kolo.pl
(0) | Czytano:
6,640 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

To wspaniała chwila, kiedy jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrowie może świętować stulecie powstania jednocześnie posiadając tytuł Mistrza Polski. Do podniosłej uroczystości doszło w ostatnią sobotę (30 czerwca) na terenie jednostki.

R E K L A M A
0
Czytano:
6,640 razy
Udostępnij

Takie wydarzenie to zawsze sposobność do wspominania tych, którzy przyczynili się do powstania jednostki a obecnie nie ma ich z nami, dlatego chwilą ciszy uhonorowano byłych druhów OSP Dobrów.

Po mszy świętej, na czele z orkiestrą dętą z Kościelca przemaszerowano pod remizę, gdzie odbyły się uroczystości związane ze 100-leciem oraz nadaniem nowego sztandaru jednostce. Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Eugeniusz Grzeszczak, członek Zarządu Piotr Opas, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego  ZOSP RP w Kole i jednocześnie druh jednostki Wieńczysław Oblizajek, V-ce Starosta Kolski  Marek Banaszewski, Komendant Powiatowy PSP w Kole  bryg. Robert Kropidłowski, sekretarz Powiatu Kolskiego Andrzej Tomczyk, Wójt Gminy Kościelec Dariusz Ostrowski, w imieniu własnym oraz Posła RP Leszka Galemby - Grzegorz Fiałkowski, członek zarządu Powiatu Kolskiego Czesław Marek roaz lokalne duchowieństwo i społeczność Dobrowa. 

W trakcie uroczystości odczytano bogatą historię jednostki,w  której przytoczono jej początki, pomoc lokalnej społeczności w trakcie powodzi oraz "zimy stulecia", poprzednich prezesów i dowódców jednostki. 

Jednym z najważniejszych elementów programu wydarzenia było poświęcenie oraz przekazanie nowego sztandaru z okazji 100-lecia jednostki. Dodatkowo przyznano Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, który zawisł na sztandarze.

Na koniec wręczono nagrody zasłużonym dla jednostki druhom.

Jeszcze dziś pojawi się materiał naszej telewizji z wydarzenia. Zapraszamy

MATERIAŁ WIDEO
MATERIAŁ WIDEO


R E K L A M A
Podobne tematy
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Biblioteka
Basia w pociągu relacji
1 dzień temu 973

Basia w pociągu relacji "Pisarz-Czytelnik"

Biblioteka
Zofia Stanecka w Kole
1 dzień temu 1,714

Zofia Stanecka w Kole

Inne
Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]
1 dzień temu 2,069

Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]

Gmina Przedecz
Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!
1 dzień temu 12,956 11

Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!

Miasto Koło
Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy
2 dni temu 3,268 2

Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy

Miasto Koło
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik
2 dni temu 2,513

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik

1 dzień temu 1714
R E K L A M A