GRAND PRIX KOŁO 2019 - II bieg o Puchar Malinowej Mamby

Autor: kolo.pl 02 Kwiecień 2019 przeczytasz w ok. 2 min.
©
4,009 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

30 marca na Stadionie Miejskim w Kole odbył się drugi bieg III cyklu Grand Prix Koło. Gospodarzem sobotnich zawodów było Stowarzyszenie Malinowa Mamba. Podobnie jak w pierwszym biegu wystartowało 229 zawodników, z tą różnicą, że biegaczy było 172 a kijkarzy 57. Tym razem miłośnicy biegania mieli do pokonania 10 kilometrowy dystans, który został podzielony na dwie 5-cio kilometrowe pętle.

0
4,009 razy
Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła

Dystans ten, choć wymaga większego przygotowania treningowego przyciąga zarówno tych, którzy biegają dla czystej przyjemności, jak i osoby, które biegają, by poprawić o kolejnych kilka sekund swój rekord życiowy. Zawodnicy Nordic Walking standardowo rywalizowali na dystansie pięciu kilometrów. Przed startem biegu swoje umiejętności taneczne zeprezentowali tancerze zespołu MDK Muza grupy Cheer Leaders, którzy poźniej żywiołowo zagrzewali zawodników w trakcie rywalizacji. Zawody otworzył prezes Malinowej Mamby – Mariusz Kwarciński, który przywitał wszystkich uczestników jednocześnie życząc im udanej zabawy i poprawy swoich „życiówek”.

Pierwsi linię mety przekroczyli kijakrze a wśród nich najszybszy, był ponownie Marcin Radomski (Biegam w Sfetsze), który 5-cio kilometrową trasę pokonał w czasie 0:30:55. Drugi był Romuald Baranowski reprezentant Biegam w Sfetsze, trzeci metę minął Łukasz Jędrzejewski z Legion HDK Płock. Wśród kobiet, tak jak przed dwoma tygodniami, tryumfowała Kamila Kolberg, drugie miejsce zajęła Renata Zagłoba, a na trzecim miejscu zameldowała się Sylwia Miszczak.

W rywalizacji biegaczy pierwszy dychę ukończył zawodnik MKS Run Team Dąbie Krzysztof Nowosielski w czasie 00:35:20. Drugie miejsce zajął Marcin Wojewoda z Koło Biega a trzecie sprinterskim pojedynkiem wywalczył Mateusz Maroszczyk reprezentujący Natural Born Runners. Wśród Pań na 10 km najszybciej dystans pokonała Michalina Walczak-Pecyna (00:40:32), która zdecydowanie wyprzedziła Justynę Woławską i Dominikę Walczak. Wszystkie trzy panie są zawodniczkami klubu NO NAME TEAM.

W klasyfikacji drużynowej po raz drugi z rzędu najlepszą okazała się być grupa Koło Biega. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajęła ekipa NO NAME Team, trzecie zaś drużyna Wood-Mizer. Tradycyjnie bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnych zawodach cyklu Grand Prix Koło 2019. Najbliższy bieg o Puchar Firmy Andre odbędzie się 18 maja.