sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło Utrudnienia na krajowej 92

Utrudnienia na krajowej 92

18-10-2010 15:27 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,432 | Komentarzy: 0
Utrudnienia na krajowej 92
Foto:
zacisze
Od kilku tygodni, kierowcy przejeżdżający drogą krajową nr 92 w okolicach Koła muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Trwa remont nawierzchni oraz dobiega końca budowa wiaduktu w Chojnach. Już kilka miesięcy trwa jedna z większych inwestycji budowlanych w ciągu drogi krajowej nr 92. W Chojnach, na granicy administracyjnej z miastem Koło, wyburzono stary wiadukt nad linią kolejową nr 3 (Poznań – Warszawa)


W jego miejsce postawiono dwa nowe – jeden dla ruchu głównej trasy, a drugi-mniejszy dla obsługi ruchu lokalnego. Wykonawcą prac jest firma Gotowski BKiP Bydgoszcz.

Obecnie w tym miejscu trwają roboty wykończeniowe i uzupełniające. ruch odbywa się płynnie, zastosowano jedynie ograniczenie prędkości do 50 km/h. Planowe zakończenie prac przewidziano na piątek 22 października.
Drugi etap prac prowadzony jest na odcinku Koło (ul. Bogumiła) – Kościelec. Forma aktualnych robót drogowych to: układanie masy bitumicznej, budowa wysp na skrzyżowaniach, przebudowa zatok autobusowych, układanie krawężników i chodników oraz wykonywanie poszerzenia nawierzchni. Remont wykonuje przedsiębiorstwo Pol-Dróg z Piły.


Na odcinku, gdzie aktualnie układana jest nowa warstwa asfaltu, ruch odbywa się wahadłowo. W pozostałej części zastosowano ograniczenie prędkości do 60 km/h. Prace remontowe mają zakończyć się do 30 listopada.

Do kierowców, udających się zarówno w kierunku Konina i Kutna, apelujemy o rozwagę, ostrożną jazdę i zastosowanie się do tymczasowego oznakowania.Marcin Nowacki
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!