R E K L A M A
sim
R E K L A M A
DUKAT
Wiadomości Zatrzymania Interwencja na Toruńskiej. Dwie kobiety skute w kajdanki!

Interwencja na Toruńskiej. Dwie kobiety skute w kajdanki!

09-08-2018 12:12 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 58,666 | Komentarzy: 12
W sieci krążą nagrania interwencji funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole, która została wszczęta ze względu na zakłócanie ciszy nocnej, jednak to jak wyglądało całe zdarzenie odbiega od przeciętnego wezwania. Zobaczcie nagranie!
Interwencja na Toruńskiej. Dwie kobiety skute w kajdanki!
Foto:e-kolo.pl

Do interwencji doszło 6 sierpnia br. przy jednej z kamienic znajdujących się na ulicy Toruńskiej w Kole. Jak to wydarzenie opisuje policja a jak jedna z zatrzymanych?

W dniu 6 sierpnia 2018 roku, około godziny 22:45 policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego kolskiej jednostki, podjęli interwencję przy jednej z posesji na ulicy Toruńskiej w Kole. Według zgłoszenia we wskazanym miejscu miało dochodzić do zakłócenia spokoju oraz spoczynku nocnego. Miejsce to jest policjantom znane z częstych tego typu zdarzeń. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, że jest bardzo głośno, co jednoznacznie ze względu na późną porę może przeszkadzać innym mieszkańcom ulicy. Spośród zastanej tam grupy osób, dwie kobiety zachowywały się bardzo głośno. Policjanci wezwali je do uspokojenia się i zachowania zgodnego z prawem. Pomimo tego, obie panie nadal krzyczały, używały słów wulgarnych, odmówiły okazania dokumentów tożsamości i podania swoich danych personalnych. Ich zachowanie jednoznacznie wskazywało, że są pod znacznym wpływem alkoholu. Obie panie naruszając prawo i nie stosują się do wydawanych poleceń, dały policjantom podstawy prawne do ich zatrzymania. Funkcjonariusze postanowili je doprowadzić do Komendy Powiatowej Policji w Kole. Kobiety nie godząc się na to, stawiały czynny opór, wobec czego w sposób zgodny z prawem zostały obezwładnione. Z uwagi na fakt, że zachowanie jednej z kobiet wskazywało na problemy zdrowotne, policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Po stwierdzeniu przez załogę karetki braku przeciwwskazań medycznych, kobiety przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Kole. Tam obie panie zrozumiały powagę sytuacji, uspokoiły się i podały swoje dane personalne. Jak ustalono 45 - latka i 19 – latka są mieszankami Koła. Przeprowadzone badania stanu trzeźwości wykazały u pań około promila alkoholu. Obie przyjęły nałożone na nie mandaty karne za popełnione wykroczenia, po czym z uwagi na stan nietrzeźwości, zostały przekazane rodzinie.

- przekazała nam Rzecznik Prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kole, st. sierż. Weronika Czyżewska

Jak zatrzymanie opisuje jedna z ukaranych mandatem? 

Siedzieliśmy spokojnie na podwórku ,cicho rozmawiając nagle weszło 3 policjantów, że mieli zgłoszenie i nie przedstawiając się chcieli dokumenty więc mama powiedziała, że ma, ale nie przy sobie i że może pójść po nie.Oczywiście wtrąciłam, że jeśli nie mamy przy sobie bo na podwórku czegoś takiego przy sobie po prostu nie mamy to jeden z 3 powiedział, że mam zamknąć mordę bo mi wyj*****ie to mama grzecznie, że jestem jej córka i nie pozwoli żeby tak do mnie mówił i chciała się podnieść żeby znieść im dowody. Nie zdażyła się podnieść to złapał ją za rękę, przewrócił i zaczął ciągnąć do radiowozu (są świadkowie) to zareagowałam i zaczęłam ich odciagać od niej. No niestety również nabyłam się paru siniaków i zdarć. Dodatkowo popchnął ją na ścianę, lecz zanim nas poskuwali mama dostała pierwszego ataku serca to 2 (red. dwóch) ją trzymało 3 (red. trzeci) mnie zaczął dusić, gdy próbowałam powiedzieć, że zaczyna mnie dusić zacisnął mocniej po chwili oby dwie nas skuli. Mnie wprowadzili do radiowozu, mamie zaczęło się robić słabo bo dostawała kolejny atak to zaczęłam krzyczeć, że musi wziąć tabletki i na karetkę mają zadzwonić to dopóki sąsiadka z bloku obok ich nie przypilnowała - nie wezwał ich. Po przyjechaniu karetki i po przebadaniu jej stwierdzili, że nie ma potrzeby jej zabierać i dodatkowo nawet ran żadnej z nas nie przemyli. Po odjechaniu karetki przewiezli nas skute na komendę, sprawdzili alkomatem gdzie nie mieliśmy nawet po pół promila (ponieważ były urodziny siostry to wiadomo piwo się wypiło) mamie jak i mi wlepili 2 razy po 500 zł po czym odwiezli nas do domu.

