R E K L A M A
ren
R E K L A M A
geberit
Wiadomości Inne

Ferie z MOSiR 2019

04-02-2019 10:59 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 1,777 | Komentarzy: 0
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole już po raz kolejny zadbał o aktywny wypoczynek dzieci i młodzieży podczas zimowych ferii. W hali sportowej przy ul. Szkolnej zorganizowano szereg zawodów różnych dyscyplin sportowych.
Ferie z MOSiR 2019
Foto:MOSiR Koło

W poniedziałek 21 stycznia zaczęliśmy halowym turniejem piłki nożnej dzieci i młodzieży z rocznika 2000 – 2002. Do turnieju zgłosiło się aż 13 zespołów. Taka duża liczba chętnych drużyn wpłynęła na decyzję o rozłożeniu zawodów na dwa dni rywalizacji.
W pierwszy dzień mecze rozgrywano w trzech grupach. Dwie najlepsze ekipy z danej grupy awansowały do wtorkowej rundy finałowej. Najlepszą drużyną okazała się być ekipa CYK, która od początku turnieju prezentowała wysoki poziom, a w finałach nie przegrała żadnego meczu.

We wtorek 22 stycznia odbył się również turniej piłkarski, ale mierzyły się roczniki 2003-2005. W zawodach uczestniczyło pięć zespołów. Po bardzo zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna MLSO Spalona Grzała. Tytuł mistrzowski wywalczyli w samej końcówce ostatniego meczu, najpierw doprowadzając do wyrównania, następnie strzelając zwycięską bramkę na dwie sekundy przed syreną kończącą mecz.

W środę (23 stycznia) miały miejsce zawody tenisa stołowego. Kilkunastu uczestników konkurowało w dwóch kategoriach wiekowych. W roczniku 2006-2008 bezkonkurencyjny okazał się być Jakub Nadolny, a w roczniku 2003-2005 najlepszym zawodnikiem został jego brat Łukasz Nadolny.

Czwartek był dniem turnieju siatkarskiego. W zawodach uczestniczyły zespoły mieszane, tzn. drużyny składające się zarówno z chłopców jak i dziewczynek. Tu także rywalizacja toczyła się w dwóch rocznikach. W młodszych tryumfowała drużyna Miks Team Junior a w starszych zwyciężyła ekipa z Gimnazjum Nr 1.

Sportowe zmagania zakończyliśmy w piątek turniejem tenisa ziemnego. Mistrzostwa tenisa ziemnego wygrał Radosław Buczkowski, który dopiero, co zaczyna swoją przygodę tenisową.

Podsumowując „Ferie z MOSiR 2019” za zwycięzcę należy uznać każdego, który wybrał rywalizację sportową niż bezczynne siedzenie przed telewizorem, komputerem czy wpatrywanie się w ekran smartfona. Cieszy fakt, że wciąż nasze pociechy z wielkim zapałem chcą brać udział w zawodach sportowych. Zaangażowania i determinacji uczestników nie powstydziłby się profesjonalny piłkarz, siatkarz czy tenisista. Mamy nadzieję, że udział w tych zawodach nie będzie tylko sezonowym, czy okazjonalnym wydarzeniem a zachęci dzieci i młodzież do rozwijania i doskonalenia swoich umiejętności sportowych, a sport stanie ważnym codziennym elementem ich życia.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole chciałby podziękować MKS Olimpii Koło, Kolskiemu Stowarzyszeniu Abstynentów „Przyszłość”, Klubowi Sportowemu „Siatkarz” Koło oraz Woźniak Tenis Academy za pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu poszczególnych zawodów.

Słowa kluczowe:

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
 1. Chwila nieuwagi i trzy osoby w szpitalu

  26,600   4   Wypadki
 2. Potrąciła kobietę na przejściu dla pieszych

  12,340   2   Wypadki
 3. Kolscy seniorzy na Śniadaniu Wielkanocnym

  8,006   0   Miasto Koło
 4. To już dziesiąty dzień strajku w szkołach

  5,950   5   Szkoły i Przedszkola
 5. WOES: wsparcie finansowe na tworzenie miejsc ...

  1,487   0   Miasto Koło
24 Kw.
17:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Spotkanie z Michałem Rusinkiem
25 Kw.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu
28 Kw.
16:00

Państwowej Liceum Sztuk Plastycznych, ul. Długa 1, Kościelec
Aukcja prac plastycznych