R E K L A M A
ren
R E K L A M A
geberit odlewnia
Wiadomości Miasto Koło

Senator Anna Maria Anders odwiedziła SOSW Koło [AKT.]

20-02-2019 08:40 | Źródło: Hanna Kapuścińska | Wyświetleń artykułu: 9,389 | Komentarzy: 15
19 lutego 2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kole doszło do niecodziennego spotkania. Na zaproszenie grupy nauczycieli SOSW i pana Romana Rutkowskiego ze Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej "Kołowrotek" przyjechała do placówki Pani sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego, senator IX kadencji oraz córka generała Władysława Andersa, Anna Maria Anders.
Senator Anna Maria Anders odwiedziła SOSW Koło [AKT.]
R E K L A M A
Biuro podatkowe Buczkowski

Ważnego dla szkoły gościa powitała pani dyrektor Elżbieta Budzińska wraz z panem posłem RP Leszkiem Galembą, panem Starostą kolskim Robertem Kropidłowskim. Wśród lokalnych gości na zaproszenie odpowiedzieli: przedstawiciele władz miasta Koła, Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski na czele,"Kolscy Patrioci" w delegacji Sławomira Grabowicza i Krzysztofa Gołembskiego, prof. UAM dr hab. Piotra Gołdyna, wiceprezesa "Kołowrotka" pana Romana Rutkowskiego oraz pana Zenona Siwińskiego, prezesa Regionalnego Towarzystwa Melioracyjnego w Koninie.

Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali patriotyczne widowisko "Droga do wolności". Punktem kulminacyjnym uroczystości była pieśń "Czerwone maki na Monte Cassino" wykonana przez utalentowaną muzycznie absolwentkę szkoły. Po artystycznych wrażeniach pani minister zwróciła się do uczniów i nauczycieli szkoły ze słowami podziwu i gratulacjami za wzruszające przeżycia i podziękowaniem za ciepłe przyjęcie. Wręczyła również nagrody w konkursie plastycznym "Postać generała Władysława Andersa" oraz w konkursie wiedzy o generale.

Jeden ze zwycięskich portretów otrzymała jako pamiątkę od uczniów. Po części artystycznej wszyscy goście udali się na plac przed szkołą aby odsłonić tablicę upamiętniającą "100 rocznicę zwycięskiego powstania wielkopolskiego" ufundowaną przez społeczność SOSW w Kole. Po odsłonięciu i poświęceniu tablicy goście obejrzeli szkołę i przy kawie dzielili się wrażeniami ze spotkania. Pani Anna Maria Anders wpisała się na koniec do szkolnej kroniki i zapewniła, że nie była to jej ostatnia wizyta w SOSW.

AKTUALIZACJA:

Z uwagi na fakt, iż wielu czytelników odczytała stwierdzenie "przedstawiciele władz Miasta Koła", jakoby w tej delegacji nie było Burmistrza Krzysztofa Witkowskiego, pragniemy poinformować, jednocześnie edytując artykuł, że Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski stał na czele delegacji Urzędu Miejskiego w Kole reprezentując jednocześnie grupę inicjatorów spotkania. 

Materiał naszej telewizji

 Druhowie OSP Dęby Szlacheckie otrzymają nowy wóz średni 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (15) Pokaż komentarze
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
kmk

R E K L A M A
Jarek Kozlarek
15 Paź.
17:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Spotkanie z Dariuszem Markiem Srzednickim
19 Paź.
11:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
PORANEK DLA DZIECI - Wyprawa Magellana
24 Paź.
17:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem