R E K L A M A
ren
R E K L A M A
apteka stylowa
Wiadomości Polityka

Stanisław Maciaszek złożył rezygnację z funkcji burmistrza [AKTUALIZACJA]

19-09-2018 10:58 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 35,494 | Komentarzy: 44
W dniu dzisiejszym, dotychczasowy Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek złożył na piśmie rezygnację z pełnienia tej funkcji. Co dalej z wiceburmistrz?
Stanisław Maciaszek złożył rezygnację z funkcji burmistrza [AKTUALIZACJA]
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
hydra

Zgodnie z przepisami prawa w przypadku rezygnacji burmistrza - automatycznie stanowiska tracą jego wiceburmistrzowie. Stanisław Maciaszek argumentuje decyzję podjęciem pracy w innym miejscu. 

Co dalej? Obecnie urząd musi poinformować o rezygnacji Wojewodę Wielkopolskiego, do którego należeć będzie decyzja: czy skierować komisarza do końca kadencji, lub np. pozwolić kierować urzędem obecnej wiceburmistrz Elżbiecie Modrzejewskiej.

AKTUALIZACJA

14:00 , 20-09-2018 W dniu dzisiejszym redaktor naczelny portalu e-kolo.pl złożył wszelkie wyjaśnienia na ręce funkcjonariuszy policji, składając oficjalne zeznania w tej sprawie. Poinformował funkcjonariuszy o tym, że to Stanisław Maciaszek, z prywatnego numeru wykonał połączenie na numer redakcyjny o godzinie 10:52 , informując redaktora naczelnego o fakcie złożenia rezygnacji z funkcji Burmistrza Miasta Koła. Na potwierdzenie tych faktów do zeznań dołączono odpowiednie dowody. W chwili obecnej prowadzone jest postępowanie policji w sprawie wyjaśnienia, czy złożone pismo jest sfałszowane lub nie. Redakcja od początku tej sprawy informuje mieszkańców, że wszelkie wątki poruszone w treści artykułu opierają się o rozmowy telefoniczne: ze Stanisławem Maciaszkiem, Rzecznikiem Prasowym Komendy Powiatowej Policji w Kole (wczorajsze oświadczenie). Oświadczamy, że nie posiadaliśmy żadnych innych informacji dotyczących rezygnacji z funkcji od tych, które usłyszeliśmy w rozmowie telefonicznej.

16:30 , 19-09-2018 w sprawie rezygnacji Burmistrza Stanisława Maciaszka. Informacje o rezygnacji redakcja uzyskała drogą telefoniczną o godzinie 10:52. W ciągu dnia Urząd Miejski w Kole złożył zawiadomienie o sfałszowaniu dokumentów, które zostały dziś dostarczone do urzędu. Poniżej komunikat Komendy Powiatowej Policji w Kole:

"Urząd Miasta w Kole złożył zawiadomienie o podrobieniu i posłużeniu się sfałszowanym oświadczeniem Stanisława Maciaszka o rezygnacji z funkcji. Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy oraz przesłuchali świadków. Dalsze czynności będą zmierzały do potwierdzenia czy oświadczenie jest sfałszowane.  Postępowanie z art. 270 par 1"

 

Słowa kluczowe:

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (44) Pokaż komentarze
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
pizzeria fabrico
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek