R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Po paru dniach tropienia udało się złapać rannego żurawia

14-07-2018 21:54 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 9,041 | Komentarzy: 1

W środę w niedalekiej odległości od miejscowości Dzierawy zlokalizowano żurawia z mocno nadszarpniętym skrzydłem. Przez dwa dni z ogromną determinacją i wielkim zaangażowaniem Elżbieta Karaszewska dzwoniła, pisała do różnych instytucji państwowych o podjęcie działań ratowniczych.

Foto:Elżbieta Karaszewska
R E K L A M A

Nie było lekko, bo instytucje podjęły jedynie "spychologię". Jednak dzięki nieustępliwości Eli udało się w niedzielę przeprowadzić akcję łapania ptaka, która zakończyła się sukcesem. 
 Niewątpliwie bohaterami akcji są fantastyczni strażacy z OSP Wrząca Wielka, którzy z ogromną energią po prawie dwugodzinnym bieganiu żurawia złapali. Było ich tylko pięciu i naprawdę akcję przeprowadzili brawurowo. Moim skromnym zdaniem udało im się dlatego, że zależało im tak samo bardzo jak i nam na uratowaniu tego pięknego ptaka. Wykazali ogromną siłę, determinację, empatię i wielką wrażliwość. Bardzo dziękujemy Panowie!!!! Przywracacie wiarę w ludzi. Wielkie podziękowania dla Joanny Żabierek ze Stowarzyszenie WioskowoMi, gdzie aktualnie przebywa żuraw, który na pewno wymagać będzie leczenia i rehabilitacji. Tak że sporo jeszcze przed nami. Dla mnie najważniejsze, że ptak jest już w bezpiecznym miejscu i że mimo moich wielkich wątpliwości udało się go schwytać. Niewątpliwie nie udało by się gdyby nie wielkie serca i wrażliwość nas wszystkich.

Dziękuję za pomoc i cenne wskazówki  Zbigniewowi Karaszewskiemu, Panu Zastępcy Nadleśniczego- Henrykowi Gostyńskiemu z Nadleśnictwa Koło z siedzibą w Gaju, Pani Julicie Góralskiej z Gminy Koło, Joannie Żabierek ze Wioskowomi oraz największe podziękowania dla Wspaniałych Strażaków z OSP Wrząca Wielka.

- opisuje akcję Wioletta Kołodziejczyk

Pozostaje nam jedynie przyłączyć się do podziękowań oraz gratulacji świetnej akcji, która przyczyni się do zdrowego życia pięknego żurawia.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze