(35)
Słonecznie 1.8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Zmiany w MZECu i innych spółkach. Rady Nadzorcze odwołane!

Zmiany w MZECu i innych spółkach. Rady Nadzorcze odwołane!

Autor: Redakcja e-kolo.pl 27 Listopad 2018
Zmiany w MZECu i innych spółkach. Rady Nadzorcze odwołane!
© archiwum e-kolo.pl
Komentarzy: 35 Czytano:
33,668 razy |

W dniu wczorajszym, czyli pierwszym dniu Krzysztofa Witkowskiego na stanowisku Burmistrza Miasta Koła jedną z decyzji, która została podjęta było odwołanie Rad Nadzorczych wszystkich kolskich spółek.

R E K L A M A
35
Czytano:
33,668 razy
Udostępnij

Miejski Zakład Usług Komunalnych, Miejski Zakład Energetyki Cieplnej,Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji , Kolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - mają już nowych członków Rad Nadzorczych. Obecnie posiadamy tylko skład nowych członków MZECu, jednak w dniu jutrzejszym opublikujemy pełną listę nowych nazwisk.

 • RADA NADZORCZA MZEC
  Jerzy Danielewicz   - Przewodniczący Rady Nadzorczej
  Barbara Graczyk Malińska  - Członek Rady Nadzorczej
  Andżelika Staszczak - Piekarska - Członek Rady Nadzorczej
 • RADA NADZORCZA KTBS
  Włodzimierz  Łasiński    – Członek Rady Nadzorczej
  Sebastian Steckiewicz    – Członek Rady Nadzorczej
  Maciej  Goździkowski     – Członek Rady Nadzorczej

 

Rozmawialiśmy z Burmistrzem odnośnie powodów tej decyzji:

Decyzja o wymianie wszystkich członków RN w kolskich spółkach podyktowana była chęcią zmiany na osoby z Koła lub z naszego miasta pochodzące i tak jest w znaczej większości nowych nazwisk. Co ważne zmienione zostało również wynagrodzenie wszystkich członków na niższe, co w perspektywie roku przyniesie łącznie 115 000 złotych oszczędności. Nowe osoby posiadają odpowiednie kompetencje do zasiadania w Radach Nadzorczych.

- Krzysztof Witkowski, Burmistrz Miasta Koła

Zadaliśmy pytanie odnośnie przyszłości obecnych prezesów w spółkach, jednak usłyszeliśmy jedynie, że takie decyzje podejmą nowe rady. 

