R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Przeprowadzili ćwiczenia na pokrywie lodowej

16-01-2019 21:38 | Źródło: PSP Koło | Wyświetleń artykułu: 2,971 | Komentarzy: 0

Rozpoczynające się ferie zimowe uczniów kolskich szkół są doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom i młodzieży o zasadach bezpiecznego wypoczynku zimowego.
Foto:KP PSP Koło
R E K L A M A

11 stycznia 2019 roku strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Kole wspólnie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Kole w ramach prewencji społecznej PSP „Bezpieczne ferie 2019” zorganizowali akcję edukacyjno-informacyjną dla dzieci i młodzieży związaną z bezpiecznym wypoczynkiem i bezpiecznym korzystaniem podczas ferii ze sportów zimowych na świeżym powietrzu. Szczególną uwagę zwrócono na zagadnienia związane z przypadkiem załamania się lodu pod osobami przebywającymi na zamarzniętych zbiornikach, alarmowania służ ratowniczych oraz udzielenia pomocy osobom, pod którymi załamał się lód. Strażacy zaprezentowali w jaki sposób można ewakuować te osoby z wody na brzeg oraz jak prawidłowo udzielić osobom podtopionym i wychłodzonym pierwszej pomocy medycznej. Przedstawiono również sposoby oraz techniki ratownicze, które mogą wykorzystane podczas działań ratowniczych prowadzonych przez służby ratownicze, zaprezentowano sprzęt ratownictwa wodnego i lodowego będący na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole. Przypomniano również o tym, że lód na zbiornikach naturalnych nigdy nie jest do końca bezpieczny i najlepiej korzystać z bezpiecznych lodowisk. Akcja ta spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z kolskich szkół.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę