sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło 6. kandydatów na fotel burmistrza

6. kandydatów na fotel burmistrza

28-10-2010 08:35 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 30,521 | Komentarzy: 17
6. kandydatów na fotel burmistrza
Foto:
zacisze
Wczoraj do godz. 24.00 można było zgłaszać kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Prawo zgłaszania swoich kandydatów na burmistrza Miasta Koła miały te komitety wyborcze, które zostały zarejestrowane najpóźniej do dnia 22 października br.
Oficjalnie już możemy powiedzieć, że o fotel burmistrza miasta Koła ubiegać się będzie 6. kandydatów. Wśród nich min. obecny burmistrz - Mieczysław Drożdżewski, obecny Przewodniczący Rady Miejskiej - Robert Cesarz oraz poprzedni burmistrz Jan Stępiński.

Poniżej w kolejności alfabetycznej prezentujemy nazwiska kandydatów, którzy postanowili ubiegać się o fotel Burmistrza Miasta Koła.

1. CESARZ Robert - KWW PWK Przyjazny Samorząd
2. DROŻDŻEWSKI Mieczysław Tomasz - KW Towarzystwo Samorządowe
3. KRASZEWSKI Wojciech Bogumił - KW Prawo i Sprawiedliwość
4. LEWANDOWSKI Wojciech Mirosław - KW Sojusz Lewicy DemokratyczneJ
5. STĘPIŃSKI Jan - KWW Samorządowe Porozumienie Pow. Koła
6. ŚWIDER Jarosław Stanisław - KW Platforma Obywatelska RP

Przypomnijmy, że głos na swojego kandydata oraz na kandydatów do rady miasta, gminy, powiatu oraz sejmiku będzie można oddać w dniu 21 listopada br.

Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (17)
~podopieczny 09-11-2010 23:10
Wstyd mi za tę kobietę, której nadrzędnym działaniem jest pozorowanie pracy. Nawet na tym plakacie wyborczym pozoruje zadumę, a może zastanawia się na co przeznaczy kasę z diety radnej, jak nie daj boże przejdzie w wyborach. W przedwyborczych przepychankach po wywołanej przez siebie awanturze wymusiła na pozostałych kandydatach z TS, że wstawili ją na 1 miejscu. To jest straszne parcie do koryta.
| Zgłoś do usunięcia
~skrupulatny 08-11-2010 21:04
Drożdżewski to jedyny kandydat z wykształceniem ekonomiczyn i taki burmistrz jest miastu potrzebny.
| Zgłoś do usunięcia
~mizaj 07-11-2010 20:16
"z dala od polityki" - hehe, bezczelność polityków nie zna granic
| Zgłoś do usunięcia
~kara 02-11-2010 19:45
Ja dalej krzyżyk przy dotychczasowym Burmistrzu. może nie ma wysokiej kultury osobistej jednak sporo zrobił dla miasta, zaczął coś wiec niech skończy. Bezsensu nowy burmistrz, który będzie rok/dwa oswajał się i zapoznawał z dokumentami... Stępiński przepił pól budżetu a ludzie go lubią bo jest miły, uprzejmy i podatki umarzał... Wiec powiedzcie Mi co to za gospodarz?
| Zgłoś do usunięcia
~sebastian koło 02-11-2010 16:00
JA JESTEM KOLANINEM ,Z Klasy robotniczej,nie wstydzę się tego i dlatego zagłosuję na p.J.STĘPIŃSKIEGO. Jeden porządny normalny człowiek-kandydat na burmistrza.
| Zgłoś do usunięcia
~RoYII 02-11-2010 08:49
.. "Przegląd Kolski nr 44 "jak chcą rozwiązać ważne problemy miasta ?" to chyba jest zestaw pytań tego tygodbnika do kandydatów ... przeczytałem tylko cztery pomysly na rozwiazanie "WAZNYCH " -czy najważniejszych problemów miasta , chyba nie ale jaka prasa takie pytania .. niemniej wydawało mi sie że przynajmniej od trzech kandydatów obecnych lub byłych samorzadowców , oczekiwał bym odpowiedzi na te pytania z odrobina przemysleń problemów , pewnego twórczego, inowacyjnego pomysłu na te problemy, a tu poz 1 w PO opowiada slogany które z gruntu są mądre ... pyt 2 ..zrobię wszystko aby mogli godnie mieszkać ... Panie Świder a co Pan przez ostatnie kadencje robił w tej radzie ? ... pytanie 3 wąznym atutem jest położenie geograficzne... panie Świder jak budowali autostradę to opowiadano ile to korzyści dla miasta przyniesie ten atut wlącznie z miejscami pracy ... Pan m.in byl był populyzatorem tego głupiego bezsensowanego banału .... nic nie przybyło ... komentarz do pozostałych wypowiedzi z mojej strony ...brak , nie chciałbym ze swoim komentarzem zniżać do niskich lotów wypowiedzi ...slogany , banały ... i to Ci kandydaci maja byc motorem napędowym naszego miasta ? wątpie !!! kandydaci wypowiadajcy sie w tej ankiecie są nieprzygotowani ,a co dopiero inne sprawy np społeczne , budownictwo komunalne ,socjalne , co z oświatą itd /... itd
| Zgłoś do usunięcia
~mizaj 31-10-2010 20:16
Ach. No ale to raczej widać od początku naszej rozmowy. Pytałem o co chodzi z tymi przywódcami stada w kontekście moich wypowiedzi, ale mniejsza z tym, bo za chwilę będziemy roztrząsać sens istnienia przywódców. Tak czy siak, jestem za tym, że należy spojrzeć na politykę z szerszej perspektywy. Nie tracić sił na spory, która partia jest dobra, a która zła, tylko wejść co najmniej o jeden poziom wyżej i zastanowić się nad sensem istnienia polityki oraz demokracji.
| Zgłoś do usunięcia
~siekiera 31-10-2010 12:16
Oczywiście to że mam inne zdanie niż ty w tym samym temacie. proste.
| Zgłoś do usunięcia
~mizaj 31-10-2010 00:17
Nie rozumiem co masz na myśli w kontekście powyższych wypowiedzi.
| Zgłoś do usunięcia
~siekiera 30-10-2010 13:53
nie wszyscy moga być przywodcami stada
| Zgłoś do usunięcia
~mizaj 30-10-2010 11:54
Chodzi tylko o pokazanie alternatywy. Mam świadomość tego, że większości pasuje bycie owcami. Można natomiast swoim działaniem spowodować, że parę osób zastanowi się nad sobą i zacznie myśleć.
| Zgłoś do usunięcia
~siekiera 29-10-2010 14:23
Myślisz że w ten sposob osiągniesz to co planujesz? że ktoś się uderzy w piersi i powie mea culpa. oczywiście można z niczego nie korzystać i być samowystarczalnym, ale czy spoleczeństwo XXI wieku zmierza w tym kierunku.
| Zgłoś do usunięcia
~mizaj 28-10-2010 19:59
Chleb można upiec samemu, nie trzeba go kupować jeśli nie odpowiada nam jego skład. Praca u podstaw w demokracji nie spowoduje likwidacji demokracji, można zaledwie co nieco przypudrować stary zatęchły system. Samorząd co prawda to nie aż taki syf jak władze państwa, ale i tak większość załatwia tylko własne interesy, a osoby chcące coś zrobić są przegłosowywane przez "towarzystwo wzajemnej adoracji". Coraz więcej osób żyje "na granicy tego systemu". Coraz więcej osób ma ten system gdzieś. A ja im tylko proponuję żeby tym razem pokazać to w inny sposób. Nie olewać wyborów tylko na nie iść, pobrać kartę i ją zniszczyć.
| Zgłoś do usunięcia
~siekiera 28-10-2010 14:37
dlatego ciśnie się na usta hasło "praca u podstaw" wytykaj, krytykuj, wskazuj, pytaj, przedstawiaj, rozliczaj.demokrcja ma to do siebie ze zawsze masz jakiś wybor. Nie mowie ze w toim rozumowaniu ni ma racji, ale są inne sposoby na jej przedstawienie. Przykładowo jak idziesz do sklepu i nie ma twojego ulubionego chleba to nie kupujesz żadnego i glodujesz czy bierzesz coś w zamian?
| Zgłoś do usunięcia
~mizaj 28-10-2010 14:07
Ja jej nie wymyśliłem, jest stara jak świat. Ponadto jestem wrogiem demokracji. Jeśli przeciętny obywatel to osoba słabo wykształcona, z niemal zerowym zasobem wiedzy na temat mechanizmów gospodarczych, społecznych itd. i ma on prawo głosu to wystarczy umieć "zwieść" tą mniej inteligentną większość kłamstwami i obietnicami i już się ma władzę. Tak więc demokracja daje możliwość niemal 100% dostania się do władzy nie tym którzy będą służyć narodowi tylko tym którzy umieją go skuteczniej ogłupić.
| Zgłoś do usunięcia
~siekiera 28-10-2010 12:17
Czy twoje zaangażowanie w dobro naszego miasta ogranicza się do wymyślenia tego typu akcji. Dlatego ponieważ wg mnie są inne sposoby. Dlaczego nie skorzystasz z demokracji. Masz program lepszy od w/w kandyduj lub wskaż kandydata i poddaj go opinii publicznej.
| Zgłoś do usunięcia
~mizaj 28-10-2010 11:47
Wszyscy którym nie odpowiadają kandydaci proponuję nie być obojętnym. Idziemy na wybory pobieramy karty do głosowania, a następnie je niszczymy. Niestety w naszym kraju nie ma możliwości zagłosowania przeciwko wszystkim, tak jak w niektórych innych państwach. Ostatnio bodajże w wyborach prezydenckich na Ukrainie była możliwość wyboru trzeciej opcji: "żaden z powyższych". Ale my możemy zrobić to po swojemu. Zniszczyć kartę. Dzięki temu przy liczeniu głosów będzie można zobaczyć ilu osobom nie jest obojętny los naszego kraju, powiatu, miasta.
| Zgłoś do usunięcia