- relacjonuje jedna z zatrzymanych

Zatrzymane kobiety jak nam przekazały - wykonały dokumentację medyczną, która zawiera sześć punktów a w najbliższym czasie z dokumentami udadzą się do Prokuratury.

Poniżej znajduje się materiał wideo zarejestrowany podczas poniedziałkowej interwencji. Ze względu na mnogość przekleństw - materiał tylko dla pełnoletnich.

A co nasi czytelnicy sądzą o tej sytuacji?

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

R E K L A M A
marek podnewsem
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (12)
Xyz 09-08-2018 19:00
Strach przechodzić obok tej kamienicy nawet w biały dzień, bluzganie alkochol i plucie na chodnik przez "kobiety" totalna patologia
| Zgłoś do usunięcia
xDDD 09-08-2018 15:40
Żenada! Ja bym nie wierzyła w zeznania tej dziewczyny! Nie bronię ani policji ani kobiety! Wystarczy popatrzeć na jej zachowanie podczas nagrania i sposób jej komentowania dodanego przez nią filmiku na Facebooku. No nie należy do inteligentnych osób, mało tego „Wychowana na JPna100%” Zapraszam do komentarzy pod filmikiem na FB!
| Zgłoś do usunięcia
Szary obywatel 09-08-2018 14:28
Jak to w zyciu bywa, przeżyło się kilka razy interwencję policji, czy to przez zakłócanie ciszy nocnej czy tez spozywanie piwka w miejscu publicznym. Nigdy jednak nie zostałem zaatakowany, duszony lub jakkolwiek inaczej niestosownie potraktowany przez funkcjonariuszy, podczas interwencji. Krótka rozmowa, często w zartobliwy sposób, wylegitymowanie i po sprawie, mimo ze czesto faktycznie zgloszenie bylo uzasadnione. Zaskakującym staje sie fakt, ze zawsze najwiekszym patologiom, ludziom z marginesu spolecznego, przytrafia się nieslychana agresja ze strony policji, za niewinnosci. Po prostu wpadają, pałuja, szczelajo i inne takie. Cóż za dziwny przypadek, nieprawdaż?
| Zgłoś do usunięcia
Tata Julii 09-08-2018 13:57
Kto jest właścicielem tego budynku? Ktoś tam pilnuje porządku w ogóle?
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 09-08-2018 15:13
Tam nie ma porządku, więc nie ma czego pilnować!
PKL LP 09-08-2018 13:40
Jak czytam wypociny poszkodowanych to mi się śmiać chcę i pewnie inni mają to samo, patologia na maxa w domu, krzyki, darcie się, dzieciaki latają gdzie chcą i z tego co większość osób piszę ze alkohol. Ale co najpiękniejsze to każda JP a na komendzie pewnie nie jedna buraka miała i cichutko jak myszka siedziała.
| Zgłoś do usunięcia
Fer 09-08-2018 13:38
Wszyscy jadą na policję w Kole. Co mają za uszami to mają może ale na toruńskiej tam nawet w dzień wydzierają papy a co dopiero w nocy . Nauczyć dziadostwo i patole !
| Zgłoś do usunięcia
Interwencja policji 09-08-2018 13:29
ul 3 Maja w kole Interwencja policji ‎7 ‎sierpnia ‎2018 ul Słowackiego w kole
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 09-08-2018 13:25
P a t o l o g i a !!!
| Zgłoś do usunięcia
matk Terazzza 09-08-2018 12:54
A co dziecko o tak późnej porze robiło na ulicy ? o słownictwie dzieciątka to nie wspominam
| Zgłoś do usunięcia
Ona 09-08-2018 12:33
Ściema. Tam ciągle robią co chcą. Na filmiku nie widać żeby policja robiła coś niezgodnego z prawem. Nie lubią policji i myślą za nagraja filmik i co? A ten małolat co nakręca jakich słów używał?potem panie zrobiły się grzeczne na komendzie? Żarty chyba jakieś.
| Zgłoś do usunięcia
Ola 10-08-2018 21:43
Toruńska 62 to czysta patologia malolaty co chcą to robią a rodzice tylko browary i picie do poł nocy .Policja zogodnie z prawem zainterweniowała a te kobiety całe Koło zna i wiedzą jak one są wulgarne brawo policja powiadomic mops bo tam wszyscy korzystają.