(2)
× Wszystkie informacje o 31 Finale WOŚP w Kole
Pochmurno 0
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

"Będziemy walczyć do końca o IV ligę"

Autor: www.olimpiakolo.pl 08 Styczeń 2019 przeczytasz w ok. 3 min.
© www.olimpiakolo.pl
(2) | Czytano:
4,092 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

IV-ligowa MKS Olimpia Koło wznawia treningi. Mieliśmy okazję porozmawiać z prezesem Zarządu Jarosławem Wojciechowskim o sytuacji w klubie, słabej postawie w IV lidze i powstałej Akademii "Mała Olimpia".

R E K L A M A
2
Czytano:
4,092 razy
Udostępnij

– Jesteście największym klubem piłkarskim pod względem zawodników w okręu konińskim. Jak udaje się panu prowadzić tak dużo liczebne stowarzyszenie ?

Zgadza się. Bardzo nas to cieszy, jednocześnie martwi, ponieważ jesteśmy ograniczeni bardzo skromną bazą treningową. Przy 19 drużynach młodzieżowych jest bardzo ciężko pogodzić harmonogram treningów jak i ich prawidłowe funkcjonowanie. Również w poprzedniej rundzie problemy z bazą treningową miała drużyna seniorów, która z konieczności musiała korzystać z innych boisk w okręgu, z powodu remontu głównego boiska.  


– W poprzednim sezonie Olimpia Koło awansowała do IV ligi, jednak wyniki bardzo słabe. Co jest tego powodem ?

Obecna IV liga różni się od tej sprzed kilku lat. Można powiedzieć że awansowaliśmy aż o dwie klasy rozgrywek wyżej, ponieważ między klasą okręgową a IV ligą powstała jeszcze liga międzyokręgowa, połączona z okręgu konińskiego i kaliskiego. IV liga jest bardzo mocna, świadczyć o tym może fakt, że mistrz IV ligi z poprzedniego sezonu (Victoria Września przyp. red.) jest obecnie ligowym średniakiem. Założeniem Zarządu było oparcie drużyny seniorów na wychowankach i zawodnikach z Koła. Dysponujemy najmłodszą kadrą w IV lidze.

- Czy w związku z tym w rundzie wiosennej pojawią się jakieś wzmocnienia i nowi zawodnicy ?

W tej chwili jesteśmy na etapie rozmów. Ciężko nam podejmować decyzję w tych sprawach, ponieważ zdanie wiążące ma trener drużyny seniorów i to on decyduje o kształcie kadry. Treningi wznawiamy 7 stycznia i wydaje mi się że po dwóch tygodniach będziemy w stanie powiedzieć coś więcej. 

- Czy klub ma jakieś zaległości i problemy finansowe ? W ostatnim czasie można było dowiedzieć się o kilku klubach z III ligi, które z tego powodu rezygnowały z gry na tym poziomie. Jak to wygląda w Kole przy tak dużej liczbie drużyn młodzieżowych ?? 

W stosunku do zawodników, trenerów czy też instytucji państwowych nie mamy żadnych zaległości. Każdą zaległość staramy się regulować na bieżąco. Jest to jednak czasem trudne. Stąpamy twardo po ziemi i nie obiecujemy czegoś co nie jesteśmy w stanie zrealizować. Bazujemy na dotacji z Urzędu Miasta. Wspierają nas również sponsorzy, jednak jest to kropla w morzu potrzeb.

- Kto będzie trenerem Olimpii Koło w rundzie wiosennej i jakie są cele przed nim ?

Trenerem IV ligowej drużyny nadal pozostaje Tomasz Mikusik. Każdy inny trener spoza regionu generowałby dodatkowe koszty np. dojazdy czy też większe wymagania finansowe. Nie będzie również zmian w drużynach młodzieżowych. W grę wchodzą jedynie przesunięcia pomiędzy drużynami. 

- Powołaliście do życia w poprzednim roku Akademię „Mała Olimpia”. Na jakiej zasadzie ona działa i funkcjonuje ??

Najważniejszym piorytetem są treningi w mniejszych grupach. Podczas zajęć trenuje maksymalnie 16 zawodników. Wiąże się to z bardzo mocnym obciążeniem naszego orlika. Już 6-7-latkowie uczestniczą w rozgrywkach organizowanych przez Koniński Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Akademia obejmuje szkoleniem dzieci od 4 do 12 roku życia.
Wspólnie z Zarządem Klubu zorganizujemy również cykl turniejów „Mała Olimpia Cup”. W turnieju będą mogły zagrać drużyny z roczników 2008, 2009, 2010, 2011. Jest to nowy projekt i mamy nadzieje, że przyjmie się w naszym kalendarzu sportowym.
Nie zamykamy się na nowe pomysły. Pod koniec stycznia organizujemy Bal Karnawałowy, na który już teraz serdecznie zapraszam.

Bardzo dziękujemy za wywiad.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (2)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Wyróżniony komentarz
Jarosław olimpie zbaw · 08 Styczeń 2019
od 100 lat w to samo błoto kasa i z wioskami w plecy!
Jarosław olimpie zbaw · 08 Styczeń 2019
od 100 lat w to samo błoto kasa i z wioskami w plecy!
Kamil · 08 Styczeń 2019
Jedyna walka jaka moze się odbyć to o zachowanie twarzy. Szkoda, że nie padło pytanie z jakiego powodu pozbyto się z klubu części najlepszych zawodników z poprzedniego sezonu a zastąpiono ich ogórkami. Osłabiać drużynę po awansie do wyższej klasy rozgrywkowej i oczekiwać dobrych wyników ? Jak to miało wypalić ?
Gmina Grzegorzew
Grzegorzew znów będzie miastem? Dyskusja w trakcie sesji
3 godziny temu 1,386

Grzegorzew znów będzie miastem? Dyskusja w trakcie sesji

Powiat Kolski
30 tysięcy porodów w Wielkopolsce w 2022 r. 46% porodów w kolskim szpitalu to mieszkańcy z sąsiednich powiatów
4 godziny temu 839 1

30 tysięcy porodów w Wielkopolsce w 2022 r. 46% porodów w kolskim szpitalu to mieszkańcy z sąsiednich powiatów

Pożary
Autostrada A2: Jedno z kół naczepy zapaliło się w trakcie jazdy
6 godziny temu 3,203

Autostrada A2: Jedno z kół naczepy zapaliło się w trakcie jazdy

Muzeum
Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum
22 godziny temu 453

Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum

Inne
Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023
1 dzień temu 1,242

Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023

Inne
Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty
1 dzień temu 1,615 3

Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz