R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Trzej Królowie z trzech stron miasta Koła

07-01-2019 10:04 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 11,855 | Komentarzy: 0

Szóstą edycję Orszaku Trzech Króli w naszym mieście poprzedziły msze św. w każdej z kolskich parafii o godzinie 12:00. Tuż po, wierni z każdej parafii uformowali grupę i na czele ze swoim królem rozpoczęli marsz w stronę parkingu przy Starostwie Kolskim.
R E K L A M A

Jak czytamy na oficjalnej stronie Fundacji Orszak Trzech Króli: Jest to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze - zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie. Mimo, że scenariusz imprezy jest wszędzie bardzo zbliżony, bo „napisany” już 2 000 lat temu, to w poszczególnych miejscach nie brakuje lokalnego kolorytu, udowadniającego jakie bogactwo zwyczajów tkwi w polskiej tradycji bożonarodzeniowej.

Przed godziną 13:00 wyruszył orszak, jeszcze oddzielnie z każdej parafii: jako Azja z kolskiej Fary, Europa z parafii św. Bogumiła oraz Afryka z parafii Matki Bożej Częstochowskiej.

W Kole, mimo zimna panującego na zewnątrz, ponownie kilkuset mieszkańców: tych młodych, ale i nieco starszych, z koronami na głowie przeszli w orszakowym korowodzie pod Starostwo Kolskie, gdzie już razem przeszli do kościoła parafii Matki Bożej Częstochowskiej przy ulicy Bliznej. 

Hasłem tegorocznej edycji są słowa św. Jana Pawła II "Odnowi oblicze ziemi", które wypowiedział podczas pierwszej pielgrzymki do Polski.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA