R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Polityka

Porozumienie podpisane dla Powiatu, a dla miasta?

23-07-2018 11:33 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 11,471 | Komentarzy: 26

Dziś do wynajętej sali w Miejskim Domu Kultury w Kole przybyli ważni politycy partii Nowoczesna i Platformy Obywatelskiej, aby wraz z lokalnymi stowarzyszeniami i strukturami swoich partii zawiązać Komitet Obywatelski, który będzie wspólnie wystawiał swoje listy w najbliższych wyborach samorządowych. Koalicja dotyczy Powiatu Kolskiego a co z miastem Koło?

R E K L A M A

Kolskie struktury Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej oraz Stowarzyszenia Kolanie, Forum Gospodarcze oraz KOD'u postanowili w najbliższych wyborach samorządowych działać razem. O dziwo pierwszym celem koalicji będzie Powiat Kolski. Po wystąpieniach zaproszonych gości: Posłanki RP Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska, Posła RP Platformy Obywatelskiej Tomasza Nowaka, Ireneusza Niewiarowskiego z Towarzystwa Samorządowego podpisano umowę koalicyjną. 

Następnie przedstawiciele lokalnych struktur przedstawiali swoje stanowisko dlaczego postanowili współpracować w jednej liście. 

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na pytania, dlatego postanowiliśmy zapytać o to, dlaczego nie udało się nawiązać koalicji dla miasta Koła. Po trochę wybiegających odpowiedział mogliśmy wywnioskować, że jedynym hamulcem jest brak porozumienia między Nowoczesną a Stowarzyszeniem Kolanie i Platformą Obywatelską co do wspólnego kandydata na Burmistrza m. Koła. Z wypowiedzi przedstawiciela "Kolanie" wynika, że stowarzyszenie od dawna miało aspiracje co do "przygody" w samorządzie a co z tym się wiąże - wyborami. Nieobecny był prezes Stowarzyszenia Krzysztof Mazurkiewicz, który być może najbardziej konkretnie odpowiedziałby nam na nasze pytania. 

Całość konferencji możecie zobaczyć poniższy zapis tramisji na żywo. 

Czekamy na Wasze opinie!


R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (26) Pokaż komentarze