R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kłodawa

Miasteczko Ruchu Drogowego na nowy rok szkolny

05-09-2018 15:13 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 5,564 | Komentarzy: 1

3 września 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie Miasteczka ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie. Projekt został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Foto:UG Kłodawa
R E K L A M A

Inwestycja za jaką głosowali mieszkańcy skierowana jest głownie dla dzieci i młodzieży kłodawskich szkół i przedszkoli, rodzin z dziećmi, mieszkańców, dzięki której użytkownicy będą mogli uczyć się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. 

Główną przyczyną powstawania miasteczek jest praktyczne przygotowanie małoletnich kandydatów do zdania egzaminu na posiadaczy karty rowerowej. Jazda po nich ma ich nauczyć bezpiecznego poruszania się rowerem, wykorzystywania wiedzy teoretycznej w rozpoznawaniu i przestrzeganiu znaków drogowych. Poza tym uczy integracji i jazdy z innymi rowerzystami. Zaś mniejsze dzieci zapoznają się z ruchem pieszych, co powoduje, że miasteczka pełnią funkcję edukacyjną.

Na otwarcie przybyli licznie ucziowie, delegacje urzędu w Kłodawie, radnych, firm i instytucji kłodawskich.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze