R E K L A M A
ren
R E K L A M A
madras
Wiadomości Inne

Wkręcali plażowiczów w bezpieczeństwo nad wodą

11-07-2018 08:48 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 2,878 | Komentarzy: 0
W ramach działań “Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” nad Jeziorem Brdowskim policjanci, ratownicy WOPR, PCK oraz strażacy promowali bezpieczny wypoczynek nad wodą. Mówiono o niebezpiecznych sytuacjach, do jakich może dojść w czasie wypoczynku nad wodą oraz o sposobach ich zapobiegania. Pracownicy WOPR-u i PCK przeprowadzili instruktaż z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Atrakcją dla plażowiczów był także pokaz ratownictwa straży pożarnej.
Wkręcali plażowiczów w bezpieczeństwo nad wodą
Foto:

Kolscy policjanci szukają sposobów, by w jak najciekawszej formie przekazać dzieciom i młodzieży wiedzę profilaktyczną. Od zeszłego roku, policjanci wraz z ratownikami WOPR-u i straży pożarnej na plaży w Brdowie organizują akcje edukacyjne, na których informują plażowiczów jak zachować się nad wodą, aby było bezpiecznie. W tym roku do działań dołączyli również pracownicy Polskiego Czerwonego Krzyża. W sobotę, 7 lipca nad jeziorem w Brdowie, podczas spotkania poszczególne służby przeprowadziły działania profilaktyczne, z których zarówno dzieci, jak i dorośli mogli wiele się nauczyć. Uczestnicy wzięli udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy osobie zagrożonej w wodzie. Ratownicy wskazali właściwe zachowania podczas ratowania osoby tonącej, jak wyglądają prawidłowe chwyty oraz jak bezpiecznie odholować taką osobę do brzegu. Każdy chętny mógł spróbować swoich umiejętności w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Nie obyło się również bez pokazu sprzętu ratowniczego, którym dysponują służby ratunkowe. Ogromną atrakcją dla plażowiczów była możliwość przepłynięcia wraz z ratownikami łodzią motorową straży pożarnej, wykorzystywaną do ratowania życia. Wszystkim obecnym plażowiczom dzielnicowi wręczyli ulotki prewencyjne, przypominające zasady bezpiecznego korzystania z wypoczynku wodnego. Kolejne tego typu spotkanie na plaży w Brdowie odbędzie się 4 sierpnia.


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
tomasz nowak
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
27 Mar.
15:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki
28 Mar.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
	W cyklu