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (35)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Wyróżniony komentarz
nody · 27 Listopad 2018
wraca post komuna!!! tak chcieliście kolanie, Maciaszek WRÓCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zula · 08 Grudzień 2018
Mim na stanowisku dyrektora MDK . Ani wyglądu ani kompetencji! Taka wladza
Kol. od ur. · 02 Grudzień 2018
Będzue zmieniony wykaz radnych do głosowania? Jak na razie są starzy radni. Rozumiem brak czasu i to początek a koniec roku.
I tak pracy od Was nie dostanę. · 02 Grudzień 2018
Jeszcze raz ja. Piszę na komórce pierwszy raz długo l a jeszczie nie umiem i te litery tu małe, palce duże, to i wyrazy się przeinaczyły. Proszę o wyrozumiałość.
I tak pracy od Was nie dostanę. · 02 Grudzień 2018
A taki był krxyk,że p. Msciaszek ludzi zwalnia. Wprowadza innych, takuch co to nue powiązani z Kołem. No to teraz też zwolnienia i to od razu. Kudxie mający tu rodziny, przyjaciół, znajonych. Byli dyrektorzy, emeryci ale z sld. Dobrze tu u nas mają eneryci. Bo i starista emeryt a i tu w radach badzorczych emeryt. Byłyby dwa miejdca dla tych co w ogóle daleko im do emerytury. Ja nie mówię po 30, bo w radzie powinni być doświadczeni no ale mimo wszystko.pisze tuk ktoś, ze jakby ktoś inny wygrał to by rządzili inni... Teraz rządzić będzie sld. Radni eneryci też. Dalibyście ludziom młodym albo w średnim wieku trochę Się dorobić to zagłosowaliście za starą nomenklaturą. Za sld. Sld już było. Zobaczymy czy będą swoich popierać czy szanse będą mueli też inni. W Kole są tzw kliki i to nie znaczy źle ale widząc nazwiska to rozumiem sld przejmie wszystko? Żeby chocuaż urzędnicy byli dla ludzi mili. Bo już zaczynają odwracać się od zwykłych obywateli plecami. Za p. Maciaszka się bali.
Zimno · 28 Listopad 2018
A gdzie rady pozostałych spółek?
PKL · 28 Listopad 2018
Znów pójdzie kasa na odprawy a później cyk... i swoi na stołkach...
wyborca · 28 Listopad 2018
"Decyzja o wymianie wszystkich członków RN w kolskich spółkach podyktowana była chęcią zmiany na osoby z Koła lub z naszego miasta pochodzące"..na chęciach się skończyło p.Witkowski?Oj chyba bedzie referendum.
SZTASEK · 28 Listopad 2018
będziemy na grillu pajacu
Lol · 27 Listopad 2018
Może poczekajcie ludzie na wszystkie zmiany jakie będą przez te 4 lata i wtedy oceniajcie nowego burmistrza, a nie po paru dniach?
gosc · 27 Listopad 2018
"Jeszcze będzie przepięknie,i będzie normalnie". Tylko czy my Kolanie tego doczekamy? Tak śpiewał zespół "TILT"w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku.Miejmy nadzieję że te posunięcia kadrowe to pierwsze "koty za płoty".Daj Boże. Amen.
I tak powiem · 28 Listopad 2018
Problem polega na tym, że osoby anonimowo piszące tutaj nie mogą się pogodzić, że ich ekipa przegrała wybory i pozostało pisać komentarze. Zobaczymy ilu się odważy robić protesty tak jak kiedyś pracownicy jednej z spółek stanęli za swoim prezesem. Czy ktoś stanie w obronie za sprowadzanymi fachowcami?
kolo · 27 Listopad 2018
Wróci ale do Warty.
nody · 27 Listopad 2018
wraca post komuna!!! tak chcieliście kolanie, Maciaszek WRÓCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mieszkaniec · 28 Listopad 2018
Tam, skąd Cie wypuścili.
Judex · 28 Listopad 2018
Do więzienia
Jurek z Naiboi · 27 Listopad 2018
Czy ja napisałem że prawo nakazuje przeprowadzanie konkursu?! Napisałem tak?! Spytałem tylko czy były przeprowadzane czy nie. W kampanii wyborczej były głoszone hasła że na każde stanowisko bedzie ogłoszony konkurs dlatego tylko spytałem. Panie Mieszkańcu prawniku jak już chciałeś zabłysnąć to trzeba było napisać że nie od wszystkich osób ustawa wymaga tych uprawnień. Coś ci dzwoni ale nie wiesz w którym kościele. I czytaj dokładniej!
czytelnik · 27 Listopad 2018
Odpowiedział Ci krótko i nad wyraz kulturalnie, więc co Cię dotknęło?
gosc · 27 Listopad 2018
No ,a teraz sami fachowcy. Naprawdę " Dobra Zmiana"
Marek · 27 Listopad 2018
Nie narzekajcie na pierwsze decyzje burmistrza. Chcielibyście, aby rządził poseł swoim człowiekiem. To by dopiero była demolka i wybor ludzi według reguły PISu. Mierny, bierny ale wierny.
anonim · 27 Listopad 2018
pierwszy pan - wieloletni członek SLD z Kłodawy, druga pani - była dyrektor szpitala powiatowego, odwołana w 2015, trzecia pani - radca prawny z Konina... przypadkowa zbieżność? - SLD, radca prawny i szpital
czytelnik · 27 Listopad 2018
Z takim Twoim podejściem do wszystkiego, to nawet gdyby tam było trzech bezdomnych i bezrobotnych a w dodatku zupełnych sierot, to też byś się doszukiwał powiązań. Bo może ci bezrobotni w tym samym czasie stracili prace? Może pozbawiła ich pracy ta sama osoba? I tak dalej itp.
Tak trudno zrozumieć? · 27 Listopad 2018
Przegrańcy pogódźcie się że przegraliście te wybory.
Bardzo dobrze · 27 Listopad 2018
Teraz okazuje się jacy to byli fachowcy Stanisława M. Burmistrze się zmieniali a fachowcy nie. Okazuje się ze Stanisława M już nie ma i jego fachowców też.
Zadowolony · 27 Listopad 2018
No wreszcie. To bardzo oczekiwana decyzja.
Ruf · 27 Listopad 2018
wraca stara sitwa... :/
kolo · 27 Listopad 2018
Tylko szybkie i konkretne ruchy są potrzebne by posprzątać po Maciaszku.
myslacy · 28 Listopad 2018
Otwórz swoje zaropiale oczy i zobacz ile zmieniło się w Kole przez ostatnie 4 lata ile ulic wyremontowany ,czyste ulice budynek na okulary budynek przy Nowym Rynku budowa na galerii na Słowackiego oświetlona ul Nagorna i wiele więcej ale wy niestety widzieliście tylko jedno ,że próbował zerwać wieloletnią pajeczyne. Pełne nienawiści głowy !!!!!!
Kolanin · 27 Listopad 2018
Niektórzy narzekali na małe zwolnienia P.Maciaszka,a tu dopiero sie zaczyna.Jeszcze zatęsknimy za Jego rządami...Co na to krzykacze z rady miasta?
Tyrion Lanister · 27 Listopad 2018
Ja też jestem ciekaw zachowania Rady. Choć akurat jeśli chodzi o młode wilki to jestem spokojny. Oni zawsze patrzyli władzy wykonawczej na ręce.
Jurek z Naiboi · 27 Listopad 2018
Czy były przeprowadzone konkursy na te stanowiska?
Mieszkaniec Koła · 27 Listopad 2018
Żaden przepis prawa nie wspomina nic o konkurach do rad nadzorczych. Prawo jedynie nakazuje posiadać odpowiednie uprawnienia.
Ciekawe · 27 Listopad 2018
Czystki, zamiana ludzi. Czyli nic nowego. To było do przewidzenia i chyba każdy się tego spodziewał. Czy pani to była dyrektor szpitala? Czy to ktoś inny?
ona · 27 Listopad 2018
tak to ona, ta sama tam jej podziekowano a teraz zaproszono do mzecu.. no chyba, ze to wybitny znawca tematow energetyki
BHD · 27 Listopad 2018
Z całym szacunkiem dla Pana Burmistrza, ale jakie znaczenie w przypadku jakiejkolwiek pracy ma miejsce zamieszkania czy pochodzenia? Czy nie liczą się przede wszystkim kompetencje?
Zapobieganie migracji · 28 Listopad 2018
Sens ma taki aby zapobiegać migracji osób wykształconych do innych miast gdzie jest jak piszesz. A że w Kole dostać dobra prace graniczny z cudem bez ZNAJOMOSCI (najlepszej szkoły) to taka decyzja
R E K L A M A