(26)
Słonecznie 15
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Porozumienie podpisane dla Powiatu, a dla miasta?

Autor: Redakcja e-kolo.pl 23 Lipiec 2018 przeczytasz w minutę
Porozumienie podpisane dla Powiatu, a dla miasta?
© e-kolo.pl
(26) | Czytano:
11,853 razy | przeczytasz w minutę

Dziś do wynajętej sali w Miejskim Domu Kultury w Kole przybyli ważni politycy partii Nowoczesna i Platformy Obywatelskiej, aby wraz z lokalnymi stowarzyszeniami i strukturami swoich partii zawiązać Komitet Obywatelski, który będzie wspólnie wystawiał swoje listy w najbliższych wyborach samorządowych. Koalicja dotyczy Powiatu Kolskiego a co z miastem Koło?

R E K L A M A
26
Czytano:
11,853 razy
Udostępnij

Kolskie struktury Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej oraz Stowarzyszenia Kolanie, Forum Gospodarcze oraz KOD'u postanowili w najbliższych wyborach samorządowych działać razem. O dziwo pierwszym celem koalicji będzie Powiat Kolski. Po wystąpieniach zaproszonych gości: Posłanki RP Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska, Posła RP Platformy Obywatelskiej Tomasza Nowaka, Ireneusza Niewiarowskiego z Towarzystwa Samorządowego podpisano umowę koalicyjną. 

Następnie przedstawiciele lokalnych struktur przedstawiali swoje stanowisko dlaczego postanowili współpracować w jednej liście. 

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na pytania, dlatego postanowiliśmy zapytać o to, dlaczego nie udało się nawiązać koalicji dla miasta Koła. Po trochę wybiegających odpowiedział mogliśmy wywnioskować, że jedynym hamulcem jest brak porozumienia między Nowoczesną a Stowarzyszeniem Kolanie i Platformą Obywatelską co do wspólnego kandydata na Burmistrza m. Koła. Z wypowiedzi przedstawiciela "Kolanie" wynika, że stowarzyszenie od dawna miało aspiracje co do "przygody" w samorządzie a co z tym się wiąże - wyborami. Nieobecny był prezes Stowarzyszenia Krzysztof Mazurkiewicz, który być może najbardziej konkretnie odpowiedziałby nam na nasze pytania. 

Całość konferencji możecie zobaczyć poniższy zapis tramisji na żywo. 

Czekamy na Wasze opinie!


