R E K L A M A
ren
R E K L A M A
zawmark
Wiadomości MKS Olimpia Koło

"Będziemy walczyć do końca o IV ligę"

08-01-2019 08:44 | Źródło: www.olimpiakolo.pl | Wyświetleń artykułu: 2,702 | Komentarzy: 2
IV-ligowa MKS Olimpia Koło wznawia treningi. Mieliśmy okazję porozmawiać z prezesem Zarządu Jarosławem Wojciechowskim o sytuacji w klubie, słabej postawie w IV lidze i powstałej Akademii "Mała Olimpia".
Foto:www.olimpiakolo.pl
R E K L A M A
hydra

– Jesteście największym klubem piłkarskim pod względem zawodników w okręu konińskim. Jak udaje się panu prowadzić tak dużo liczebne stowarzyszenie ?

Zgadza się. Bardzo nas to cieszy, jednocześnie martwi, ponieważ jesteśmy ograniczeni bardzo skromną bazą treningową. Przy 19 drużynach młodzieżowych jest bardzo ciężko pogodzić harmonogram treningów jak i ich prawidłowe funkcjonowanie. Również w poprzedniej rundzie problemy z bazą treningową miała drużyna seniorów, która z konieczności musiała korzystać z innych boisk w okręgu, z powodu remontu głównego boiska.  


– W poprzednim sezonie Olimpia Koło awansowała do IV ligi, jednak wyniki bardzo słabe. Co jest tego powodem ?

Obecna IV liga różni się od tej sprzed kilku lat. Można powiedzieć że awansowaliśmy aż o dwie klasy rozgrywek wyżej, ponieważ między klasą okręgową a IV ligą powstała jeszcze liga międzyokręgowa, połączona z okręgu konińskiego i kaliskiego. IV liga jest bardzo mocna, świadczyć o tym może fakt, że mistrz IV ligi z poprzedniego sezonu (Victoria Września przyp. red.) jest obecnie ligowym średniakiem. Założeniem Zarządu było oparcie drużyny seniorów na wychowankach i zawodnikach z Koła. Dysponujemy najmłodszą kadrą w IV lidze.

- Czy w związku z tym w rundzie wiosennej pojawią się jakieś wzmocnienia i nowi zawodnicy ?

W tej chwili jesteśmy na etapie rozmów. Ciężko nam podejmować decyzję w tych sprawach, ponieważ zdanie wiążące ma trener drużyny seniorów i to on decyduje o kształcie kadry. Treningi wznawiamy 7 stycznia i wydaje mi się że po dwóch tygodniach będziemy w stanie powiedzieć coś więcej. 

- Czy klub ma jakieś zaległości i problemy finansowe ? W ostatnim czasie można było dowiedzieć się o kilku klubach z III ligi, które z tego powodu rezygnowały z gry na tym poziomie. Jak to wygląda w Kole przy tak dużej liczbie drużyn młodzieżowych ?? 

W stosunku do zawodników, trenerów czy też instytucji państwowych nie mamy żadnych zaległości. Każdą zaległość staramy się regulować na bieżąco. Jest to jednak czasem trudne. Stąpamy twardo po ziemi i nie obiecujemy czegoś co nie jesteśmy w stanie zrealizować. Bazujemy na dotacji z Urzędu Miasta. Wspierają nas również sponsorzy, jednak jest to kropla w morzu potrzeb.

- Kto będzie trenerem Olimpii Koło w rundzie wiosennej i jakie są cele przed nim ?

Trenerem IV ligowej drużyny nadal pozostaje Tomasz Mikusik. Każdy inny trener spoza regionu generowałby dodatkowe koszty np. dojazdy czy też większe wymagania finansowe. Nie będzie również zmian w drużynach młodzieżowych. W grę wchodzą jedynie przesunięcia pomiędzy drużynami. 

- Powołaliście do życia w poprzednim roku Akademię „Mała Olimpia”. Na jakiej zasadzie ona działa i funkcjonuje ??

Najważniejszym piorytetem są treningi w mniejszych grupach. Podczas zajęć trenuje maksymalnie 16 zawodników. Wiąże się to z bardzo mocnym obciążeniem naszego orlika. Już 6-7-latkowie uczestniczą w rozgrywkach organizowanych przez Koniński Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Akademia obejmuje szkoleniem dzieci od 4 do 12 roku życia.
Wspólnie z Zarządem Klubu zorganizujemy również cykl turniejów „Mała Olimpia Cup”. W turnieju będą mogły zagrać drużyny z roczników 2008, 2009, 2010, 2011. Jest to nowy projekt i mamy nadzieje, że przyjmie się w naszym kalendarzu sportowym.
Nie zamykamy się na nowe pomysły. Pod koniec stycznia organizujemy Bal Karnawałowy, na który już teraz serdecznie zapraszam.

Bardzo dziękujemy za wywiad.

Materiał naszej telewizji

 Ireneusz Niewiarowski wspomina 10-lecie portalu 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
MKS Olimpia Koło
Kontakt z autorem: olimpia.kolo@wielkopolskizpn.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
pizzeria fabrico
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
24 Lip.
17:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
Adonis ma gościa
27 Lip.
10:00

Plac przed GOKiBP Babiak
Dni Gminy Babiak
29 Sierp.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu