R E K L A M A
sim
R E K L A M A
domki wykpisz
Wiadomości Polityka Porozumienie podpisane dla Powiatu, a dla miasta?

Porozumienie podpisane dla Powiatu, a dla miasta?

23-07-2018 11:33 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 9,494 | Komentarzy: 26
Dziś do wynajętej sali w Miejskim Domu Kultury w Kole przybyli ważni politycy partii Nowoczesna i Platformy Obywatelskiej, aby wraz z lokalnymi stowarzyszeniami i strukturami swoich partii zawiązać Komitet Obywatelski, który będzie wspólnie wystawiał swoje listy w najbliższych wyborach samorządowych. Koalicja dotyczy Powiatu Kolskiego a co z miastem Koło?
Porozumienie podpisane dla Powiatu, a dla miasta?

Kolskie struktury Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej oraz Stowarzyszenia Kolanie, Forum Gospodarcze oraz KOD'u postanowili w najbliższych wyborach samorządowych działać razem. O dziwo pierwszym celem koalicji będzie Powiat Kolski. Po wystąpieniach zaproszonych gości: Posłanki RP Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska, Posła RP Platformy Obywatelskiej Tomasza Nowaka, Ireneusza Niewiarowskiego z Towarzystwa Samorządowego podpisano umowę koalicyjną. 

Następnie przedstawiciele lokalnych struktur przedstawiali swoje stanowisko dlaczego postanowili współpracować w jednej liście. 

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na pytania, dlatego postanowiliśmy zapytać o to, dlaczego nie udało się nawiązać koalicji dla miasta Koła. Po trochę wybiegających odpowiedział mogliśmy wywnioskować, że jedynym hamulcem jest brak porozumienia między Nowoczesną a Stowarzyszeniem Kolanie i Platformą Obywatelską co do wspólnego kandydata na Burmistrza m. Koła. Z wypowiedzi przedstawiciela "Kolanie" wynika, że stowarzyszenie od dawna miało aspiracje co do "przygody" w samorządzie a co z tym się wiąże - wyborami. Nieobecny był prezes Stowarzyszenia Krzysztof Mazurkiewicz, który być może najbardziej konkretnie odpowiedziałby nam na nasze pytania. 

Całość konferencji możecie zobaczyć poniższy zapis tramisji na żywo. 

Czekamy na Wasze opinie!


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
marek podnewsem
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (26)
kolanin 26-07-2018 23:57
Czy Wy uwazacie mieszkańców za idiotów że pójdą i na Was zagłosują, porażka
| Zgłoś do usunięcia
xxx 24-07-2018 19:45
Moze to być najpoządniejsza osoba ale jezeli wystartuje z KO tzn,ze się sprzedała i nie oddamy na nią głosu.
| Zgłoś do usunięcia
Gosc 24-07-2018 16:31
Jak patrzę na tę fotografią i widzę po lewej stronie intryganta to wiem ,ze na pewno nikt z moich znajomych nie zagłosuje na Koalicję,
| Zgłoś do usunięcia
jan z Koła 24-07-2018 12:54
Módlmy sie, a nie polityką się zajmujmy! Słuchać księdza nie kogoś tam.
| Zgłoś do usunięcia
czesia 24-07-2018 11:50
Byłam ,widziałam. Super inicjatywa. Fajnie dynamicznie poprowadzona konferencja
| Zgłoś do usunięcia
Trener III Klasy 24-07-2018 18:47
" Łubu dubu , ludbu dubu, niech żyje nam Prezes naszego Klubu : :)
Kolanin 24-07-2018 10:02
W Kole i powiecie nie trzeba u steru ludzi obłąkanych, zdrajców, złodziei, koneserów dziennikarskich mikrofonów, awanturników ...i ogólnie mówiąc dotkniętych nową jednostką chorobową, którą nazywam SKRETYNIZM-em.
| Zgłoś do usunięcia
jolagola 24-07-2018 11:48
Dlaczego obrażasz innych. Jeśli masz coś do powiedzenia, to napisz coś konstruktywnego i podpisz się! A nie szczekasz anonimowo.
Biała róża 24-07-2018 09:33
Droga "opozycjo", gdzie byliście podczas referendum w sprawie odwołania burmistrza z PiS?? Gdzie Pan był Panie Gajda, Panie Mazurkiewicz, czy poparliście panowie referendum i wystąpiliście jak przystałoby na opozycję, za odwołaniem burmistrza z PiS?? Polecam małe przypomnienie, wystąpienie posłanki Nowoczesnej, która nie poparła referendum. Jest dostępne na tym portalu w telewizji e-kolo
| Zgłoś do usunięcia
Drodzy zwolennicy referendum. 24-07-2018 18:37
NIEUDANEGO przypomnę. Nudni jesteście z tym ciągłym powtarzaniem o referendum sprzed 2 lat. Nie macie nic więcej do powiedzenia? Moim zdaniem organizatorzy powinni za nie zapłacić - wystarczyło przeprowadzić mały wywiad i było wiadomo, że nie ma szans powodzenia - frekwencja ok 13,13 %, he, he ,he. Ktoś już tu napisał - burmistrza nie ma od 11 miesięcy a gdzie WY jesteście ? Na sesjach nie widzę waszych pomysłów, interpelacji, wniosków. ...W mieście też nie widzę waszych działań. TO CO ROBICIE???? NIC. Krytykujecie innych.
Kolanin 24-07-2018 10:00
Byli tam gdzie trzeba, czyli pilnowali własnych interesów. I siedźcie tam Wy wszyscy ...i nie przeszkadzajcie.
znowukicha 24-07-2018 07:38
Kocham to miasto zmęczone ...
| Zgłoś do usunięcia
ja jako ja 23-07-2018 22:14
Powiedzcie Panu Nowakowi, że nie ma sanitecu :), myślałem, że się dogadali co do kandydata na burmistrza, a tak to cała ta umowa to fikcja wygra PIS - żal
| Zgłoś do usunięcia
WL 23-07-2018 21:38
ta koalicja to chyba prostytucja polityczna ?
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 24-07-2018 07:24
Tez tak myślę. Mało ,ze prostytucja ,to uważam te partyjki za zbieraninę ludzi ,co chce tylko dorwać się do władzy i pieniędzy. A gdzie program ,pomysły...Brak slow.
Wyborca 23-07-2018 19:56
Wypowiedz przedstawicela stowarzyszenia Kolanie obnizylo powody dzialalnosci „spolecznej” mianownikiem wspolnym dla wszystkicj akcji sa „wybory”. Szkoda bo to pokazuje ze kolejne stowarzyszen kolskich idzie w polityle ale pytanie - co wy w tym widzicie? Kase? To ze was witac beda na imprezach? Szkoda.... a dodatkowo trzeba stwierdzic jedno - Pan Mazurkiewicz bedzie raczej lokomotywa jadaca na wstecznym dla Koalicji obywatelskiej. Jesli mysla powaznie to musza byc jak najdalej tego pana
| Zgłoś do usunięcia
Ala 23-07-2018 19:11
poruta!?!?
| Zgłoś do usunięcia
obserwator 23-07-2018 18:15
Trochę się gubię niby krytyka byłego burmistrza a i tak pewni, ze wygra PiS. A to burmistrz S. nie był z PiS? Był jak by nie pisać. Jak można było popierać referendum skazane na porażkę bo tak słabo było przez przeciwników zorganizowane. A Może swoją energię lepiej zużyć na kreatywne pomysły a nie tylko krytykę - burmistrza nie ma prawie od roku czyli wasze życzenia się spełniły i co ???... Gdzie jesteście???...Hmm nie pamiętam w Kole takiej koalicji z takimi politykami którzy to firmują. W sumie fajnie, że tyle krytyki bo znaczy, że stworzyło się coś fajnego i stanowi zagrożenie dla zatwardziałego układu i pewności PiS-u. A w mieście poczekajmy może coś się "urodzi"
| Zgłoś do usunięcia
Pytający 23-07-2018 13:36
Czyli działalność społeczna Stowarzyszenia "Kolanie" była pod publiczkę pod najbliższe wybory? W trakcie referendum żadna z powyższych organizacja nie stanęła po stronie komitetu referendalnego utworzonego przez mieszkańców Koła czyli akceptowaliscie poczynania i rządy pana Stanisława i udawaliście ze nic się nie dzieje?
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 23-07-2018 16:21
Sam sobie doskonale odpowiedziałeś na zadawane pytanie. Mnie też tak się wydaje!
anonimowy 23-07-2018 12:45
Koalicja niemiecka (PO, kropkaN, KOD) plus przystawki (TS i stowarzyszenie, które nie interesuje się polityką) to oczywistość w wyborach do rady powiatu. 4 lata temu PO nie przekroczyła nawet progu wyborczego. Ten zabieg pewnie pozwoli im na zdobycie góra 3 mandatów (m. Koło, Klodawa i Dąbie/Grzegorzew), chociaż Kolo nie jest pewnie jest ubyło mandatów w tych wyborach. Nasz powiat to bastion PSL, a teraz PiS może im nieco zabrać. Stawiam jednak na dalsze rządy PSL, moze w koalicji z SLD. A to wydarzenie to tylko szopka, na ktorej mają się wylansować posłowie TN i PH-K oraz exsenator - żeby góra partii myślała, że są aktywni w terenie. ;)
| Zgłoś do usunięcia
anonimowy 23-07-2018 16:09
Osobiście bym dał szansę PiS w radzie powiatu, ale oni mają problem z nazwiskami. Wiadomo, że na starostę przepychaliby prezesa KHBC, a reszta radnych? Pewnie 2 z Koła, 2 z Koło/Kościelec, może po 1 w pozostałych okręgach - to w sumie 8 radnych, zbyt malo do przejęcia władzy. SLD i PSL łącznie będą miały pewnie 12
kis 23-07-2018 14:51
raczej Psl i ich starosta polecą na zielona trawkę ,nic nie robią .Wreszcie Prawo i Sprawiedliwość przejmie władze w powiecie.
lsmkw;d; 23-07-2018 12:40
Dla mnie to kabaret. razem do powiatu ale w mieście będziemy mieli odrębnych kandydatów haha. Poza tym gdzie ta koalicja była jak było referendum w sprawie odwołania burmistrza z PiS? Gdzie byliście wtedy. Gdzie był Pan Gajda, gdzie był Pan Mazurkiewicz w czasie referendum? Poparliście panowie referendum? Tu nie chodzi o wielką politykę ale o sprawy miasta, a tutaj niestety nie wystąpiliście przeciwko PiS!!!
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 23-07-2018 12:02
No to kupą idą na Prawo i Sprawiedliwośc,Nawet partie ogólnopolskie przekupiły lokalne towarzystwa.Wstyd lemingi i tak przegracie.Ludzie już nie głosują na złodziei. Amber Gold jest przykładem.
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 23-07-2018 12:41
Dlaczego powiat a nie miasto? Może dlatego, że radni powiatowi mają wyższe diety?