GALERIA ZDJĘĆ
GALERIA ZDJĘĆ


R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (26)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
Pytający · 23 Lipiec 2018
Czyli działalność społeczna Stowarzyszenia "Kolanie" była pod publiczkę pod najbliższe wybory? W trakcie referendum żadna z powyższych organizacja nie stanęła po stronie komitetu referendalnego utworzonego przez mieszkańców Koła czyli akceptowaliscie poczynania i rządy pana Stanisława i udawaliście ze nic się nie dzieje?
kolanin · 26 Lipiec 2018
Czy Wy uwazacie mieszkańców za idiotów że pójdą i na Was zagłosują, porażka
xxx · 24 Lipiec 2018
Moze to być najpoządniejsza osoba ale jezeli wystartuje z KO tzn,ze się sprzedała i nie oddamy na nią głosu.
Gosc · 24 Lipiec 2018
Jak patrzę na tę fotografią i widzę po lewej stronie intryganta to wiem ,ze na pewno nikt z moich znajomych nie zagłosuje na Koalicję,
jan z Koła · 24 Lipiec 2018
Módlmy sie, a nie polityką się zajmujmy! Słuchać księdza nie kogoś tam.
czesia · 24 Lipiec 2018
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Trener III Klasy · 24 Lipiec 2018
" Łubu dubu , ludbu dubu, niech żyje nam Prezes naszego Klubu : :)
Kolanin · 24 Lipiec 2018
W Kole i powiecie nie trzeba u steru ludzi obłąkanych, zdrajców, złodziei, koneserów dziennikarskich mikrofonów, awanturników ...i ogólnie mówiąc dotkniętych nową jednostką chorobową, którą nazywam SKRETYNIZM-em.
jolagola · 24 Lipiec 2018
Dlaczego obrażasz innych. Jeśli masz coś do powiedzenia, to napisz coś konstruktywnego i podpisz się! A nie szczekasz anonimowo.
Biała róża · 24 Lipiec 2018
Droga "opozycjo", gdzie byliście podczas referendum w sprawie odwołania burmistrza z PiS?? Gdzie Pan był Panie Gajda, Panie Mazurkiewicz, czy poparliście panowie referendum i wystąpiliście jak przystałoby na opozycję, za odwołaniem burmistrza z PiS?? Polecam małe przypomnienie, wystąpienie posłanki Nowoczesnej, która nie poparła referendum. Jest dostępne na tym portalu w telewizji e-kolo
Drodzy zwolennicy referendum. · 24 Lipiec 2018
NIEUDANEGO przypomnę. Nudni jesteście z tym ciągłym powtarzaniem o referendum sprzed 2 lat. Nie macie nic więcej do powiedzenia? Moim zdaniem organizatorzy powinni za nie zapłacić - wystarczyło przeprowadzić mały wywiad i było wiadomo, że nie ma szans powodzenia - frekwencja ok 13,13 %, he, he ,he. Ktoś już tu napisał - burmistrza nie ma od 11 miesięcy a gdzie WY jesteście ? Na sesjach nie widzę waszych pomysłów, interpelacji, wniosków. ...W mieście też nie widzę waszych działań. TO CO ROBICIE???? NIC. Krytykujecie innych.
Kolanin · 24 Lipiec 2018
Byli tam gdzie trzeba, czyli pilnowali własnych interesów. I siedźcie tam Wy wszyscy ...i nie przeszkadzajcie.
znowukicha · 24 Lipiec 2018
Kocham to miasto zmęczone ...
ja jako ja · 23 Lipiec 2018
Powiedzcie Panu Nowakowi, że nie ma sanitecu :), myślałem, że się dogadali co do kandydata na burmistrza, a tak to cała ta umowa to fikcja wygra PIS - żal
WL · 23 Lipiec 2018
ta koalicja to chyba prostytucja polityczna ?
Kolanin · 24 Lipiec 2018
Tez tak myślę. Mało ,ze prostytucja ,to uważam te partyjki za zbieraninę ludzi ,co chce tylko dorwać się do władzy i pieniędzy. A gdzie program ,pomysły...Brak slow.
Wyborca · 23 Lipiec 2018
Wypowiedz przedstawicela stowarzyszenia Kolanie obnizylo powody dzialalnosci „spolecznej” mianownikiem wspolnym dla wszystkicj akcji sa „wybory”. Szkoda bo to pokazuje ze kolejne stowarzyszen kolskich idzie w polityle ale pytanie - co wy w tym widzicie? Kase? To ze was witac beda na imprezach? Szkoda.... a dodatkowo trzeba stwierdzic jedno - Pan Mazurkiewicz bedzie raczej lokomotywa jadaca na wstecznym dla Koalicji obywatelskiej. Jesli mysla powaznie to musza byc jak najdalej tego pana
Ala · 23 Lipiec 2018
poruta!?!?
obserwator · 23 Lipiec 2018
Trochę się gubię niby krytyka byłego burmistrza a i tak pewni, ze wygra PiS. A to burmistrz S. nie był z PiS? Był jak by nie pisać. Jak można było popierać referendum skazane na porażkę bo tak słabo było przez przeciwników zorganizowane. A Może swoją energię lepiej zużyć na kreatywne pomysły a nie tylko krytykę - burmistrza nie ma prawie od roku czyli wasze życzenia się spełniły i co ???... Gdzie jesteście???...Hmm nie pamiętam w Kole takiej koalicji z takimi politykami którzy to firmują. W sumie fajnie, że tyle krytyki bo znaczy, że stworzyło się coś fajnego i stanowi zagrożenie dla zatwardziałego układu i pewności PiS-u. A w mieście poczekajmy może coś się "urodzi"
Pytający · 23 Lipiec 2018
Czyli działalność społeczna Stowarzyszenia "Kolanie" była pod publiczkę pod najbliższe wybory? W trakcie referendum żadna z powyższych organizacja nie stanęła po stronie komitetu referendalnego utworzonego przez mieszkańców Koła czyli akceptowaliscie poczynania i rządy pana Stanisława i udawaliście ze nic się nie dzieje?
czytelnik · 23 Lipiec 2018
Sam sobie doskonale odpowiedziałeś na zadawane pytanie. Mnie też tak się wydaje!
anonimowy · 23 Lipiec 2018
Koalicja niemiecka (PO, kropkaN, KOD) plus przystawki (TS i stowarzyszenie, które nie interesuje się polityką) to oczywistość w wyborach do rady powiatu. 4 lata temu PO nie przekroczyła nawet progu wyborczego. Ten zabieg pewnie pozwoli im na zdobycie góra 3 mandatów (m. Koło, Klodawa i Dąbie/Grzegorzew), chociaż Kolo nie jest pewnie jest ubyło mandatów w tych wyborach. Nasz powiat to bastion PSL, a teraz PiS może im nieco zabrać. Stawiam jednak na dalsze rządy PSL, moze w koalicji z SLD. A to wydarzenie to tylko szopka, na ktorej mają się wylansować posłowie TN i PH-K oraz exsenator - żeby góra partii myślała, że są aktywni w terenie. ;)
anonimowy · 23 Lipiec 2018
Osobiście bym dał szansę PiS w radzie powiatu, ale oni mają problem z nazwiskami. Wiadomo, że na starostę przepychaliby prezesa KHBC, a reszta radnych? Pewnie 2 z Koła, 2 z Koło/Kościelec, może po 1 w pozostałych okręgach - to w sumie 8 radnych, zbyt malo do przejęcia władzy. SLD i PSL łącznie będą miały pewnie 12
kis · 23 Lipiec 2018
raczej Psl i ich starosta polecą na zielona trawkę ,nic nie robią .Wreszcie Prawo i Sprawiedliwość przejmie władze w powiecie.
lsmkw;d; · 23 Lipiec 2018
Dla mnie to kabaret. razem do powiatu ale w mieście będziemy mieli odrębnych kandydatów haha. Poza tym gdzie ta koalicja była jak było referendum w sprawie odwołania burmistrza z PiS? Gdzie byliście wtedy. Gdzie był Pan Gajda, gdzie był Pan Mazurkiewicz w czasie referendum? Poparliście panowie referendum? Tu nie chodzi o wielką politykę ale o sprawy miasta, a tutaj niestety nie wystąpiliście przeciwko PiS!!!
Kolanin · 23 Lipiec 2018
No to kupą idą na Prawo i Sprawiedliwośc,Nawet partie ogólnopolskie przekupiły lokalne towarzystwa.Wstyd lemingi i tak przegracie.Ludzie już nie głosują na złodziei. Amber Gold jest przykładem.
czytelnik · 23 Lipiec 2018
Dlaczego powiat a nie miasto? Może dlatego, że radni powiatowi mają wyższe diety?
Gmina Kościelec
Wójt Dariusz Ostrowski dziękuje swoim wyborcom
5 godziny temu 1,243 1

Wójt Dariusz Ostrowski dziękuje swoim wyborcom

MS
Miasto Koło
Kolejna Akcja Krwiodawstwa w Kolskiej Farze
9 godziny temu 694 1

Kolejna Akcja Krwiodawstwa w Kolskiej Farze

Inne
Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [06.04.2024 -12.04.2024]
9 godziny temu 1,486

Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [06.04.2024 -12.04.2024]

Miasto Koło
KW apka - nowość dla pasażerów
9 godziny temu 551

KW apka - nowość dla pasażerów

Kino
Kino w Kole:Co zobaczysz w najbliższym czasie? [REPERTUAR 12-04-2024]
10 godziny temu 1,748

Kino w Kole:Co zobaczysz w najbliższym czasie? [REPERTUAR 12-04-2024]

Miasto Koło
Zespół Szkół Technicznych w Kole zaprasza na Drzwi Otwarte i Piknik Sportowo-Militarny!
10 godziny temu 2,116

Zespół Szkół Technicznych w Kole zaprasza na Drzwi Otwarte i Piknik Sportowo-Militarny!

R E K L A M A