R E K L A M A
sim
R E K L A M A
kol-net
Wiadomości Polityka Porozumienie podpisane dla Powiatu, a dla miasta?

Porozumienie podpisane dla Powiatu, a dla miasta?

25 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 9,248 | Komentarzy: 26
Porozumienie podpisane dla Powiatu, a dla miasta?
R E K L A M A
carnis
Dziś do wynajętej sali w Miejskim Domu Kultury w Kole przybyli ważni politycy partii Nowoczesna i Platformy Obywatelskiej, aby wraz z lokalnymi stowarzyszeniami i strukturami swoich partii zawiązać Komitet Obywatelski, który będzie wspólnie wystawiał swoje listy w najbliższych wyborach samorządowych. Koalicja dotyczy Powiatu Kolskiego a co z miastem Koło?

Kolskie struktury Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej oraz Stowarzyszenia Kolanie, Forum Gospodarcze oraz KOD'u postanowili w najbliższych wyborach samorządowych działać razem. O dziwo pierwszym celem koalicji będzie Powiat Kolski. Po wystąpieniach zaproszonych gości: Posłanki RP Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska, Posła RP Platformy Obywatelskiej Tomasza Nowaka, Ireneusza Niewiarowskiego z Towarzystwa Samorządowego podpisano umowę koalicyjną. 

Następnie przedstawiciele lokalnych struktur przedstawiali swoje stanowisko dlaczego postanowili współpracować w jednej liście. 

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na pytania, dlatego postanowiliśmy zapytać o to, dlaczego nie udało się nawiązać koalicji dla miasta Koła. Po trochę wybiegających odpowiedział mogliśmy wywnioskować, że jedynym hamulcem jest brak porozumienia między Nowoczesną a Stowarzyszeniem Kolanie i Platformą Obywatelską co do wspólnego kandydata na Burmistrza m. Koła. Z wypowiedzi przedstawiciela "Kolanie" wynika, że stowarzyszenie od dawna miało aspiracje co do "przygody" w samorządzie a co z tym się wiąże - wyborami. Nieobecny był prezes Stowarzyszenia Krzysztof Mazurkiewicz, który być może najbardziej konkretnie odpowiedziałby nam na nasze pytania. 

Całość konferencji możecie zobaczyć poniższy zapis tramisji na żywo. 

Czekamy na Wasze opinie!


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
R E K L A M A
paryz
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (26)
kolanin 21 dni temu
Czy Wy uwazacie mieszkańców za idiotów że pójdą i na Was zagłosują, porażka
| Zgłoś do usunięcia
xxx 23 dni temu
Moze to być najpoządniejsza osoba ale jezeli wystartuje z KO tzn,ze się sprzedała i nie oddamy na nią głosu.
| Zgłoś do usunięcia
Gosc 24 dni temu
Jak patrzę na tę fotografią i widzę po lewej stronie intryganta to wiem ,ze na pewno nikt z moich znajomych nie zagłosuje na Koalicję,
| Zgłoś do usunięcia
jan z Koła 24 dni temu
Módlmy sie, a nie polityką się zajmujmy! Słuchać księdza nie kogoś tam.
| Zgłoś do usunięcia
czesia 24 dni temu
Byłam ,widziałam. Super inicjatywa. Fajnie dynamicznie poprowadzona konferencja
| Zgłoś do usunięcia
Trener III Klasy 24 dni temu
" Łubu dubu , ludbu dubu, niech żyje nam Prezes naszego Klubu : :)
Kolanin 24 dni temu
W Kole i powiecie nie trzeba u steru ludzi obłąkanych, zdrajców, złodziei, koneserów dziennikarskich mikrofonów, awanturników ...i ogólnie mówiąc dotkniętych nową jednostką chorobową, którą nazywam SKRETYNIZM-em.
| Zgłoś do usunięcia
jolagola 24 dni temu
Dlaczego obrażasz innych. Jeśli masz coś do powiedzenia, to napisz coś konstruktywnego i podpisz się! A nie szczekasz anonimowo.
Biała róża 24 dni temu
Droga "opozycjo", gdzie byliście podczas referendum w sprawie odwołania burmistrza z PiS?? Gdzie Pan był Panie Gajda, Panie Mazurkiewicz, czy poparliście panowie referendum i wystąpiliście jak przystałoby na opozycję, za odwołaniem burmistrza z PiS?? Polecam małe przypomnienie, wystąpienie posłanki Nowoczesnej, która nie poparła referendum. Jest dostępne na tym portalu w telewizji e-kolo
| Zgłoś do usunięcia
Drodzy zwolennicy referendum. 24 dni temu
NIEUDANEGO przypomnę. Nudni jesteście z tym ciągłym powtarzaniem o referendum sprzed 2 lat. Nie macie nic więcej do powiedzenia? Moim zdaniem organizatorzy powinni za nie zapłacić - wystarczyło przeprowadzić mały wywiad i było wiadomo, że nie ma szans powodzenia - frekwencja ok 13,13 %, he, he ,he. Ktoś już tu napisał - burmistrza nie ma od 11 miesięcy a gdzie WY jesteście ? Na sesjach nie widzę waszych pomysłów, interpelacji, wniosków. ...W mieście też nie widzę waszych działań. TO CO ROBICIE???? NIC. Krytykujecie innych.
Kolanin 24 dni temu
Byli tam gdzie trzeba, czyli pilnowali własnych interesów. I siedźcie tam Wy wszyscy ...i nie przeszkadzajcie.
znowukicha 24 dni temu
Kocham to miasto zmęczone ...
| Zgłoś do usunięcia
ja jako ja 24 dni temu
Powiedzcie Panu Nowakowi, że nie ma sanitecu :), myślałem, że się dogadali co do kandydata na burmistrza, a tak to cała ta umowa to fikcja wygra PIS - żal
| Zgłoś do usunięcia
WL 24 dni temu
ta koalicja to chyba prostytucja polityczna ?
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 24 dni temu
Tez tak myślę. Mało ,ze prostytucja ,to uważam te partyjki za zbieraninę ludzi ,co chce tylko dorwać się do władzy i pieniędzy. A gdzie program ,pomysły...Brak slow.
Wyborca 24 dni temu
Wypowiedz przedstawicela stowarzyszenia Kolanie obnizylo powody dzialalnosci „spolecznej” mianownikiem wspolnym dla wszystkicj akcji sa „wybory”. Szkoda bo to pokazuje ze kolejne stowarzyszen kolskich idzie w polityle ale pytanie - co wy w tym widzicie? Kase? To ze was witac beda na imprezach? Szkoda.... a dodatkowo trzeba stwierdzic jedno - Pan Mazurkiewicz bedzie raczej lokomotywa jadaca na wstecznym dla Koalicji obywatelskiej. Jesli mysla powaznie to musza byc jak najdalej tego pana
| Zgłoś do usunięcia
Ala 25 dni temu
poruta!?!?
| Zgłoś do usunięcia
obserwator 25 dni temu
Trochę się gubię niby krytyka byłego burmistrza a i tak pewni, ze wygra PiS. A to burmistrz S. nie był z PiS? Był jak by nie pisać. Jak można było popierać referendum skazane na porażkę bo tak słabo było przez przeciwników zorganizowane. A Może swoją energię lepiej zużyć na kreatywne pomysły a nie tylko krytykę - burmistrza nie ma prawie od roku czyli wasze życzenia się spełniły i co ???... Gdzie jesteście???...Hmm nie pamiętam w Kole takiej koalicji z takimi politykami którzy to firmują. W sumie fajnie, że tyle krytyki bo znaczy, że stworzyło się coś fajnego i stanowi zagrożenie dla zatwardziałego układu i pewności PiS-u. A w mieście poczekajmy może coś się "urodzi"
| Zgłoś do usunięcia
Pytający 25 dni temu
Czyli działalność społeczna Stowarzyszenia "Kolanie" była pod publiczkę pod najbliższe wybory? W trakcie referendum żadna z powyższych organizacja nie stanęła po stronie komitetu referendalnego utworzonego przez mieszkańców Koła czyli akceptowaliscie poczynania i rządy pana Stanisława i udawaliście ze nic się nie dzieje?
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 25 dni temu
Sam sobie doskonale odpowiedziałeś na zadawane pytanie. Mnie też tak się wydaje!
anonimowy 25 dni temu
Koalicja niemiecka (PO, kropkaN, KOD) plus przystawki (TS i stowarzyszenie, które nie interesuje się polityką) to oczywistość w wyborach do rady powiatu. 4 lata temu PO nie przekroczyła nawet progu wyborczego. Ten zabieg pewnie pozwoli im na zdobycie góra 3 mandatów (m. Koło, Klodawa i Dąbie/Grzegorzew), chociaż Kolo nie jest pewnie jest ubyło mandatów w tych wyborach. Nasz powiat to bastion PSL, a teraz PiS może im nieco zabrać. Stawiam jednak na dalsze rządy PSL, moze w koalicji z SLD. A to wydarzenie to tylko szopka, na ktorej mają się wylansować posłowie TN i PH-K oraz exsenator - żeby góra partii myślała, że są aktywni w terenie. ;)
| Zgłoś do usunięcia
anonimowy 25 dni temu
Osobiście bym dał szansę PiS w radzie powiatu, ale oni mają problem z nazwiskami. Wiadomo, że na starostę przepychaliby prezesa KHBC, a reszta radnych? Pewnie 2 z Koła, 2 z Koło/Kościelec, może po 1 w pozostałych okręgach - to w sumie 8 radnych, zbyt malo do przejęcia władzy. SLD i PSL łącznie będą miały pewnie 12
kis 25 dni temu
raczej Psl i ich starosta polecą na zielona trawkę ,nic nie robią .Wreszcie Prawo i Sprawiedliwość przejmie władze w powiecie.
lsmkw;d; 25 dni temu
Dla mnie to kabaret. razem do powiatu ale w mieście będziemy mieli odrębnych kandydatów haha. Poza tym gdzie ta koalicja była jak było referendum w sprawie odwołania burmistrza z PiS? Gdzie byliście wtedy. Gdzie był Pan Gajda, gdzie był Pan Mazurkiewicz w czasie referendum? Poparliście panowie referendum? Tu nie chodzi o wielką politykę ale o sprawy miasta, a tutaj niestety nie wystąpiliście przeciwko PiS!!!
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 25 dni temu
No to kupą idą na Prawo i Sprawiedliwośc,Nawet partie ogólnopolskie przekupiły lokalne towarzystwa.Wstyd lemingi i tak przegracie.Ludzie już nie głosują na złodziei. Amber Gold jest przykładem.
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 25 dni temu
Dlaczego powiat a nie miasto? Może dlatego, że radni powiatowi mają wyższe diety?
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
25 Sierp.
16:00

Stadion MOSiR w Kole
Wielkopolskie Święto Mleka i Powiatu Kolskiego
26 Sierp.
14:00

Stadion Miejski w Kłodawie
Dożynki Gminne w Kłodawie
26 Sierp.
15:15

Amfiteatr w Osieku Małym
Dożynki Gminne w Osieku Małym