× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 9
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Tydzień misyjny

Autor: 28 Październik 2010 przeczytasz w ok. 3 min.
Tydzień misyjny
©
(0) | Czytano:
3,587 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

W niedzielę 24 października rozpoczął się tydzień misyjny. Nie każdy z nas może wyjechać na misję, choćby bardzo chciał. Kandydaci muszą poznać obcy język , obyczaje miejscowej ludności i całkowicie oddać czekającej ich służbie. Każdy natomiast może włączyć się w modlitwę i ofiarę za misjonarzy i misjonarki.

R E K L A M A
0
Czytano:
3,587 razy
Udostępnij
Inicjatywę pomocy dzieciom z Kenii podjęły uczniowie ze szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole i z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego wraz z całymi rodzinami. Postanowili zebrać ołówki i poprzez misjonarkę siostrę Alicję dostarczyć kenijskim dzieciom. Podczas nabożeństw różańcowych wierni modlą się w intencji misji. Zebrane ołówki zostaną przekazane dla dzieci w miejscowości Laare w małej wiosce w centralnej Kenii. Mieszkańcy tamtejsi nadal żyją w warunkach głęboko zakorzenionych w tradycji plemiennej. Większość rodzin nie jest w stanie zapewnić swoim dzieciom edukacji szkolnej na podstawowym poziomie, nie stać ich nawet na wyżywienie wszystkich członków rodziny. W Kenii panuje susza, głód i ogólny kryzys, wiele dzieci umiera.

W 2008 roku Siostry Małe Misjonarki (Siostry Orionistki) otworzyły placówkę misyjną w wiosce Laare (o której wspominaliśmy wyżej). Realizują tam projekt dożywiania dzieci wraz z prowadzeniem piekarni oraz szkoły. Cały dochód z prowadzenia wypieku pieczywa przeznaczony jest na wyżywienie dzieci. Uczniowie mają codziennie świeży chleb, zaś młodzi mieszkańcy wioski maja zatrudnienie. Chleb z piekarni siostry rozdają i dowożą również ubogim mieszkańcom wioski i okolic. Do szkoły chodzą tylko nie liczne dzieci. Same warunki edukacji są fatalne. Szkoła w Laare to jedynie gołe mury bez okien i drzwi, bez podłogi i ławek. Dzieciom kenijskim brakuje wszystkiego.

Z tą trudną sytuacją w Laare zapoznała kolskie dzieci na lekcjach religii w szkole siostra Natalia Jaroszewska – Orionistka, a kościele podczas kazania ks. Maksymilian Skorek.
Na prośbę misjonarki s. Alicji Kaszczuk – Orionistki, zarówno w szkole jak i parafii zbierane były ołówki dla dzieci Laare. Każdy ołówek jest na miarę „złota” ponieważ dzieci na misjach mogą kontynuować naukę tak długo jeśli mają czym pisać czyli jeśli maja ołówek. Jeżeli ołówek się wypisze, to dziecko przestaje chodzić do szkoły, nie uczy się i nie dostaje systematycznie posiłków od sióstr.

- Ofiarność kolskich dzieci i ich rodziców okazała się ogromna. Otrzymaliśmy bardo dużą ilość ołówków. Cieszy również to, że do akcji pomocy misyjnej w Laare włączyły się również inne kolskie parafie. Ks. proboszcz Józef Wronkiewicz i ja składamy wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg zapłać za ofiarę i wspólną modlitwę – powiedziała siostra Natalia Jaroszewska.

Siostry Orionistki zebrane ołówki prześlą misjonarce s. Alicji która przekaz je swoim podopiecznym.

Ks. proboszcz Józef Wronkiewicz dodał: – Poprzez ten prosty gest, parafinie dali świadectwo miłości i solidarności z tymi, do których Boża Opatrzność posyła polskich misjonarzy.

mc
Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
Wypadki
Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2
1 dzień temu 11,521 3

Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2

Polityka
19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła
1 dzień temu 10,791 32

19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła

Polityka
Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną
1 dzień temu 21,816 72

Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną

Gmina Grzegorzew
Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej
1 dzień temu 3,888

Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Biblioteka
Laureaci konkursu plastycznego
1 dzień temu 1,061

Laureaci konkursu plastycznego "Motanka"

Miasto Koło
Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia
2 dni temu 852

Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia

1 dzień temu 308
R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz