(12)
Bezchmurnie 7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Interwencja na Toruńskiej. Dwie kobiety skute w kajdanki!

Autor: Redakcja e-kolo.pl 09 Sierpień 2018 przeczytasz w ok. 4 min.
Interwencja na Toruńskiej. Dwie kobiety skute w kajdanki!
© e-kolo.pl
(12) | Czytano:
64,762 razy | przeczytasz w ok. 4 min.

W sieci krążą nagrania interwencji funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole, która została wszczęta ze względu na zakłócanie ciszy nocnej, jednak to jak wyglądało całe zdarzenie odbiega od przeciętnego wezwania. Zobaczcie nagranie!

R E K L A M A
12
Czytano:
64,762 razy
Udostępnij

Do interwencji doszło 6 sierpnia br. przy jednej z kamienic znajdujących się na ulicy Toruńskiej w Kole. Jak to wydarzenie opisuje policja a jak jedna z zatrzymanych?

W dniu 6 sierpnia 2018 roku, około godziny 22:45 policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego kolskiej jednostki, podjęli interwencję przy jednej z posesji na ulicy Toruńskiej w Kole. Według zgłoszenia we wskazanym miejscu miało dochodzić do zakłócenia spokoju oraz spoczynku nocnego. Miejsce to jest policjantom znane z częstych tego typu zdarzeń. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, że jest bardzo głośno, co jednoznacznie ze względu na późną porę może przeszkadzać innym mieszkańcom ulicy. Spośród zastanej tam grupy osób, dwie kobiety zachowywały się bardzo głośno. Policjanci wezwali je do uspokojenia się i zachowania zgodnego z prawem. Pomimo tego, obie panie nadal krzyczały, używały słów wulgarnych, odmówiły okazania dokumentów tożsamości i podania swoich danych personalnych. Ich zachowanie jednoznacznie wskazywało, że są pod znacznym wpływem alkoholu. Obie panie naruszając prawo i nie stosują się do wydawanych poleceń, dały policjantom podstawy prawne do ich zatrzymania. Funkcjonariusze postanowili je doprowadzić do Komendy Powiatowej Policji w Kole. Kobiety nie godząc się na to, stawiały czynny opór, wobec czego w sposób zgodny z prawem zostały obezwładnione. Z uwagi na fakt, że zachowanie jednej z kobiet wskazywało na problemy zdrowotne, policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Po stwierdzeniu przez załogę karetki braku przeciwwskazań medycznych, kobiety przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Kole. Tam obie panie zrozumiały powagę sytuacji, uspokoiły się i podały swoje dane personalne. Jak ustalono 45 - latka i 19 – latka są mieszankami Koła. Przeprowadzone badania stanu trzeźwości wykazały u pań około promila alkoholu. Obie przyjęły nałożone na nie mandaty karne za popełnione wykroczenia, po czym z uwagi na stan nietrzeźwości, zostały przekazane rodzinie.

- przekazała nam Rzecznik Prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kole, st. sierż. Weronika Czyżewska

Jak zatrzymanie opisuje jedna z ukaranych mandatem? 

Siedzieliśmy spokojnie na podwórku ,cicho rozmawiając nagle weszło 3 policjantów, że mieli zgłoszenie i nie przedstawiając się chcieli dokumenty więc mama powiedziała, że ma, ale nie przy sobie i że może pójść po nie.Oczywiście wtrąciłam, że jeśli nie mamy przy sobie bo na podwórku czegoś takiego przy sobie po prostu nie mamy to jeden z 3 powiedział, że mam zamknąć mordę bo mi wyj*****ie to mama grzecznie, że jestem jej córka i nie pozwoli żeby tak do mnie mówił i chciała się podnieść żeby znieść im dowody. Nie zdażyła się podnieść to złapał ją za rękę, przewrócił i zaczął ciągnąć do radiowozu (są świadkowie) to zareagowałam i zaczęłam ich odciagać od niej. No niestety również nabyłam się paru siniaków i zdarć. Dodatkowo popchnął ją na ścianę, lecz zanim nas poskuwali mama dostała pierwszego ataku serca to 2 (red. dwóch) ją trzymało 3 (red. trzeci) mnie zaczął dusić, gdy próbowałam powiedzieć, że zaczyna mnie dusić zacisnął mocniej po chwili oby dwie nas skuli. Mnie wprowadzili do radiowozu, mamie zaczęło się robić słabo bo dostawała kolejny atak to zaczęłam krzyczeć, że musi wziąć tabletki i na karetkę mają zadzwonić to dopóki sąsiadka z bloku obok ich nie przypilnowała - nie wezwał ich. Po przyjechaniu karetki i po przebadaniu jej stwierdzili, że nie ma potrzeby jej zabierać i dodatkowo nawet ran żadnej z nas nie przemyli. Po odjechaniu karetki przewiezli nas skute na komendę, sprawdzili alkomatem gdzie nie mieliśmy nawet po pół promila (ponieważ były urodziny siostry to wiadomo piwo się wypiło) mamie jak i mi wlepili 2 razy po 500 zł po czym odwiezli nas do domu.

- relacjonuje jedna z zatrzymanych

Zatrzymane kobiety jak nam przekazały - wykonały dokumentację medyczną, która zawiera sześć punktów a w najbliższym czasie z dokumentami udadzą się do Prokuratury.

Poniżej znajduje się materiał wideo zarejestrowany podczas poniedziałkowej interwencji. Ze względu na mnogość przekleństw - materiał tylko dla pełnoletnich.

A co nasi czytelnicy sądzą o tej sytuacji?

MATERIAŁ WIDEO
MATERIAŁ WIDEO


Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
R E K L A M A
Komentarze (12)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
Ona · 09 Sierpień 2018
Ściema. Tam ciągle robią co chcą. Na filmiku nie widać żeby policja robiła coś niezgodnego z prawem. Nie lubią policji i myślą za nagraja filmik i co? A ten małolat co nakręca jakich słów używał?potem panie zrobiły się grzeczne na komendzie? Żarty chyba jakieś.
Xyz · 09 Sierpień 2018
Strach przechodzić obok tej kamienicy nawet w biały dzień, bluzganie alkochol i plucie na chodnik przez "kobiety" totalna patologia
xDDD · 09 Sierpień 2018
Żenada! Ja bym nie wierzyła w zeznania tej dziewczyny! Nie bronię ani policji ani kobiety! Wystarczy popatrzeć na jej zachowanie podczas nagrania i sposób jej komentowania dodanego przez nią filmiku na Facebooku. No nie należy do inteligentnych osób, mało tego „Wychowana na JPna100%” Zapraszam do komentarzy pod filmikiem na FB!
Szary obywatel · 09 Sierpień 2018
Jak to w zyciu bywa, przeżyło się kilka razy interwencję policji, czy to przez zakłócanie ciszy nocnej czy tez spozywanie piwka w miejscu publicznym. Nigdy jednak nie zostałem zaatakowany, duszony lub jakkolwiek inaczej niestosownie potraktowany przez funkcjonariuszy, podczas interwencji. Krótka rozmowa, często w zartobliwy sposób, wylegitymowanie i po sprawie, mimo ze czesto faktycznie zgloszenie bylo uzasadnione. Zaskakującym staje sie fakt, ze zawsze najwiekszym patologiom, ludziom z marginesu spolecznego, przytrafia się nieslychana agresja ze strony policji, za niewinnosci. Po prostu wpadają, pałuja, szczelajo i inne takie. Cóż za dziwny przypadek, nieprawdaż?
Tata Julii · 09 Sierpień 2018
Kto jest właścicielem tego budynku? Ktoś tam pilnuje porządku w ogóle?
czytelnik · 09 Sierpień 2018
Tam nie ma porządku, więc nie ma czego pilnować!
PKL LP · 09 Sierpień 2018
Jak czytam wypociny poszkodowanych to mi się śmiać chcę i pewnie inni mają to samo, patologia na maxa w domu, krzyki, darcie się, dzieciaki latają gdzie chcą i z tego co większość osób piszę ze alkohol. Ale co najpiękniejsze to każda JP a na komendzie pewnie nie jedna buraka miała i cichutko jak myszka siedziała.
Fer · 09 Sierpień 2018
Wszyscy jadą na policję w Kole. Co mają za uszami to mają może ale na toruńskiej tam nawet w dzień wydzierają papy a co dopiero w nocy . Nauczyć dziadostwo i patole !
Interwencja policji · 09 Sierpień 2018
ul 3 Maja w kole Interwencja policji ‎7 ‎sierpnia ‎2018 ul Słowackiego w kole
czytelnik · 09 Sierpień 2018
P a t o l o g i a !!!
matk Terazzza · 09 Sierpień 2018
A co dziecko o tak późnej porze robiło na ulicy ? o słownictwie dzieciątka to nie wspominam
Ona · 09 Sierpień 2018
Ściema. Tam ciągle robią co chcą. Na filmiku nie widać żeby policja robiła coś niezgodnego z prawem. Nie lubią policji i myślą za nagraja filmik i co? A ten małolat co nakręca jakich słów używał?potem panie zrobiły się grzeczne na komendzie? Żarty chyba jakieś.
Ola · 10 Sierpień 2018
Toruńska 62 to czysta patologia malolaty co chcą to robią a rodzice tylko browary i picie do poł nocy .Policja zogodnie z prawem zainterweniowała a te kobiety całe Koło zna i wiedzą jak one są wulgarne brawo policja powiadomic mops bo tam wszyscy korzystają.
Miasto Koło
 IX Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich dla Amatorów
9 godziny temu 539

IX Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich dla Amatorów

Powiat Kolski
Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 maja w Kole [PROGRAM]
10 godziny temu 1,284 1

Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 maja w Kole [PROGRAM]

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu na świecie przywitaliśmy [Podsumowanie:  16-04-2024]
10 godziny temu 6,485

W ostatnim tygodniu na świecie przywitaliśmy [Podsumowanie: 16-04-2024]

Gmina Babiak
Czujnik jakości powietrza i pogody w Babiaku - monitoruj stan atmosfery
10 godziny temu 1,359

Czujnik jakości powietrza i pogody w Babiaku - monitoruj stan atmosfery

Inne
Wyjątkowa Gala w Trzebawiu: Policjanci uhonorowani Kryształowymi Gwiazdami
10 godziny temu 2,320

Wyjątkowa Gala w Trzebawiu: Policjanci uhonorowani Kryształowymi Gwiazdami

Miasto Koło
 Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kolskiego
11 godziny temu 15,498 2

Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kolskiego

R E K L A M A