sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło Zbieramy zużyte baterie

Zbieramy zużyte baterie

22-10-2010 14:47 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,141 | Komentarzy: 1
Zbieramy zużyte baterie
Foto:
zacisze
Związek Międzygminny „Kolski Region Komunalny” ogłasza VI edycję KONKURSU PN. „ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII” organizowanego w ramach „Programu zagospodarowania zużytych baterii na terenie gmin członków Związku”. Akcja ta jest prowadzona w placówkach oświatowych na terenu Powiatu Kolskiego już od kilku lat i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.
Celem tego przedsięwzięcia jest wyselekcjonowanie z odpadów przez nas produkowanych jak największej ilości zużytych baterii. Baterie i akumulatory różnego typu i wielkości towarzyszą nam w każdej dziedzinie naszego życia. Składowanie zużytych baterii jest niebezpieczne dla środowiska. W wyniku ich rozkładu wydzielają się szkodliwe substancje.

Aby można było je unieszkodliwić w sposób przyjazny dla środowiska należy w pierwszej kolejności zużyte baterie wysegregować z masy produkowanych przez nas odpadów.

Rola edukacji ekologicznej w kształtowaniu postaw przyjaznych środowisku jest ogromna, szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży, najbardziej wrażliwych na otaczającą przyrodę, u których silnie pobudzone są zdolności poznawcze. Wyrobienie nawyku segregacji odpadów, poszanowania przyrody i otaczającego środowiska, zmiana w sposobie życia z "mieć" na "być"- jest dla nas zadaniem pierwszoplanowym w działaniach edukacyjnych.

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w akcji!

Wypełnioną Kartę zgłoszeniową należy przesłać do dnia 30 listopada 2010 r. na adres e-mail: zmkrk@kolo.pl, faksem na nr 063 26-17-872 lub na adres biura: Związek Międzygminny „Kolski Region Komunalny” ul. Sienkiewicza 21/23, 62-600 Koło.

Informacje o Konkursie dostępne są również na stronie www.zmkrk.pl

fot. Roztrzygnięcie V edycji konkursu

Źródło: ZMKRK
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~x 24-10-2010 13:20
grrrrrrrrrr xd
| Zgłoś do usunięcia