R E K L A M A
ren
R E K L A M A
SLF
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Uczniowie z SP nr 5 szósty raz na Nocy Biologów

28-01-2019 09:21 | Źródło: SP5 | Wyświetleń artykułu: 2,373 | Komentarzy: 0
Tuż przed feriami, 11 stycznia br., 44 uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Kole, wraz z opiekunkami: p. A. Szypulską, p. I. Szydłowską i p. M Borkowską, wzięło udział w VIII edycji Nocy Biologów UAM w Poznaniu.
Uczniowie z SP nr 5 szósty raz na Nocy Biologów
Foto:SP5
R E K L A M A
Biuro podatkowe Buczkowski

Młodzież z „piątki” uczestniczy w tej imprezie od samego początku, czyli od sześciu lat.  Świadczy to o tym, że te „nietypowe lekcje” są popularne wśród społeczności szkolnej SP nr 5, a wcześniej Zespołu Szkół nr 2 i Gimnazjum nr 2 w Kole. Cieszy to szczególnie organizatorkę, p. Agatę Szypulską, której celem było rozbudzanie w młodych ludziach zainteresowań przyrodniczych z zakresu biologii i geografii oraz motywowanie ich do dalszej nauki.

W tym roku hasło przewodnie Nocy Biologów brzmiało: BIOLOGIA DLA ZDROWIA, a patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Poznania oraz Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Niesamowitych wrażeń dostarczył pobyt w Ogrodzie Botanicznym UAM oraz bardzo pouczające warsztaty: „Leki z sukulentowej apteki” i „Na tropie”, podczas których uczniowie rozpoznawali zwierzęta po ich tropach oraz przyglądali się roślinom, które wykorzystuje się do produkcji leków i tym, które mają wpływ na zdrowe odżywianie się człowieka. Jednocześnie obserwowali formacje roślinne wybranych stref klimatycznych Ziemi. Opuszczając ogród, grupa otrzymała prezenty od organizatorów zajęć.

Następnym punktem wycieczki była wizyta na Wydziale Biologii UAM, gdzie gimnazjaliści i ósmoklasiści choć przez chwilę mogli poczuć się "studentami".  Podczas warsztatów, prowadzonych przez wykładowców-doktorów oraz ich asystentów, mieli możliwość poznać tajniki ludzkiego organizmu. Uczestniczyli też w warsztatach: „Metody analityczne wykorzystywane w medycynie”, „Przez żołądek do serca”, „Oddech życia”. W ich trakcie wykonywali doświadczenia związane z trawieniem pokarmów, a także mierzyli pojemność swoich płuc. Ponadto wysłuchali wykładu „Geny na zdrowej diecie, czyli kilka słów o nutrigenetyce”. Na zakończenie zwiedzili wystawę zwierząt egzotycznych. Pełni wrażeń, wzbogaceni o nowe informacje, z żalem opuszczali gościnne mury uczelni. Niektórzy uczniowie deklarowali, że chcą kontynuować naukę właśnie na niej. Zatem cel wyjazdu został osiągnięty 

Materiał naszej telewizji

 Piknik dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
pizzeria fabrico

R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
24 Sierp.
16:00

Stadion MOSiR w Kole
Wielkopolskie Święto Mleka i Powiatu Kolskiego
25 Sierp.
11:00

Kościelec
Dożynki Gminne w Kościelcu
29 Sierp.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu