Autor: 23 Październik 2010 przeczytasz w ok. 2 min.
©
(1) | Czytano:
5,111 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W minioną sobotę w meczu 11. kolejki konińskiej klasy okręgowej zmierzyły się ze sobą dwie drużyny z naszego powiatu – Górnik Kłodawa i Warta Dobrów. Jak przystało na derby, emocji nie brakowało.

1
5,111 razy
Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła
Derby dla piłkarskich kibiców są szczególnym świętem. Podczas tego widowiska, stają naprzeciwko siebie dwa zespoły z tego samego miasta lub z bliskiego sąsiedztwa. W Warszawie mają swoje derby kibice Legii i Polonii, w Łodzi – Widzewa i ŁKS, a w naszym powiecie w klasie okręgowej Warta Dobrów i Górnik Kłodawa.

W sobotę 23 października, na stadionie w Kłodawie pojawiło się ponad 100 fanów z obu miejscowości. Kibice wszelkimi sposobami próbowali zachęcić swoich ulubieńców do walki. Przed pierwszym gwizdkiem trudno było wskazać faworyta, bowiem „derby rządzą się swoimi prawami”. Jako pierwsi gola zdobyli gospodarze – w 11. minucie na listę strzelców wpisał się Konrad Machas. Do wyrównania doprowadził w 43. minucie Paweł Dzierzgwa, który pewnie wyegzekwował rzut karny.

Tuż przed przerwą emocje na boisku sięgnęły zenitu. Arbiter usunął z boiska dwóch zawodników z Dobrowa – Pawła Dzierzgwę i Kamila Oblizajka, którzy wdali się w niepotrzebną dyskusję z sędzią. Pierwsza połowa przedłużyła się aż o pięć minut, co wykorzystali kłodawianie i Patrick Brzeski wyprowadził „Górników” na prowadzenie.

Po przerwie, grająca w dwuosobowej przewadze drużyna z Kłodawy, przeważała na boisku. Efektem tego były zdobyte kolejne cztery gole. Warta odpowiedziała tylko jednym trafieniem. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Górnika Kłodawa 6-2.

Górnik Kłodawa – Warta Eremita Dobrów 6-2 (2-1)

Bramki:
11`Konrad Machas, 45`Patrick Brzeski, 54`Konrad Machas, 69`Zbigniew Zwoliński, 81`Zbigniew Zwoliński, 85`Zbigniew Zwoliński – 43`Paweł Dzierzgwa (karny), 82`Sebastian Kubiak.

W tabeli konińskiej klasy okręgowej obie drużyny z naszego powiatu mają po 19 pkt. i plasują się w okolicach piątej pozycji. Prowadzi LKS Ślesin (27 pkt.).