R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Strażak OSP Koło uratował mężczyźnie życie

06-12-2018 08:59 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 35,296 | Komentarzy: 17

Do sytuacji, w której zakończenie mogło być tragiczne doszło w dniu wczorajszym w budynku Wydziału Komunikacji Starostwa Kolskiego w godzinach porannych. Dorosły mężczyzna nagle upadł na korytarzu.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Wielu znajdujących się wtedy ludzi w budynku wydziału raczej nie zareagowało tak, jak powinno. Dwoje młodych ludzi wpatrzonych w telefony komórkowe tylko w rozmowie między sobą "patrz jakiś facet leży". Usłyszał to strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Kole nad Wartą, który bez zastanowienia wyszedł z sali rejestracji na korytarz i natychmiast zaczął udzielać pomocy.

Sprawdzając czynności okazało się, że mężczyzna nie oddychał i nie posiadał wyczuwalnego tętna. Strażak Mateusz natychmiast podjął akcję reanimacyjną równocześnie wykonując telefon na numer alarmowy 112. Poinformował dyspozytora o stanie mężczyzny oraz , że podejmuje resuscytację.

Na polecenie strażaka jeden z mężczyzn stojących na korytarzu pomógł w trzymaniu głowy, aby udrożnić drogi oddechowe. Reanimacja trwała około 30 minut (przekazał strażak) z uwagi na to, że odpowiednia karetka była w tym czasie na innym zgłoszeniu.  Mimo trudnych warunków i długiego czasu - udało się! Mężczyznę przejął zespół ratownictwa medycznego i przewiózł do szpitala w Koninie. Jego stan został ustabilizowany przez lekarzy.

SPROSTOWANIE: W trakcie całej akcji udzielania pomocy, strażakowi towarzyszyli pracownicy starostwa, którzy są przeszkoleni w udzielaniu pomocy. 

Należałoby sobie zadać pytanie, czy gdyby nie fakt, że w pobliżu był strażak, to czy ktoś inny udzieliłby pomocy? Czy mężczyzna przeżyłby atak serca?

Poniżej prezentujemy wykres działań w przypadku konieczności wykonania pierwszej pomocy.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (17) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę