sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło Ruszyła Akcja Znicz 2010

Ruszyła Akcja Znicz 2010

26-10-2010 08:22 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,465 | Komentarzy: 0
Ruszyła Akcja Znicz 2010
Foto:
zacisze
W najbliższy weekend, przedłużony o 1 listopada - dzień Wszystkich Świętych - na terenie całej Polski zostaną przeprowadzone wzmożone działania policyjne pn. „Znicz 2010”. Każdego roku w tym czasie panuje wzmożony ruch na głównych trasach komunikacyjnych i na drogach dojazdowych do cmentarzy.
Jadąc na cmentarz w Dzień Wszystkich Świętych należy zapoznać się z obowiązującymi objazdami i stosować się ściśle do zaleceń policji i innych uprawnionych służb. Samochody należy parkować w miejscach wyznaczonych pamiętając , aby nie zastawiać drogi innym. Policjanci apelują o szczególną ostrożność, a także dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

W Kole w dniu Wszystkich Świętych jak co roku na części dróg w okolicach cmentarza obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Drogowcy zapewniają też, że 1 listopada w miejscu budowy ronda na ulicy Sienkiewicza ruch będzie odbywał się w dwóch kierunkach.


Kilka dni wcześniej zanim więcej niż zwykle policyjnych patroli pojawi się na drogach, mundurowi rozpoczęli szereg działań informacyjno - prewencyjnych.

Porządki na grobach bliskich, zakupy, często dalekie podróże to okres, w którym sami musimy zadbać o własne bezpieczeństwo. Aby okres przygotowań do Święta Zmarłych przebiegł niczym nie zakłócony policjanci mają kilka niezbędnych rad.

1.Przygotowując groby pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą dużej ilości gotówki i cennych przedmiotów, to samo dotyczy pobytu tam w dniu Święta.

2.W czasie robienia porządków nie pozostawiajmy, ani na chwilę torebek, czy saszetek bez opieki. Drogie ozdoby, znicze i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed Świętem, w ten sposób możemy uniknąć ewentualnej kradzieży.

3.Wybierając się środkami komunikacji miejskiej - szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu nie traćmy z oczu torebek i innych bagaży, unikajmy też sztucznego tłoku.

4.Korzystając z własnego środka transportu pamiętajmy aby nie pozostawiać w nim rzeczy, które mogą przyciągnąć uwagę złodziei.

5.Wybierając się w dalszą drogę sprawdźmy stan techniczny pojazdu i usuńmy nawet najdrobniejsze usterki. Za kierownicę siadajmy trzeźwi i wypoczęci.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!