R E K L A M A
ren
R E K L A M A
geberit
Wiadomości Powiat Kolski

Spotkane z Wolontariuszkami z Brazylii i Turcji

07-01-2019 09:25 | Źródło: ZSRCKU Kościelec | Wyświetleń artykułu: 1,818 | Komentarzy: 0
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia na zaproszenie pedagoga szkolnego Anety Augustyniak, Zespól Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu odwiedziły wolontariuszki; Quezia z Brazylii i Gizem z Turcji.
Spotkane z Wolontariuszkami z Brazylii i Turcji
Foto:ZSRCKU Kościelec
R E K L A M A
hydra

Dyrekcja oraz społeczność uczniowska miała przyjemność spotkać się z gośćmi w dniach od 19 do 21 grudnia 2018 roku. Wolontariuszki zwiedziły szkołę, pałac w Kościelcu, miały także możliwość uczestniczenia w zajęciach języka angielskiego oraz w licznych spotkaniach zorganizowanych przez Szkole Koło Wolontariatu oraz kierownictwo szkoły.

Niezwykłym przeżyciem dla Brazylijki i Turczynki był udział w tradycyjnej polskiej Wigilii, odbywającej się corocznie w internacie ZSRCKU w Kościelcu. Młode dziewczyny były zaskoczone serdecznym przyjęciem, polskimi tradycjami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia, ale także rozmachem, z jakim odbywało się to wyjątkowe spotkanie, na którym nie mogło zabraknąć Mikołaja rozdającego prezenty nauczycielom, gościom i wychowankom internatu.

Kolejny dzień był dla Gizem i Quezia również atrakcyjny. Wolontariuszki spotkały się bowiem z uczniami należącymi do Szkolnego Koła Wolontariatu, którzy zaprezentowali im efekty swej pracy w formacji oraz opowiedzieli o akcjach, w których uczestniczyli. Dla gości zorganizowano także krótki koncert z udziałem Zespołu Tańca Ludowego „ Kościelec” oraz Szkolnego Zespołu Wokalnego „ Alebabki”. Młodzi artyści, pragnąc podkreślić, iż tradycja jest dla nich ważną wartością, zatańczyli krakowiaka oraz poloneza. Wolontariuszki mogły także posłuchać tradycyjnych polskich kolęd oraz piosenek ludowych pochodzących z regionu lubelskiego. Spotkanie potoczyło się dość niekonwencjonalnie, bowiem zakończyło się wspólną nauką poloneza. Wolontariuszki odwdzięczyły się polskim kolegom i nauczyły ich kroków tradycyjnego tańca brazylijskiego oraz zatańczyły niezwykle żywiołowy taniec wywodzący się z Turcji.

Słowa kluczowe:

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
pizzeria fabrico
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
24 Czer.
10:00

MDK w Kole + wycieczki
MDK w Kole prowadzi zapisy na półkolonie
24 Czer.
11:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Wakacje w PiMBP w Kole