sim

Wiadomości Miasto Koło 181. kandydatów do Rady Miejskiej

181. kandydatów do Rady Miejskiej

24-10-2010 19:46 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 10,510 | Komentarzy: 6
181. kandydatów do Rady Miejskiej
Foto:
zacisze
O północy 22 października br. zakończyła się rejestracja list kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, powiatów, sejmików województw. Prawo zgłaszania list kandydatów na radnych miały te komitety wyborcze, które zostały zarejestrowane. W mieście Kole zarejestrowano 24 listy, które zawierają 181. kandydatów do Rady Miejskiej w Kole. Najwięcej kandydatów do Rady ma Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej 35. natomiast najmniej Komitet Wyborczy Towarzystwa Samorządowego 24.
Z obecnego składu Rady Miejskiej tylko dwóch jej członków nie będzie się ubiegać o ponowny mandat są to Stanisław Maciaszek oraz Sebastian Steckiewicz.

Kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast natomiast należy zgłosić do 27 października 2010 r. do godz. 24.00.

Mieszkańcy Koła w dniu 21 listopada br. wybiorą 21. swoich przedstawicieli, którzy zasiądą w Radzie Miejskiej w kadencji 2010 – 2014.

Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (6)
~obserwator 09-11-2010 23:18
Jedynym kandydatem z wykształceniem ekonomicznym jest pan Drożdżewski. Pokazał co z mizernego budżetu miasta Koła można w racjonalny sposób zrobić, a zrobił wiele. Inni nie mają o ekonomi zielonego pojęcia ale mówią w kategori przypuszczeń co zrobią, on pokazał co potrafi. Zrobił bardzo dużo. Popatrzcie na kandydatów - katecheta, nauczyciel, inżynier od ogródków działkowych, zabawne co?
| Zgłoś do usunięcia
~podopieczny 09-11-2010 23:11
Wstyd mi za tę kobietę, której nadrzędnym działaniem jest pozorowanie pracy. Nawet na tym plakacie wyborczym pozoruje zadumę, a może zastanawia się na co przeznaczy kasę z diety radnej, jak nie daj boże przejdzie w wyborach. W przedwyborczych przepychankach po wywołanej przez siebie awanturze wymusiła na pozostałych kandydatach z TS, że wstawili ją na 1 miejscu. To jest straszne parcie do koryta.
| Zgłoś do usunięcia
~EL 29-10-2010 21:36
Takie Typy jak sam Typujący.Pożal się Boże. Drożdżewski won od koryta!!!!
| Zgłoś do usunięcia
~mizaj 28-10-2010 11:57
Nowe władze samorządowe to nowe strefy płatnego parkowania
| Zgłoś do usunięcia
~Paweł Molenda 27-10-2010 23:25
Pewnie będzie to złowieszcze ale ja w moim okręgu postanowiłem wytypowac jeszcze tuż przed kampanią pięć osób , które moim zdaniem wejdą do samorządu : Jak dobrze wiemy nie ma w tym roku blokowania list i mandaty zdobywają komitety , które przekroczą w okręgu 5 % Pewniakami jeśli chodzi o zdobycie mandatów są następujące osoby : 1) Zygmunt Sołtysiak - obecnie mieszkaniec płaszczyzny , ale mandat ma w kieszeni , 4 lata temu zdobył najlepszy wynik głosów w okręgu , kandydat SLD , ( TYP 100%) 2) Tadeusz Powietrzyński , z list PO , właściciel Cytrynki , który narobił szumu wokół azbestu , kolski ,,Lepper" ( TYP 100%) 3) kandydat PiSu ( tu 2 osoby Ewa Nawrocka lub Wojciech Kraszewski - kandydat na burmistrza , mandat zdobędzie pewnie jedna z tych dwóch osób , skłaniałbym się ku Wojtkowi ) TYP 80 % 4 ) Ewa Baryła - postać znana i lubiana , jeden z lepszych wyników 4 lata temu (TYP 100%) 5 ) Artur Szafrański - bardzo mocne wejście tuz przed kampanią , rozesłanie mocnych punktów i znakomita prezentacja argumentów, 1 miejsce na liście ( TYP 90%) I oczywiście wybory na burmistrza wygra Mieczysław Drożdzewski , nie mam żadnych wątpliwości , pozostali kandydaci nie będą mieli zbyt wiele do powiedzenia. Są to moje typy (spekulacje) proszę nie brać ich serio , i oczywiście zachęcam szczególnie młodych ludzi do udziału w wyborach 21 listopada !
| Zgłoś do usunięcia
~wyborca 25-10-2010 09:25
8 osob na jedno miejsce-bedzie ciekawie o parcie do koryta
| Zgłoś do usunięcia