sim
kdf
Wiadomości Miasto Koło Wymiana nawierzchni ulicy Południowej

Wymiana nawierzchni ulicy Południowej

18-10-2010 09:17 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,241 | Komentarzy: 1
Wymiana nawierzchni ulicy Południowej
Foto:
zacisze
Czwarta dekada obecnego roku przyniosła mieszkańcom naszego miasta wiele nowych inwestycji. Jedną z nich jest prowadzona od kilku tygodni – modernizacja i budowa nawierzchni ulicy Południowej.
Z punktu widzenia osoby postronnej, Koło może wydawać się obecnie jednym wielkim placem budowy. Powstają m.in. dwa boiska typu „Orlik”, kryta pływalnia, hala sportowa, rondo przy ul. Słowackiego, centralny plac zabaw. Jednak prowadzone są nie tylko te „wielkie” inwestycje. W ostatnim czasie oddano do użytku ulicę Zapolskiej, planowana jest budowa nawierzchni kolejnych ulic oraz wykonanie oświetlenia.

Od kilku tygodniu trwają intensywne prace na niewielkiej uliczce na terenie osiedla Przedmieście Kaliskie. Półkilometrowy odcinek ulicy Południowej zostanie pokryty nową nawierzchnią – z kostki brukowej. Dodatkowo wykonane zostaną chodniki i wjazdy do posesji. W najbliższym czasie rozpoczną się ostatnie prace remontowe na odcinku między ul. Słoneczną a ul. Krańcową, gdzie przygotowano już podkład pod nawierzchnię. W dalszym etapie wykonana zostanie dalsza część ulicy na odcinku od ul. Krańcowej do ul. Cisowej i ostatnich zabudowań.
Cieszy kolejna inwestycja drogowa kolskiego Urzędu Miejskiego. W kolejce czekają jeszcze kolejne ulice tego osiedla, m.in. Jaśminowa, Kasztanowa, Miłosna. Mieszkańcy tych, które jeszcze nie mają nawierzchni godnej XXI wieku, z niecierpliwością czekają na remonty. Miejmy nadzieję, że nastaną już wkrótce.


Marcin Nowacki
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~RIK 24-10-2010 19:19
Od 40 lat mieszkam na tej ulicy i do tej pory nie zrobiono nic . Nie ma nawierzchni asfaltowej i chodnika dla pieszych . Ciekawe co na to samorządowcy. W Kole wykonuje się ulice gdzie mieszkają radni,biznesmeni a prości ludzie mogą sobie poczekać nastepne 40 lat . Ciekawe co na to Pan burmistrz i jego świta. Przcież płacimy takie same podatki jak inni a jesteśmy traktowani jak ludzie innej kategorii.
| Zgłoś do usunięcia